Kako dodati COOKIE upozorenje na Joomla

Autor Ivan_C, 28. Srpanj 2015, 14:17

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivan_C

S obzirom na ovaj zakon koji se aktualizirao a vidim i Google ga forsira.

Dakle, postoji li neki plugin, dodatak ili slično.
Kako uopće prikazati upozorenje kada visitor pristupi na Joomla web
Ima li tko iskustva? što i kako
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

#1
Evo, nisam još pustio na Joomla Extensions Directory, ali sve uredno radi na Joomla 2.x i 3.x.

Imaš templateove koje možeš prilagođavat, a sam tekst i ostale parametre možeš mjenjati u postavkama plugina.

Inače plugin ne blokira cookie, ali ima upozorenje i mogućnost brisanja svih cookie-ja...

Ako te zanima kak to radi i izgleda na živom sajtu -> www.svikoncerti.eu
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Citat: Dario  u 28. Srpanj 2015, 15:38Imaš templateove koje možeš prilagođavat, a sam tekst i ostale parametre možeš mjenjati u postavkama plugina.
Dario dpravo to me zanima.
Imaš li više iskustva s time tj. više informacija.
Naziv, odakle download, install, edit i slično?
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

#3
Citat: Ivan_C  u 28. Srpanj 2015, 21:06
Citat: Dario  u 28. Srpanj 2015, 15:38Imaš templateove koje možeš prilagođavat, a sam tekst i ostale parametre možeš mjenjati u postavkama plugina.
Dario dpravo to me zanima.
Imaš li više iskustva s time tj. više informacija.
Naziv, odakle download, install, edit i slično?

Ne kužim što me točno pitaš  0:)

Što te točno zanima ?
Moraš malo detaljnije opisat, pa ćemo probati pomoći :)

Download je dva posta iznad (screenshot u privitku).
Template-ove ćeš pronaći u "/plugins/system/blz_cookieinfo/tmpl/" folderu i to imaš posebni template za Joomla 2.x i poseban za 3.x... Dakle to ti je sam izgled kao ona ikona s lijeve strane, gumbići i slično.
Tekst koji je prikazan kao i ostale postavke možeš mjenjati tako da odeš u backendu na Dodaci -> Upravljanje pluginovima -> pronađeš "Blazing Cookie Info" i kad klikneš na njega će ti sve biti puno jasnije :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Citat: Dario  u 29. Srpanj 2015, 09:25
Download je dva posta iznad (screenshot u privitku).
Sorry Dario
Ja nisam bio logiran kada sam čitao tvoj odgovor i naravno u tom slučaju nisam vidio zip attach file.
Kada sam se ulogirao nisam više obraćao pažnju na post.

Idem isprobati pa se javim.
poz
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Ivan_C

Dario instalirao sam
Imam nekoliko pitanje ako si upoznat.

1. Ima li striktna uputa na kojem jeziju mora biti obavijest. Mora li biti na jeziku na kojem je web?
2. Vidio sam tri prazna polja pored gumbića kada sam ušao u editor cookie pluginsa treba li tu upisati nešto ili ostaje prazno
3. Na tvom primjeru vidim samo dva gumba, kod mene je 3,  kako isključiti treći?
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Citat: Ivan_C  u 30. Srpanj 2015, 11:14
Dario instalirao sam
Imam nekoliko pitanje ako si upoznat.

1. Ima li striktna uputa na kojem jeziju mora biti obavijest. Mora li biti na jeziku na kojem je web?
2. Vidio sam tri prazna polja pored gumbića kada sam ušao u editor cookie pluginsa treba li tu upisati nešto ili ostaje prazno
3. Na tvom primjeru vidim samo dva gumba, kod mene je 3,  kako isključiti treći?

1. Iskreno neznam, nisam nikad ulazio u tematiku baš tako duboko :)
2. Tu možeš upisat natpise za gumbiće, ako nećeš da se koriste defaultni
3. Imaš u postavkama plugina, odmah ispod tih polja za upisivanje pa možeš ugasit gumbiće koje netrebaš :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

erbi

Pozdrav Dario!

Dali ima ovaj plugin mogučnost da se po potvrdi o primanju predomislim i neču više dozvoljavati cookiev?

Dario

Za sad nema, al je u planu. Bit će nekakva ikona stalno vidljiva na ekranu pa će se moći otvoriti na klik opcije i izbrisati cookie-je.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

erbi

Hvala na odgovoru. Obavjesti kad bude....

Ivan_C

#10
Citat: Dario  u 30. Srpanj 2015, 12:05
1. Iskreno neznam, nisam nikad ulazio u tematiku baš tako duboko
Dario hvala za odgovore. Sredio sam to.

Međutim sada se pojavio novi problem. Ne znam da li je povezan sa Joomla ili sa serverom. Nekako mislim da je vezano uz server postavke ili neke radnje u zadnje vrijeme

[EDIT]
U pitanju su radnje na serveru

Može lock
pozdrav
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Ivan_C

Dario
Imam problem. Instalirao sam Joomlu 3.8.5
Blaze Cookie ne funkcionira. Gumbi nisu aktivini?
Je li to do Joomla verzije ili eventualo nešto drugo?
URLs: www.ic-ims.com i www.ic.ims.hr

BTW: je li ovo sigurnosno upozorenje na vrhu ovog foruma "Nova verzija Joomle! 3.6.5 - obavezno nadograditi" zastarilo ili to tako mora biti  ;)
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

#12
Evo zadnje verzija plugina - provjereno radi s Joomla 3.8.... Ono gore je bila verzija iz 2015. :)
Dakle novi download je u ovom post-u :)

EDIT: Privitak je uklonjen, nova verzija je na slijedećoj stranici...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

#13
OK hvala ti za update.
Uradio sam
- Deinstalacija starog plugins
- Fix database
- clear cache
- instalacija novog pugina
- fix database
- clear cache

Opet problem, gumbi nisu aktivni.
Idem istražiti gdje je problem.

[edit]: nažalost bez uspjeha :(
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

#14
To je onda nešto do tvojeg CSS-a.... šibni mi link na privat pa pogledam o čemu se točno radi....

Uglavnom ja imam ovaj plugin na par sajtova i sve radi normalno.... Neaktivnost gumbiju bi moglo značit da ti Javascript puca na stranici.....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu