Kako dodati COOKIE upozorenje na Joomla

Autor Ivan_C, 28. Srpanj 2015, 14:17

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dario

Nek se samo vodi....

Cookiji su u pravilu neophodni za normalan user expirience.... Ako netko ne želi cookie-je, nek si ih isključi u browseru - ima izbor...

To ko da kupiš novi auto, pa ti kažu - aj ga prvo doguraj do benzinske pa vidi dal je dobro tako... A onda te tek pitaju - hoćeš da ti ulijemo benzin pa da se voziš kak je zamišljeno :)

Živi cirkus....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Dario ti si potpuno u pravu i slažem se s tobom. Ali, eto zanima me zbog tih rasprava.
Koliko vidim, sada opet dolazi do nekih problema sa personalnim i nepersonalnim G oglasima. Uvijek ima nekih noviteta i problema. Samo su zakomplicirali život webmasterima s ovim zakonom.
Hvala, LP
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

rsvlado


Dario

Citat: rsvlado  u 03. Lipanj 2018, 02:35
Došao je službeni plugin :)

Kolko vidim, ružan je i nema tolko funkcija ko moj ;)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

feno_men

Citat: rsvlado  u 03. Lipanj 2018, 02:35
Došao je službeni plugin :)
Pozdrav,
Sviđa mi se ovaj plugin za gdpr koji se nalazi na ovoj rail web stranici. Koji je to i otkuda se može skinuti? Da li je besplatan?

I ujedno ne radi vam link u tom dodatku Izjava o kolačićima

rsvlado

#35
To je Dariov plugin kojeg sam ja bio imao pa sam onda postavio ovaj kao na mojoj slici par postova iznad i onda sam ponovno vratio Dariov koji je trenutno opet tamo. I meni se više sviđa Dariov :) Kakogod ali meni je to sve skupa zbrkano u glavi. A sad je sa Joomla 3.9 (instalirao) došlo i još nešto novo, a to je da korisnik dodatno potvrdi da će se morati složiti sa ostavljanjem podataka kao i to da postoji mogućnost da korisnik zatraži popis svojih podataka koji su spremljeni na stranici kao i to da zatraži da mu se svi podatci sa stranice obrišu. BTW, hvala što si me upozorio da link ne radi. Previdio sam to. Ako te zanima Dariow plugin možeš ga skinuti ovdje. Mislim da je to trenutna važeća verzija.

rsvlado

Probao sam ovdje ispitati je li moja stranica usklađena sa GDPR. Odgovarajući na pitanja dobio sam rezultat da je. Jedino sam na dva pitanja lagao, a odgovorio sam sa Da na upite mogu li korisnici na stranici zamrznuti, odnosno odmrznuti račun. Ta opcija ne postoji u Joomla 3.9. Također sam probao napraviti provjeru na Cookieboot i po njima mi stranica nije usklađena ni po jednoj njihovoj točki. E sad, oni nude (plaćenu ) uslugu da to usklade pa nisam siguran jesu li sa takvim pristupom u sukobu interesa :)

feno_men

Sviđa mi se ovaj dodatak i rado ću ga implementirati na sveoje web stranice.  Jedino me zanima gdje mogu podesiti na koji link ide Izjava o kolačićima jer trenutni defaultni ne radi? što bu tu trebalo pisati? imte li koji primjer stranice

rsvlado

Kod mene je kao na slici gdje je zaokruženo ali to mi je samo privremeno link na članak Uvjeti pružanja usluge koji je zapravo Term & Condition koji je već bio tamo. Za Private Policy, odnosno Cookie Policy moram napraviti drugi i veza će ići na njega. Dario je ranije objasnio kako. Mada mislim da bi bilo bolje, ali nisam siguran može li tako, da članak nije vezan uz bilo kakav meni.

feno_men

thx, složio sam tako nekako. Imam problem sa tim dodatkom i nisam uspio pronaći način kako da ga riješim. Naime, sad mi se pojavljuje na svakoj podstranici koju pokrenem, bez obzira što sam prihvatio cookie, čak i kada se vratim na neku prijašnju koju sam netom prije potvrdio
www.soboslikar-min.hr gdje sam pogriješio?

rsvlado

Da, vidim. Međutim sad vidim da je i kod mene slično. Iako sam potvrdio na glavnoj stranici, a na drugima mi se više ne nudi, kada se vratim na glavnu opet se pojavi da potvrdim ali potvrdu više ne prima. Mislim da ćemo morat pričekat Daria pa vidjet jel do njegovog plugina ili je problem negdje dalje.

Dario

To je nešto do tvog sajta.... nešto drugo ti radi problem....

Možeš nam dati link na stranicu pa da malo škicnemo?

Ja ovaj plugin imam instaliran na bar 50tak stranica i nikakvih problema :)

---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Dario

Citat: rsvlado  u 07. Studeni 2018, 17:31
Da, vidim. Međutim sad vidim da je i kod mene slično. Iako sam potvrdio na glavnoj stranici, a na drugima mi se više ne nudi

Dakle plugin/poruka se prikazuje tako dugo do kad se ne potvrdi na button "U redu".....

Citat: rsvlado  u 07. Studeni 2018, 17:31
kada se vratim na glavnu opet se pojavi da potvrdim ali potvrdu više ne prima.

Pa ako si se vratio s back strelicom u browseru - onda je to normalno, a ako nisi - onda mogu pogledat kaj se događa... Također, ako imaš problema s JavaScriptom na stranici - onda isto možeš dobit ovakav problem...

Uglavnom do plugina nije definitvno, a ako postate link na stranice, drage volje pomognem oko rješavanja :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

rsvlado

#43
@Dario, nisam se vraćao sa strelicom nego samo klikam po tabovima/gumbima na stranici. Sinoć sam bio kod prijatelja i na njegovom računalu je bila ista stvar. Cookie obavijest nestane i nema je više niti na jednoj podstranici, ali kad se klikom na gumb Home vratim na glavnu stranicu obavijest opet iskoči ali tada više niti jedan od 3 gumba na obavijesti ne rade i obavijest se ne može ukloniti. Moja stranica je u mojem potpisu, a feno-men ti je u postu ranije dao link na njegovu.

Dario

Imate možda keširanje od strane Joomle uključeno?

Jer vidim da se sam cookie spremi kad se potvrdi... Sad jedino ako čupa iz cache-a stranicu pa nikad ne dođe do dijela koda gdje se provjerava dal cookie postoji cookie....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu