Migracija sa 1.5 na 3x

Autor feno_men, 08. Svibanj 2015, 15:33

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

feno_men

Pozdrav,

Nadao sam se da neću to morati raditi ali izgleda da ću biti prisiljen.

Web stranica je malo poveća ali jednostavna, ima dosta članaka (uglavnom se radi o raaznim člancima, nije da je bogata raaznim komponentama)

Moram odraditi redizajn i dodati neke nove funkcionalnosti i prisiljen sam migrirati na 3x verziju joomle

koliko vidim nije baš jednostavno to za odraditi pa me zanima da li ima neki dobrovoljac da mi pomogne da ne izgubim baš sve podatke sa stare stranice. Uglavnom, bitno mi je da zadržim sve članke, ostalo ću i tako morati redizajnirati, slike dodavati...

Znam da u današnje vrijeme sve košta pa vas molim da mi se javite u inbox ili ovdje pa se možda dogovorimo ako će cijena biti razumna :). Ja volontiram na održavanju te stranice pa vas molim da budete nježni sa cijenom :)

Svaka pomoć je dobrodošla.



Dario

članci su Joomlini ili K2 ?
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

feno_men


Dario

Evo ima nešto ovdje pa se probaj snaći, nebi trebalo biti prekomplicirano :)
P.S. imaš txt file pa uzmi prvi link iz njega, imaš step by step video tutorial.  :pivo:

---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

PsychoPod

ako nije prenakrcani raznim ekstenzijama i komponentama, ne bi trebao biti veliki problem ko upgradea. iako preporucam backup backupa i upgrade raditi na drugom serveru(folderu) u potpuno drugoj bazi.

Tek kad dignes upgradeanu verziju full, onda prebacivati, nikako ne pocinjati upgrade na produkcijskom siteu.

ja sam nedavno radi upgrade sa 1.5.28 na 3.3 portala tezine preko 2GB, nije bilo zabavno, ali se napravilo.

Ivana

Pozdrav,
Nova sam ovdje i vidim da ima dobrih znalaca Joomle :)...uglavnom nije da sam se pretjerano druzila sa joomlom ali evo silom prilika su mi "uvalili" da se zezam oko web stranice. I kako to biva stranica stara treba mijenjati puno toga pa tako i napraviti migraciju. Dakle imam postojecu web stranicu koja je radjena u 1.5, trenutno je faza odabira-kupnje novog templatea koji je na 3.4. i sad ono sto me zanima. Napraviti migraciju ili ici sa svim novim kao da ovo nikad prije nije postojalo? Ako je migracija u pitanju kako najbezbolnije to odraditi?

Unaprijed zahvaljujem


miki

Komplikacije su uvijek moguće no ovisi koliko imate članaka i dodatnih komponenti. Također kod kupovine predloška treba obratiti pažnju da nije 'našminkan'. Neki predlošci su toliko efektno našminkani no kad se počne umetati sadržaj vidi se zapravo ne-funkcionalnost svega.
Mgoućnosti su različiti no ako je dobar predložak koji ide s demo instalacijom onda se može napraviti samo export-import članaka unutar demo portala i polako zamijeniti sve svojim sadržajem ili kategorijama.
Kod migracija i upgrade-a dobro je voditi računa o linkovima i strukturi te o izradi redirekcija radi tražilica.
Najbolja opcija je čista instalacija cms-a a potom predloška, frameworka i modula koji idu uz njega te podešenja a potom i import članaka, kategorija i svega ostalog. Kod migracija uvijek nastaju neki problemčići, id-ovi se mjenjaju itd......

ArtAni

Pozdrav ..
Vidim da se dugo nije pisalo, no možda naiđe netko tko mi može pomoći .. :-)
Dakle, imam web lokaciju rađenu davno, u Joomla 1.5 verziji. Radio ju je netko drugi, ja sam napravila nekakvu strukturu (sekcije, kategorije) i povremeno pisala članke.

Sada bi cijelu tu lokaciju trebalo osvježiti, izmijeniti .. ima tek nekoliko stranica sa člancima koji više ne vrijede.
Moje pitanja su: Da li ažurirati tu lokaciju rađenu u 1.5 na 3.8 ili koju već nakon trojke?
Ili, download - ati najnoviju verziju Joomle na svoj komp i napraviti posve novu web lokaciju?

Ako sam nešto pogriješila u nekim pojmovima, ne zamjerite .. :-)
Ipak sam neznalica u tome, no s čvrstom namjerom da naučim sve što trebam .. :-)

Zahvaljujem svakome tko odgovori i pomogne ...

Dario

Za 1.5 bi morala radit 2 upgrade-a, a s obzirom da se radu o par, template nema šanse da radi, znači nemožeš ga prebacit - najbolje skinut zadnju 3.8(.6) verziju i krenut ispočetka :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ArtAni

U redu ... hvala ti na odgovoru.
Nekako sam pretpostavljala da će to biti lakši način .. :)

Dario

Lakši, sigurniji i bez nervoze :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu