Atribut configuration.php file na web serveru za Joomla3x ?

Autor Ivan_C, 10. Lipanj 2015, 14:18

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivan_C

Nakon instalacije Joomla 3 na web server, za kraj i završno ispravno funkcioniranje,  koji atribut mora imati datoteka configuration.php u root folderu (444, 644 ?)
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Oboje će ti radit ok... Inače bi sve datoteke trebale imati CHMOD 644, međutim kad spremiš Globalnu konfiguraciju u Joomli, automatski će ti, odnosno prilikom spremanja prebaciti configuration.php na 444.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Citat: Dario  u 11. Lipanj 2015, 08:14
Oboje će ti radit ok...
Hmm, znam Dario da će oboje raditi. Ali mene zanima koji je atribut po defaultu da ne kažem "po zakonu", nakon završene instalacije Joomla, konfiguracije svih modula i da na kraju laički kažem 'The end' završene web stranice. Znači da posjetitelji mogu vidjeti web, dodavati komentare i slično kao i da administrator može raditi ono što mu je dozvoljeno a da se ne sukobljava sa sigurnosti datoteke ili weba.

U stvari cilj mi je da Joomla web bude
- funkcionalna za admina da može raditi rekonfiguracije u ACP i eventualne komentare posjetitelja i sve ostalo što se podrazumjeva od jednog CMS-a
- ali opet da postoji neka sigurnost određenih datoteka kao i same Joomla web

Citat: Dario  u 11. Lipanj 2015, 08:14
Inače bi sve datoteke trebale imati CHMOD 644, međutim kad spremiš Globalnu konfiguraciju u Joomli, automatski će ti, odnosno prilikom spremanja prebaciti configuration.php na 444.
problem je što ja na dva servera imam istu Joomla 3x i nije po trenutnom stanju isto. Jedan server mi ostavi onako kako sam postavio 644 a drugi me vraća na 600,
Po ovome ispada da je to što ti kažeš na globalnoj razni različito na dva servera za istu verziju Joomla?
btw: hvala ti na javljanju
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Ovaj server na kojem ti je 600 - je nešto jako jako krivo.....

Kao što rekoh svi fajlovi bi trebali biti 644 i s tim postavkama nemaš apsolutno nikakvih problema... Znači 644 je ajmo reć default.

Što se configuration.php-a tiče, može biti i 444, totalno je nebitno. Jedino ako ćeš mjenjat datoteke putem FTP-a, onda ćeš ovaj 444 morati promjeniti u 644 prije nego ga mjenjaš/uploadaš inače ti neće dozvoliti promjene.

Uglavnom sa sigurnosnog aspekta i/ili normalnog funkcioniranja Joomle, sasvim je svejedno.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Citat: Dario  u 12. Lipanj 2015, 08:42
Ovaj server na kojem ti je 600 - je nešto jako jako krivo.....
Dario hvala ti na javljanju, promijenio sam iz 600 u 644 pa ću vidjeti u budućnosti, tako da ovaj topic ostaje otvoren
pozdrav IvanC
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Dario, evo informacije tijeka događaja
Opet isto
Jedan server postavi na rw-------
Drugi na rw-r--r--

mislim da nema svrhe dalje foresirati. Može Lock teme
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Citat: Ivan_C  u 28. Srpanj 2015, 14:21
Dario, evo informacije tijeka događaja
Opet isto
Jedan server postavi na rw-------
Drugi na rw-r--r--

mislim da nema svrhe dalje foresirati. Može Lock teme

Server ne postavlja ništa, postavlja Joomla ako ima takvih prava na hostingu.

Uglavnom svejedno je koji atribut ima...  ako promjeniš atribut na "rw-r--r--" i spremiš konfiguraciju iz backenda - atribut će ti biti "rw-------" budući da Joomla sama to mjenja :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu