Uređivanje automatskog teksta prilikom web upitu

Autor bernard, 21. Studeni 2016, 15:15

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bernard

Bok svima,

Ekipa koja nam je uređivala stranicu se raspala (to su bili dečki s faksa) i sad sam preuzeo brigu oko iste...pokušavam doći do nekih informacija u hodu pa ako već spamam postavljenim pitanjem, sorry-pretraživao sam tu po forumu al nisam uspio naći pa...

Dakle ovo je link na web stranicu: http://invictus.hr/prijava tj lokaciju prijave, nakon što zainteresirana strana pošalje upit - u ovom slučaju sam sebi pošaljem testnu prijavu - u inbox mi stiže mejl s tektom tipa "Potrudit ćemo se odgovoriti Vam u ĹĄto kraćem roku" - jel mi možete reći gdje mogu ručno podesit tj.korigirat ove simbole u normalne HR znakove? Hvala

Dario

Ako se ne varama, tu se radi o nekakvoj Helpdesk komponenti... Znači morao bi naći gdi su unutar te komponente postavke pa bi morao malo tamo pogledati. Iako mislim da bi prije problem bio u slanju maila koji nije UTF-8 ili eventualno baze koja nije UTF-8 pa se kod spremanja ove rečenice - odma naši znakovi pretvore u ove hijeroglife...

Mislim da nećeš moći dobiti pametan odgovor bez da netko to malo bolje pogleda...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

wooer

Ovo nije dio Joomle, niti nekog dodatka za Joomlu.
Ručno je kreirana forma za prijavu i ubačena u iFrame.

Problem se nalazi na stranici http://www.invictus.hr/prijavnica/prijavnica_hr_7.html
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

bernard

Hvala Dario/ wooer
jbg, meni to vaše ništa ne riješava jer sam amater u ovome...morat ću naći i platiti nekog tko se razumijem u ovo da mi odradi kak spada...ako bi mi se netko javio u inbox za uslugu - hvala

Dario

Probaj slijedeće.... Spoji se preko FTP-a na stranicu i po mojem bi trebao u rootu joomle ili u folderu "prijava" - postojati datoteke "prijavnica_hr.php" i ako ju otvoriš, taj tekst bi morao biti negdje unutra. Pazi samo da snimiš datoteku u UTF-8 formatu, jer ćeš u protivnom ponovno dobiti ove hijeroglife nakon spremanja/ponovnog otvaranja.

Inače forma ti je katastrofa, koristi samo javascript validaciju, bez server side, post neide kroz Joomlu već kroz custom skriptu (datoteku)... Ukratko, nisam testirao koliko to daleko ide, ali netko ko se kuži malo bolje u Joomlu, a i tu nas ima takvih - može srušit sajt u svega par minuta :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

bernard

#5
Tako veliko s(r)anje da ju se bez beda može srušit - majko moja mial!!!?!
Sve kritike prihvaćam, u tom trenutku, dakle prije par godina, dečkima s faksa sam dao da izrade novu web stranicu. Inače, firma je od u vlasništvu roditelja od supruge.
Dečkima je plaćeno naravno preko student servisa...reko aj da im pomognem da si barem koju kunu zarade jer znam kako je raditi i studirati (i sam se tako školujem) i eto na kraju - niti sam znao kvalitetu stranice niti njenu sigurnost...
Hvala Dario na dobronamjernim savjetima - nadam se da istu nećete rušit - osim ako ju onda i ne preuzmete i sami sredite (premda sam razmišljanja da ju prebacimo u WP)



edit: mknuo sam HR znakove al vidim da je encoding UTF-8 pa ne znam zašto i dalje dolaze hijeroglifi...velim -ako je netko voljan da mi pomogne - nek se javi u inbox pa mogu dati prsitup istoj web stranici (ako ovo nije protivno pravilima foruma)
hvala

Dario

Citat: bernard  u 22. Studeni 2016, 14:43
Hvala Dario na dobronamjernim savjetima - nadam se da istu nećete rušit - osim ako ju onda i ne preuzmete i sami sredite (premda sam razmišljanja da ju prebacimo u WP)

Prijatelju... ni volje, ni vremena, a niti sam takav tip osobe :)

Ja ti mogu to pogledat eventualno iza nove godine, ako do onda ništa ne riješiš iako to bi ti mogao vjerojatno riješit neko s malo znanja.

Ono što mi pada na pamet što možeš i sam, jednostavno maknut tu skriptu, skinut neku od free komponenti za izradu formi/obrazaca i za pol sata - sat vremena napraviš sve to isto kroz interface - i sugurno....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Citat: Dario  u 24. Studeni 2016, 15:16
Prijatelju... ni volje, ni vremena, a niti sam takav tip osobe :)

Kronicni nedostatak vremena - tipično iz nase branše ;)

Popravio sam mu skriptu i sada radi bez problema  ;D
Truth will set you free

Bernard [ExaByte]

Citat: Onebeat  u 24. Studeni 2016, 17:04
Citat: Dario  u 24. Studeni 2016, 15:16
Prijatelju... ni volje, ni vremena, a niti sam takav tip osobe :)

Kronicni nedostatak vremena - tipično iz nase branše ;)

Popravio sam mu skriptu i sada radi bez problema  ;D

Eto, još ima nade u dobre duše, bravo OneBeat  :pivo: