Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Problem s Joomsocial

Autor Adi, 09. Veljača 2015, 15:30

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Adi

Pozz svima. Nadam se da cu naci ovdje na nasem jeziku rjesenje i da necu imati potrebu posjecivati strane sajtove  ;D.
Imam problem s joomsocialom. Sve sam uredno instalirao na posljednju verziju joomle (3.3.6). Međutim, jednostavno dolazi do nekog "pucanja" kod te komponente. Recimo cim obavim nesto u njoj jednostavno me odjavi sa sajta. Recimo promijenim avatar i odmah mi trazi prijavu da se ponovo logujem na sajt. Jel' zna tko rjesenje ili neki drugi vid pomoci koji ce mi donijeti konacno rjesenje tog problema?.
Hvala unaprijed svima.

Dario

Jedino što mi pada na pamet, a da nije greška u kodu je da se pokušava u bazu zapisat session koji ne stane u polje u bazi - imao sam taj slučaj na jednom sajtu.
Uglavnom session je prevelik da se zapiše u bazu i onda se zapiše neispravan JSON što kod sljedećeg učitavanja session-a naravno rezultira "puknutom sesijom" i traži te ponovo da se prijaviš.

1) idi u Sustav -> Globalna konfiguracija
2) prebaci se na tab -> Sustav
3) Pod "Postavke sesije" prebaci "Rukovanje sesijama"  na ---> Ništa
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Adi

Pokusao sam i to, no nema promjene. Isto se desava.

kristijan

Imao sam sličnih problema, problem je verzija PHP-a. U cpanelu promjeni verziju PHP-a ako ti je dovoljeno da mjenjaš, ako nije, pitaj svog hostera da promjeni verziju PHP-a na 5.4 moze i vise mislim. Ali eto u mene je 5.4
UX/UI Designer | Frontend developer
www.kristijansoldo.tk

Adi

U mene je verzija 5.4.22. Jel ta ok?

Dario

5.4 je više nego ok.... Moguće da je onda problem negdje u kodu JoomSocial-a.... Probaj malo proguglati čisto da vidiš jel imaš još ekipe s ovakvim problemom... Ako je do koda, vjerojatno će biti takvih postova, a moguće i rješenja.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Adi

Trazio sam, ali nista. Taj problem imam vise od mjesec dana. Koristio sam tu komponentu na joomli 2,5 i bilo sve super, presao na 3 i nece. Polako i odustajem od toga i instalirao sam easy social, no i tu imam problem.
Kad hocu da spojim to sa Kunenom (forumom) javi mi ovu gresku:

Ima li tko ideju sta uzrokuje ovo?

kristijan

UX/UI Designer | Frontend developer
www.kristijansoldo.tk

Adi

Linux. Jel to bitno ili?  ;D

miki

Moguće je da neke od postavki PHP-a na serveru nisu dobre. Pogledaj što zahtjeva jedna i druga komponenta pa potom pogledaj na svom serveru.
U Cpanelu pod Select Php version.
Meni je za neke komponente npr. Sobipro problem bio što nije bio aktivirana php biblioteka xls i soap.
Kod komponente Chronoform (plaćene) bio je problem s minimalnim dopuštenjima i vrijednostima koje sam morao promjeniti itd.
Znači pogledaj što zahtjeva tvoja komponeta pa provjeri da li to radi na serveru.
Hosting provajderi danas gledaju (osim časnih izuzetaka) da te maksimalno ograniče zbog tobožnje sigurnosti pa ti pogase brdo mogućnosti koje može pružati...

kristijan

Slažem se s Mikijem, ja sam ti u gore jednoj od prethnodnih poruka poslao sliku u privitku kako su namještene moji elementi PHPa na serveru. To bi ti trebao hoster sve omogućiti. Ponovo kažem "bi trebao"
UX/UI Designer | Frontend developer
www.kristijansoldo.tk

Dario

Ovako.... ovo kaj pišete nema veze s vezom...

Lijepo gore piše da php klasa FD nije pronađena u datoteci bla bla bla.....
Pa prema tome može biti samo samo nekoliko stvari u igri, a to su.
1) Greška u programskom kodu
2) Datoteka na putanji plugins/kunena/easysocial/private.php ne sadrži "FD" klasu
     - dakle ili nema datoteke uopće
     - ili se verzije ne podudaraju pa tražena klasa u toj datoteci više ne postoji
3) Nešto ne štima s pravima datoteka pa se iste ne mogu otvorit, iako nebi reko da je do ovog jer bi se pojavljivali drugi problemi
4) Svakako provjeri dal su ti uključeni pluginovi koji moraju biti za rad Kunene.....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

kristijan

Znam , shvatam ja šta ti govoriš..
Ali slično ovako mi je bilo kad mi je bio problem sa serverom, zašto isključivati tu opciju.
UX/UI Designer | Frontend developer
www.kristijansoldo.tk

miki

Gospon @Dario nitko nije doveo u pitanje Vaše profesionalno i vjerujem veliko znanje programiranja u php-u.
Ja govorim iz svog iskustva i riješenih situacija a bilo ih je podosta.
U velikom broju slučajeva bile su upravo postavke i razna ograničenja na serveru.
Ako čovjek pokušava instalirati jednu komponentu i to ne prolazi kako treba prvo što bi pomislio je da su neke postavke servera u pitanju.
Također kod instalacije samog cms sustava ako nešto nije u redu postavke servera su u pitanju. Na svu sreću u novijim verzijama cms je razvidno i koje postavke su potrebne da bi se sam cms mogao instalirati.

@Adi ovu su potrebne php ekstenzije da bi Joomsocial mogao raditi
Basic system requirements
JomSocial is an extension for Joomla. To be able to use JomSocial, you would first need to install Joomla on your web host.

We recommend using the latest stable version of Joomla (currently 2.5) to enjoy its latest features and security improvements. JomSocial support the minimum requirement of:

Joomla 2.5.6 or above
For the server, make sure it has:

PHP 5.3 or above
MySQL 4.1 or above
JomSocial also requires several PHP extension, which are available in most host:

GD library, at least v1.8 with libjpeg
cURL library
zip
fsockopen



miki

No ostaje još jedno pitanje od mene a to je da li si napravio update/upgrade Joomle 2.5 na 3.0 ? Ako jesi da li si sve komponente nanovo instalirao za tu verziju pa i plugin za kunenu?

Dario

#15
Citat: miki  u 11. Veljača 2015, 19:06
Ako čovjek pokušava instalirati jednu komponentu i to ne prolazi kako treba prvo što bi pomislio je da su neke postavke servera u pitanju.

miki, ali ja ni ne pomišljam... Čemu pomišljati, nagađati i isprobavati ako lijepo piše u čemu je problem. Čak i da ne piše, otvorio bi error log iz kojeb bez nekog pretjeranog znanja možeš skužit u čemu je kvaka...

Tekođer nebi na odmet bilo ni prebacivanje prijave php error-a na Maksimum ili Razvoj pa probat malo pogledat...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

miki

Ja recimo ne moram ni error log otvoriti, samo pitam kod kog si hostinga i znam u čemu je problem.

Adi

Da na novo sam sve instalirao. Kunena plugini potrebni su ukljuceni, a verzija te komponente mi je posljednja izdata. Treba mi neka komponenta kojom bi povezao portal s forumom. Dakle, pokusavao sam to s kunenom i e.social.

Adi

Verzija komponente easysocial i plugina za Kunenu su odgovarajuci. To sam sada provjerio. Pokusao sam iskljuciti i opcije koje nudi plugin, pa sam dobio sada ovo: