Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Roksprocket

Autor Lightrider, 26. Listopad 2014, 12:01

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Lightrider

Besplatni modul Roksprocket sa razvikanog sitea rockettheme.com zahtijeva veliki oprez od korisnika. U opisu i dokumentaciji nije dovoljno jasno i glasno istaknuto da NE POKUŠAVATE deinstalirati rocketheme ekstenziju, jer vam se može dogoditi da si ostavite site potpuno neupotrebljiv, nefunkcionalan, bez mogućnosti da uđete u admin sučelje, što se i meni dogodilo na krajnje neugodan način i u najboljem trenutku, u subotu. Naravno, support je aljkav i spor, jer je ekstenzija mukte i vi ne zaslužujete njihovu pažnju.
Dakle, pripremite se da ćete koristiti rocketheme ekstenzije, najbolje u sklopu njihovih (ne besplatnih) tema, bez većih intervencija počev od izmjene reksta "read more", ili da ćete - ukoliko odaberete nešto drugo - ostaviti dodatak koji prema nekim navodima pristojno usporava site. To je u stvari i manje bitno. Bitno je da proizvođač mora omogućiti korisniku pravo izbora. Način na koji to rade rockettheme je puno više nalik prisili nego izboru.
Nije mi prvi put da dajem priliku rocketthemes - inače koristim template i dodatke drugih proizvođača - ali svakako je zadnji.

miki

S pravom si ljut i frustriran, no uz malo muke taj modul može zaista efektno izgledati i prikazivati različite vrste sadržaja. No malko je drugačije ako se predložak s modulom kupi. Za besplatnu komponentu je ponekad neuljudno očekivati promptnu podršku. Nove komponente i module je dobro prvo isprobati instalirati na nekom demo webu. Besplatan kod koji instaliraš je takav kakav je i niko te ne prisiljava da ga instaliraš u svoj sustav već to dobrovoljno i namjerno radiš. Također oni nisu dužni davati ti podršku za ništa. U današnje vrijeme nema djabe ni kod starwe babe što bi se reklo.
Jedan od zaista meni fenomenalnih rješenja od njih je ajax search modul koji koristim već duže vrijeme. Što se tiče dizajna mogu reći da veliki dio klijenata odabire upravo njih za svoj dizajn web stranica.

Dario

Potpis za search modul :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu