Template ne pokazuje fotografiju na prvoj stranici

Autor Siniša, 10. Svibanj 2017, 07:38

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Siniša

Pozdrav ekipi!

Već sam upotrebio isti template, wt_garden na jednoj internoj podstranici (haskap.suvenirko.hr) i sve je radilo ok. Krenuo sam s izradom stranice za lokalni Taekwondo klub u Ogulinu, uobičajeno instalirao template i krenuo dodavati sadržaj, međutim, iz nekog razloga mi ne pokazuje fotografije na prvoj stranici kad stavim opciju category blog. Template je jednostavan i upečatljiv, taman za ono što je potrebno klubu, međutim s novonastalom situacijom...

Ukoliko je netko spreman baciti oko, vrlo rado šaljem šifru... Stranica je tkdogulin.hr

Dario

Template uredno prikazuje fotografiju, samo ti tekst s pozadinskom slikom ide preko nje :)

Rješenje 1

Editiraj datoteku /templates/wt_garden_free/css/template.css i oko linije 2595 koja kaže ovako


.layout-blog #sp-main-body .blog p {
  position: relative;
  padding: 20px;
  .............


jednostavno zakomentiraj ili izbriši liniju "position: relative;"

Rješenje 2
U te paragrafe na tekstovima - nemoj stavljat background color u stilu.. neznam dal si kopiraj taj tekst od nekud pa ti je to sam stavil - uglavnom ako makneš background-color u tekstu - isto će biti ok....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Siniša

Svaka čast!
Primjenio sam prvu varijantu, međutim ostalo je isto. Onda sam maknuo background color u tekstu i radi! :)
Da si bliže platio bi pivu!

Još jedno pitanjce, ako nije problem:
Stavio sam pod link dvorana kartu, mosmap, plugin. Iz nekog razloga mi stalno javlja grešku. Probao sam s dobrom starom Phoca maps, ali i nju mi kao opciju odbija. Jel se nešto promjenilo kod googla? Jel ima neka komponenta, plugin koji bi bio primjenjiv jer nešto nemam 'sreće' s novim postavkama za kartu.

btw. Dario, jel se možemo nekako čuti kad imam ovakvu poteškoću pa da se dogovorimo oko tvoje intervencije za danas-sutra? Naravno, bilo bi i plaćeno kako bi se dogovorili.

Dario

Citat: Siniša  u 10. Svibanj 2017, 09:19
Još jedno pitanjce, ako nije problem:
Stavio sam pod link dvorana kartu, mosmap, plugin. Iz nekog razloga mi stalno javlja grešku. Probao sam s dobrom starom Phoca maps, ali i nju mi kao opciju odbija. Jel se nešto promjenilo kod googla? Jel ima neka komponenta, plugin koji bi bio primjenjiv jer nešto nemam 'sreće' s novim postavkama za kartu.

Ja osobno već godinama koristim ovaj plugin za google mape godinama, a od nove godine se promjenilo nešto na Googleu - da.....

Moraš obavezno na Google API tamo enable-aš api za Google maps (vidi attachment google-enabled-apis.jpg - tu sam ti stavio da vidiš koje ja imam enable-ane), i onda s lijeve strane u sidebar-u odeš na Credentials i napraviš si podatke za Google mape (vidi attachment google-api-key.jpg)

Tu kod API Key-a vidiš da nisam složio restrikcije za domene, već imam jedan ključ za sve stranice - budući da su limiti na Google API toliko veliki da jednostavno nema potrebe radit novi key za svaki sajt jer vrlo vjerojatno nikad neće doseći taj limit.

Nakon što izradiš key, odeš u postavke u plugina i tamo ga upišeš - nakon toga mora radit :)

Citat: Siniša  u 10. Svibanj 2017, 09:19
btw. Dario, jel se možemo nekako čuti kad imam ovakvu poteškoću pa da se dogovorimo oko tvoje intervencije za danas-sutra? Naravno, bilo bi i plaćeno kako bi se dogovorili.
Ako se radi o nekakvim većim projektima - javiš na privat, a kaj se tiče ovih sitnica - uvijek tu na forum, tak da i drugi mogu vidjet odgovore, da se ne postavljaju ista pitanja :)

P.S. slobodno klikneš "Dodaj karmu" tu na forumu - ispod mojeg imena :)
recimo da je to - ko piva :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu