Uvećana slova sa kvačicom

Autor Ivana, 25. Veljača 2016, 11:21

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivana

Pozdrav,

Nadam se da ne otvaram duplu temu, mada nisam nigdje vidjela da je neko imao i ovu tematku. Uglavnom imam template rockettheme - epsilon, i  na naslovnoj strani postoji animacija koja se vrti i tekst s njom, u naslovu teksta kada se upiše riječ sa Š,Č,Ć i Ž ta slova se uvećaju "strše" od ostatka teksta. U svim drugim tekstovima gdje se koriste slova sa kvačicom je sve ok normalno se prikazuju. Encoding je UTF-8, ne pomaže ni banalna promjena fonta...Pa bih vas zamolila za pomoć ako postoji neko jednostavno rješenje, bila bih vam jako zahvalna.
Kako točno ovo izgleda što sam napisala je na slici koja je u prilogu.
Unaprijed  zahvaljujem na odgovoru/ma.

P.S Inače se nisam prije baš družila sa joomlom, css-om sada je ovo silom prilika pa imajte to na umu  ;)


wooer

#1
A ja nekako ipak pucam da je problem u fontu.

Koliko vidim, ne varam se. Font koji se koristi je 'Source Sans Pro - Bold', a on eto izgleda kako ga vidiš.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Ivana

Na žalost krivo, font koji je uzet je Helvetica, upravo pogledala u postavkama....mislim da je negdje drugdje problem samo ga ne vidim ili ne mogu skužiti kako god.

wooer

Ajmo se igrati pogađanja. Ja pucam pretpostavke, a ti mi govori da sam u krivu.

Dakle, nisi dala link na svoju stranicu pa sam morao gledati na rockettheme demo tog predloška, a tamo su naslovi stilizirani s 'sprocket-features-title' klasom koja u parametrima ima definiciju "font-family: 'sourcesanspro-bold',Verdana,Helvetica,Arial,sans-serif !important;".
Po tome prvi font koji izgleda i ima falere kao tvoj je upravo Source Sans Pro Bold, što god ti tvrdila da si vidjela u postavkama.

Daj link na svoju stranicu pa da i ja budem pametan i prestanem nagađati. Naravno, ako želiš da ti pomognem.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Ivana

Nećemo se igrati pogađanja preloš je dan za takvo što...uglavnom da ne duljim link je slijedeći:

http://adrianews.net/_ivana2/index.php/en/

Dario

#5
Tu se radi o lokalnom fontu koji je došao s template-om a treba ga ponovo izgenerirati s našim znakovima...

Uglavnom, našo vremena pa imaš u privitku.
Raspakiraš ZIP iz privitka i uploadaš u   /_ivana2/templates/rt_epsilon/fonts/   pri čemu naravno postojeće datoteke "pregaziš"....

Kod kupljenih template-ova je gotovo uvijek taj problem prisutan....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivana

Veliko veliko hvala Dario,sad mi lijepo slova izgledaju  :) ...može lock

Dario

Citat: Ivana  u 26. Veljača 2016, 15:19
Veliko veliko hvala Dario,sad mi lijepo slova izgledaju  :) ...može lock
No frk, zato smo tu :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu