Joomla 3.3.6 se nije povezala na SQL bazu?

Autor Ivan_C, 20. Siječanj 2015, 12:37

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivan_C

Nakon nekoliko dana razmišljanja o prelasku sa 2.5x na Joomla 3.3.6 odlučio instalirati istu na WAMP.

1. Deinstalirao stari WAMP
2. Instalirao novi WAMP
3. Importirao SQL bazu u phpMyAdmin (imao problema pa uradio slijedeće prilikom importa SQL baze jer mi se javljao error #1046), pa sam uradio slijedeće
- Kreirao praznu SQL bazu u phpMyadmin
- SQL bazu koju sam exportirao sa web domene otvorio u Notepad++  i  prije linije koda CREATE TABLE dodao liniju koda USE your_database_name_here;
- Nakon ovoga uspješno importirao SQL bazu u PhpMyAdmin na WAMP-u
4. Pojavio se problem sa URL na localhostu jer je WAMP izostavljao "localhost" iz URL adrese  pa je redirekcija bila pogrešna.
5. Uspješno riješio i to (u 30-toj liniji koda umjesto true postavio na false $suppress_localhost = false;
6. Sada je WAMP ispravno otvarao projekt
7. Ulogiram se u Joomla 336 bez problema, kada ono sve nešto novo? :( (što se mene tiče admin panel je katastrofa)
8. I što je najgore nemam podataka tj. artikala (a ni ostaloga) u samoj Joomli?

ima li netko iskustva?
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

denoza

Što tiče tvog problema, ne mogu pomoći (mislim da je struktira baze za verzije različita pa ti radi problem), ali probaj odraditi upgrade prema uputama step by step:

https://docs.joomla.org/Joomla_2.5_to_3.x_Step_by_Step_Migration


Dario

I meni je bilo sve novo i nisam baš bil oduševljen interfaceom, al eto nako 2-3 weba, sad mi je Admin panel od J2.5 katastrofa naspram trojke :)
Budeš se priviknul :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Hvala dečki na javljanju.
Ima tu još kojekakvih problema. Ipak ću sačekati ver. 3.5
pozz
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...