Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Portfolio za web dizajn

Autor miki, 03. Prosinac 2014, 18:31

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

miki

Nakon dužeg vremena sam odlučio napraviti pregled dosadašnjih radova i sklopiti neki portfolio u nadi da ću naći novi posao :).
link: http://miodrag.mokricki.info
Pokušao sam smisleno povezati različite oblasti rada od 3D modeliranja pa do izrade web stranica i grafičkog dizajna.
Članci koji nisu će biti ogromni preko 2000 riječi,
primjer Seo optimizacija web stranica http://miodrag.mokricki.info/seo-optimizacija-web-stranica
cms:
Joomla 3.3.6
dodatne komponente:
Fabrik, Xmap, RokSprocket modul, Carousel CK modul
predložak:
posložen u Artisteeru
stil: pomalo staromodan
responsive: da
html 5


marko227

Iskreno?

Da sam ja klijent po izgledu dosadašnjih radova i po izgledu tvoje portfolio stranice nikad te nebi angažirao.
Možda i bih da smo još u devedesetim...

Eto, toliko od mene!

Dario

Nisam htel komentirad do sad, al skroz se slažem s ovim iznad :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

miki

Zahvaljujem se na iskrenim kritikama.

Tom555

Na žalost i ja se moram složiti s gore navedenim.
Osim donekle 3D modeliranja, ostalo nije zadovoljavajuće.

miki

Zahvaljujem se na dojmovima. U trendu su web stranice bez okvira s efektnim jQuery elementima, no s nečim sam krenuo pa ću vidjeti gdje ću završiti.
U interesu mi je pronaći novi posao vezan za web tehnologije. U principu sam one man bend koji gleda okrenuti se nečemu od prikazanog i u tome se usavršiti.
Cilj stranica je na prvom mjestu dobar dojam i relevantni članci za budućnost. (ovo prvo sam promašio i to sam shvatio)
Za sada mi je dosta kritika! :) Radim na novom dizajnu.
Kritike za logo dizajn bih radije čuo od kompetentnih ljudi koji se time bave i to kada postavim reprezentativne primjerke.
Ovo gore je više manje osobni demo sadržaj :).
Još jednom zahvaljujem se na dojmovima.

Tom555

Moram te svakako pohvaliti na razboritosti i pokazivanju velike staloženosti.
Često smo svjedoci, pa i na ovom forumu, da ljudi baš ne prihvaćaju kritike niti u njima vide išta pozitivno. Tvoj je postupak pohvalan i s takvim stavom od tebe u budućnosti sigurno možemo očekivati bolje uratke i dobre vijesti.

miki

Da se više ne zahvaljujem no definitivno cijenim iskrenu kritiku i  dojmove. Laskanja ne volim i mislim da od njih nema nikakve koristi. U pravilu bi trebali učiti na tuđim greškama no u ovom slučaju učim na svojim :). Vrtim svoje neke tutorijale i knjigu Beautiful web design od Jason Beairda koju sam dobio od 99designs i definitivno od većine stvari sam baš napravio ono što bi se moglo reći ugly :).

miki

#8
Evo malo da podignem temu, izradio sam hrpu web stranica na postojećem portalu, nabacao materijala i polako ih obrađujem uljepšavam, sređujem.
Stari predložak sam doradio i ublažio. Dodao sam:
pod 1. u zaglavlje JS animaciju koju sam planirao dugo vremena odraditi i implementirati i to otkako sam tako nešto video na Rocketthemama samo što su oni za pozadinsku animaciju ubacili video koji mi se nikako nije sviđao kao opcija iz jednostavnog razloga što je ogroman (nekoliko megabajta).
2. Malo sam radio na tipografiji i promijenio font, ublažio dugmad itd.
3. dodao CSS3 animacije.
4. pretumbao responsive prikaz. Najviše sam radio na prilagodbi mobilnim utređajima. Kreirao sam posebne module za mobile i tablet i s druge strane desktop računala....
Trenutno pratim dešavanja preko Googlovih alata i polako izgrađujem linkove, što se toga tiče poprilično sam iznenađen nekim pozicijama za određene ključne riječi kao što je npr. "seo optimizacija web stranica"
I naravno u izradi je novi dizajn predloška, odabrao sam paletu boja i sve je u novom html5 js css3 fazonu, no to će potrajati :)
Ko ima vremena nek baci pogled http://miodrag.mokricki.info interesiraju me utisci i mišljenje za animirano zaglavlje (potrebno je malo duže gledati no ima relaksirajući učinak  :geek: ) te opći dojam. :pivo:
tnx...
ps.
još jedna sitnica - je da sam instalirao SSL.
Znači na portalu u url traci stoji zeleni lokot :)

danijel10novak

Zdravo, evo super što si se javio.. iz prve ruke mogu ti reci nekoliko grešaka;
- brzina učitavanja stranice ti je jako spora na mobilnim uređajima 30/100,dok je kod dektop računala 40/100
- imaš stranicu sa responsive design al nije mobile friendly :/
- 95 grešaka u meta tagovim
- slab odaziva backlinkove
.. ako te vise zanima, javi se mi ;)

_____
SEO opzimizacija web stranica

miki

Citat: danijel10novak  u 20. Svibanj 2016, 13:39
Zdravo, evo super što si se javio.. iz prve ruke mogu ti reci nekoliko grešaka;
- brzina učitavanja stranice ti je jako spora na mobilnim uređajima 30/100,dok je kod dektop računala 40/100
- imaš stranicu sa responsive design al nije mobile friendly :/
- 95 grešaka u meta tagovim
- slab odaziva backlinkove
.. ako te vise zanima, javi se mi ;)
SEO opzimizacija web stranica
Hm osim što si s ovim postom izgradio backlink koji sumnjam da će ti pomoći, pogledaj poziciju moje stranice za ključne riječi "seo optimizacija web stranica" a pogledaj svoju?! (zapravo Vas i ne vidim u rezultatima) moje pozicije su skromne i nalazim se na drugoj stranici google pretraživača :).
Nije mobile friendly?! ajd mi molim te objasni tu konstataciju :)
Imama izrađene module posebno za mobilne uređaje a posebno za desktop odnosno u ovisnosti od širine ekrana.
No definitivno nije mobile friendly kao Vaša web stranica iz potpisa.
I definitivno slab odaziva backlinkove bi mi bilo drago da znam na što se odnosi.
_____

Markus10

Moram se sloziti sa ovim gore, nije ti stranica bas neka. Jedno je mobile friendly a drugo da je prilagodiljiva na mobilnim uređajima.
Ovo kako si navel "seo optimizacija web stranica" kljucna rijec je samo jedna -  a moras imas barem 5-6 sinonima kako bi se progurao. :)

miki

Citat: Markus10  u 07. Srpanj 2016, 11:29
Moram se sloziti sa ovim gore, nije ti stranica bas neka. Jedno je mobile friendly a drugo da je prilagodiljiva na mobilnim uređajima.
Ovo kako si navel "seo optimizacija web stranica" kljucna rijec je samo jedna -  a moras imas barem 5-6 sinonima kako bi se progurao. :)
Ajd manje lupetaj dok se baviš offpage optimizacijom.
I naravno koristi jedan račun jer ovako djeluješ spammerski.