Kako dodati COOKIE upozorenje na Joomla

Autor Ivan_C, 28. Srpanj 2015, 14:17

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivan_C

Hi
Sve radi nakon update 385 na 386
pozdrav
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

rsvlado

#16
Pozdrav,
evo vraćam se nakon 6 godina sa ponovnom instalacijom... Zanima me nešto u vezi ove obavijesti o cookijima. Skinuo sam ovaj plugin koji je Dario stavio i htio sam ga prevesti pa sam napravio kopiju en-GB fajla, preimenovao u hr-HR, pokušao prevesti i preveo, dodao dvije linije u blz_cookieinfo.xml koje pozivaju hr-HR i sve je OK osim što ne mogu ispraznit sadržaj obavijesti o cookijima. Obrišem sadržaj i kada kliknem na spremi on se vrati. Po uputstvima bi, ako se ostavi prazno, sadržaj povuklo iz hr-HR ili en-GB fajlova, zavisno kako je određen zadani jezik joomla stranice. Međutim, kao što sam rekao, ne dozvoli da polje poruke bude prazno. Htio sam da se to obavlja automatski ali očito ne ide, a ne znam zašto. Mislim, radi ako se u polje napiše tekst na hrvatskom jeziku ali tako onda ne radi automatski. Dario, ti si isprogramirao blz_cookieinfo.xml, zar ne? Editirani fajl sa dodanim, vjerojatno pomalo nespretnim, prijevodom je ovdje u privitku. Nisam siguran jesam li to smio raditi  :nevin:

EDIT: Privitak je uklonjen, nova verzija je na 5. stranici...

Dario

Ma sve 5, moram sredit plugin do kraja... Ak se ne varam, logika je malo glupava, da... ako ostaviš prazno on uzme default, al mislim da ne gleda koji jezik je aktivan....
Al uvijek prolazi za to kaj si stavio u hr_HR staviš direktno u polje u pluginu - i onda je sve ok :)

Eto nema se vremena da to riješim kak spada, zato ni plugin nije na JED-u :P
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

rsvlado

Citat: Dario  u 20. Ožujak 2018, 11:06
...Al uvijek prolazi za to kaj si stavio u hr_HR staviš direktno u polje u pluginu - i onda je sve ok :)
Ako klikneš na moju stranicu u potpisu vidjet ćeš da je sve OK. Međutim nije. Obavijest je upisana u polje i zato je na hrvatskom. Polja za gumbe su u pluginu prazna i njih povlači iz prevedene datoteke. Sinoć je bilo drugačije. Kako sam mijenjao postavke jezika za stranicu tako su se, jer su polja za gumbe bila prazna, natpisi na njima izmjenivali na hrvatskom ili engleskom zavisno od jezika. Samo je polje obavijesti bilo isto bez obzira na izbor jezika i to zbog razloga koji sam već spomenuo. Sada ta automatska izmjena više ne radi iako sam izbrisao cache i u joomli i na browseru. Nemam pojma što je danas drugačije nego sinoć   ???

Ivan_C

Hi Dario
Gdje prevesti i postaviti dijelove teksta sa EN na HR (s obzirom da mi je stranica na HR).

Probao sam u datoteci "en-GB.plg_system_blz_cookieinfo.ini" ali ne prihvaća mi.
Nije mi problem u nazivima buttona već o tekstu koji se pojavi na pop-uo prozoru, kada posjetitelj klikne na buttone 'Ukloni kolačiće' ili 'Napusti web stranicu'.
Radi se o ovoj web stranici.

Je li to obavezno s obzirom na ovaj GDPR?
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

#20
Evo tu u privitku je nova verzija, koja koristi language stringove za prijevode, a ne polja u backendu... Također je dodano i polje za selektiranje stavke izbornika koja vodi na izjavu o Kolačiću koju bi trebali također imati na stranici, a dje se opisuje koji cookiji se koriste i u koje svrhe....

Plugin se može samo instalirati "preko" postojećeg... Nisam testiral instalaciju, al mislim da bi trebalo sve radit okej :)

Nakon instalacije ako bude potrebe, prijevode možeš naći u
/administrator/languages/en-GB/en-GB.plg_system_blz_cookieinfo.ini
/administrator/languages/de-DE/de-DE.plg_system_blz_cookieinfo.ini
/administrator/languages/hr-HR/hr-HR.plg_system_blz_cookieinfo.ini
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Hvala Dario. Javit ću ti povratne informacije.
Citat:koju bi trebali također imati na stranici, a dje se opisuje koji cookiji se koriste i u koje svrhe
Imaš li neki link primjera te stranice koja opisuje što i kako?
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Ivan_C

#22
Evo povratnih informacija kako to izgleda na ovoj web stranici

- Deinstalirao sam stari plugins
- Instalirao novi

Citat: Dario  u 18. Svibanj 2018, 08:36
Također je dodano i polje za selektiranje stavke izbornika koja vodi na izjavu o Kolačiću koju bi trebali također imati na stranici, a dje se opisuje koji cookiji se koriste i u koje svrhe....
1. Ovaj link ne funkcionira nakon klika (u IE11)
2. Ovaj link funkcionira na FF nakon klika (morao sam očistiti cache na mom PC) i vodi na  'domena/%S'
3. Ne znam kako administrirati tj. promijeniti jezik. Prije sam imao jedno polje za editiranje teksta koji se prikazuje.
4. Ima li negdje stavka u kojoj se bira jezik prikazanog teksta
5. Polje za eventualnu promjenu destinacijskog linka za više informacija o Kolačićima.

Ili sve izmjene moram mijenjati u izvornim datotekama?
Ne bih nešto htio odraditi bez da pitam :)
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Citat: Ivan_C  u 19. Svibanj 2018, 09:00
1. Ovaj link ne funkcionira nakon klika (u IE11)
Nebi smjelo biti problema (testirano), možda te muči css ili se nešto pokolje s css-om od stranice

Citat: Ivan_C  u 19. Svibanj 2018, 09:00
2. Ovaj link funkcionira na FF nakon klika (morao sam očistiti cache na mom PC) i vodi na  'domena/%S'

Vodi na ''domena/%s' jer nisi u postavkama izabrao prvu stavku (Select item) u kojoj moraš izabrat izborničku stavku koja vodi na članak "Izjava o kolačićima"

Citat: Ivan_C  u 19. Svibanj 2018, 09:00
3. Ne znam kako administrirati tj. promijeniti jezik. Prije sam imao jedno polje za editiranje teksta koji se prikazuje.

Potrebno je editirati jezične datoteke (vidi putanje 2 post-a iznad) ili napravit language override-ove

Citat: Ivan_C  u 19. Svibanj 2018, 09:00
4. Ima li negdje stavka u kojoj se bira jezik prikazanog teksta

S instalcijom u jezičnim datotekama dođu HR / EN / DE, a kod tebe je problem što ti je content language u Joomlu složen na en-GB, a sadržaj je na HR.... Dakle Dodaci -> jezici -> jezici sadržaja i promjeniti en-GB u hr-HR za početak......

Citat: Ivan_C  u 19. Svibanj 2018, 09:00
5. Polje za eventualnu promjenu destinacijskog linka za više informacija o Kolačićima.

Objašnjeno u koraku 2

Citat: Ivan_C  u 19. Svibanj 2018, 09:00
Ili sve izmjene moram mijenjati u izvornim datotekama?

Sve izmjene oko teksta se rade u jezičnim datotekama (opisano iznad + putanje)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

#24
Citat:
Vodi na ''domena/%s' jer nisi u postavkama izabrao prvu stavku (Select item) u kojoj moraš izabrat izborničku stavku koja vodi na članak "Izjava o kolačićima"
Uh, pronašao sam ali kako postaviti URL link koji nije u Joomla implementiran? Meni je taj cookie.html izvan Joomla CMS-a.
Izgleda da ću morati to sve prebaciti u Joomla article.
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

#25
Citat: Ivan_C  u 21. Svibanj 2018, 08:52
Uh, pronašao sam ali kako postaviti URL link koji nije u Joomla implementiran? Meni je taj cookie.html izvan Joomla CMS-a.
Izgleda da ću morati to sve prebaciti u Joomla article.

Najjednostavnije rješenje ti je kreirati jedan "seo"/"skriveni izbornik" i u njemu jednostavno složiš Vanjski link :)

I onda u pluginu izabereš tu stavku u "skrivenom izborniku" :)

Osim toga, taj članak ti nebi nikako smio bit na externom linku jer nemaš kontrolu nad sadržajem tako... Što ako se članak promjeni na tom externom linku odnosno dobije sadržaj koji ne vrijedi ili je pogrešan za tvoj sajt ?
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

#26
Ok Dario
Riješio sam taj link za članak "cookie-policy". Dodao sam ga u FAQ-Joomla kategoriju i to sada funkcionira.
Što se tiče  HR jezika i teksta na buttonima i uvodnoj poruci.
To nikako ne mogu riješiti.

[edit]:
Riješio sam na način da sam HR datoteku iz foldera "/plugins/system/blz_cookieinfo/languages/hr-HR/hr-HR.plg_system_blz_cookieinfo.ini" kopirao u folder na serveru "/administrator/language/hr-HR/".
Sada je sve OK
Hval ti, plugins je odličan i za svaku pohvalu. (samo su mi trebale male upute za administraciju i kako to sve postaviti :)
LP Ivan
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Ivan_C

Hi Dario
Hoćeš li možda raditi kakav novi Cookie vezan za GDPR (Za Joomla CMS)?
Koliko vidim ovaj nije sukaldan sa ovim zakonom (bar po raspravi na jednom forumu koji ne bi htio reklamirati ovdje jer ne znam da li je dozvoljeno stavljati linkove takvog tipa).
Ili je on OK ali se mora drugačije konfigurirati web.
npr: Kada se uđe na moj web on već postavi Cookie, iako visitor još nije dao dozvolu?
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Pravo pitanje je.... jesi li do sad vidio ijedan sajt koji ne postavlja odma cookije ? :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Citat: Dario
jesi li do sad vidio ijedan sajt koji ne postavlja odma cookije?
Nisam, ali vidim da se vodi rasprava o tome :)
LP
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...