K2 - gallery prije related items

Autor sashab, 24. Veljača 2015, 09:53

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

sashab

Kako imam K2 komponentu za artikle, kada objavim recimo i galeriju (Simple Image Gallery Pro) u K2 onda mi je redoslijed uvijek ARTIKL -> RELATED ITEMS -> GALLERY, kako da to zamjenim, da mi odmah ispord artikla bude prvo galerija a onda tek related items na dnu?

Dario

K2 ima odlično riješen sustav template-iranja, pa evo objašnjenja kako napraviti template override ili dodatni template...

Znači za početak odeš u "/components/com_k2/templates/" i tamo ćeš naći folder "default" što je u stvari naziv preloška kojeg možeš birati kod uređivanja svake kategorije u backendu u K2 komponenti.

Znači kopiraš kompletan folder u /templates/NAZIV_TVOG_AKTIVNOG_TEMPLATE_A/html/com_k2/

Sad kad si to iskopirao, K2 više neće koristiti svoje defaultne view-ove/predloške već će koristiti ove iz putanje na koju si iskopirao.

Slijedeće, u tom novom folderu pronađeš datoteku "item.php", otvoriš ju i pronađeš redak koji izgleda otprilike ovako


  <?php if ($this->item->params->get('itemImageGallery') && !empty($this->item->gallery)): ?>
  <!-- Item image gallery -->
  <a name="itemImageGalleryAnchor" id="itemImageGalleryAnchor"></a>
  <div class="itemImageGallery">
  <h3><?php echo JText::_('K2_IMAGE_GALLERY'); ?></h3>
  <?php echo $this->item->gallery?>
  </div>
  <?php endif; ?>


taj kod CUT-aš i staviš ga prije linije koji ide otprilike ovako


<?php if($this->item->params->get('itemRelated') && isset($this->relatedItems)): ?>


I to bi terbalo biti to.... Inače ako hoćeš imati različite izglede svake ili pojedinih kategorija, možeš ponovo kopirati ovaj "default" folder, samo kad ga iskopiraš ga preimenuješ u npr. "izgled2" i onda kad uređuješ kategoriju u K2 ćeš prvo s desne stranice imati izbor predloška u kojem ćeš sad imati "default" i "izgled2", te ako odabereš "izgled2" - ta kategorija će koristiti datoteke iz "izgled2" foldera :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

sashab

Svaka čast stari :D jednostavno i savršeno! Ima negdje možda stranica gdje imaju neki template za K2 tj kako napraviti nešto i slično? Jesi ti zainteresiran da ti platim pa da mi pomogneš u nekim sitnicama, odradiš neke stvari, module, uređivanje predloška i slično?

Dario

Nemaš frke :)

Što se tiče poslića, ja sam ti obično prebukiran, al uvijek se možeš javit na PM pa ćemo nešto izmislit :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu