Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Podizanje testing site-a

Autor krir, 04. Rujan 2014, 17:55

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

krir

Pozdrav,

Imam problema pri podizanju testing site-a iz backupa.
Svi moji pokušaji završe tako da se izmjenom podataka na testing situ mijenjaju i podaci na originalu.
Test i original su na istom serveru, ista je situacija  i sa drugom verzijom Joomle i sa drugim serverom.

Uglavnom, uploadam fileove, kreiram bazu i u confiration.php-u izmijenim podatke vezane uz ime baze, password i usera da odgovaraju novo kreiranoj bazi. Pretpostavljam da ovdje napravim neki propust.

Ima li netko savjet?
Hvala




miki

procedura je vrlo jednostavna. Trebao bi imati komplet bazu podataka (sve tablice joomla sustava koji je bio u funkciji) i sve datoteke Joomla sustava u zip-u.
Kreiraš subdomenu i u novopostvljeni folder subdomene raspakiraš zip od starog sustava.
kreiraš novu bazu podataka s novim imenom i novim korisnikom i lozinkom. Korisniku dodjeliš sve privilegije.
Importuješ sve tablice u novo kreiranu bazu podataka.
U configuration.php datoteci joomla cms-a promijeniš ime baze, korisnika i lozinku u novo kreirane vrijednosti.
Obrišeš cache folder (sve datoteke u njemu osim index.html)
podesiš putanje za log i tmp (također u config.... datoteci)
Mislim da bi to bilo to. Ako ti mjenja podatke u staroj joomli onda si idalje s novim datotekama povezan na staru bazu podataka to se inače dešava ako ostanu stari podaci u config.... datoteci.

krir

To je to, pratila sam upute i riješila problem.
Hvala.