Problem ADS u Footer-Last i Skrivanje title modula

Autor Ivan_C, 03. Kolovoz 2014, 13:45

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivan_C

Koristim Joomla 2.5.X i template Bezz_20

Imam problem jer mi ne prikazuje ADS na poziciji 14 u Footer Last. Zna li netko zbog čega? i kako natjerati Joomla da mi prikazuje oglas na dnu stranice u širini 970 pix.

Drugi problem je što sam prilikom kreiranja modula Custom HTML, postavio za modul da title bude Hide. Ali Joomla ipak prikazuje title dok u desnoj strani ne prikazuje. Radi se o poziciji 5 - Custom HTML a u njemu je ADS na lijevoj strani ispod izbornika. Kako ukloniti ovaj titel iznad ADS?

link na web http://www.ic-ims.com/index.php
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

miki

U pravilu bii trebao posložiti predložak s pozicijama modula kako ti treba i odgovara. Ili nađeš neki s mogućnostima koje ti trebaju. Trebao bi pogledati koje pozicije modula nudi tvoj predložak. Ako želiš možeš nacrtati kako bi da ti izgleda sajt gdje bi meni, koliko kolona, koje širine pa ti mogu na brzinu izraditi u artisteru (besplatno).

Ivan_C

Citat: miki  u 03. Kolovoz 2014, 14:48Ako želiš možeš nacrtati kako bi da ti izgleda sajt gdje bi meni, koliko kolona, koje širine pa ti mogu na brzinu izraditi u artisteru (besplatno).
@miki
Hvala ti za javljanje i željom za pomoći. Bez obzira što se nudiš 'besplatno', neugodo mi je da te zamaram mojim problemom jer ne znam koliko bi ti to vremena oduzelo. Jedino ako ciljaš ili želiš imati referencu.
No, možda bi postojao problem na tvom template, jer ja već sada imam kreirane module, kategorije, article i preko 1500 menu linkova, svi su oni trenutno 'Unpublished' a i ja nisam sa administracijom baš na "ti".

Ja sada koristim Template Bezz_20
U postavkama modula izabrao sam pozicije koje su predefinirane.
Ovaj desni ADS sam postavio i bez problema ne prikazuje title. ADS u vidu linkova funkcionira kako treba.

Ovi moduli vezani za ADS su Custom HTML. Dakle kreiran je modul i u njega ubačen source code za ADS.

Problem je ovaj lijevi ADS na position-5 jer sam prilikom kreiranja prvi puta slučajno zaboravio sakriti title. Kada sam uvidio problem probao sam isključiti opciju title ali bezuspješno.
Onda sam kreirao drugi modul i uključio opciju 'Hide' ali opet se title vidi na webu :(

Isto tako u prvom postavljanju ADS u 'Footer Last', ADS se prikazivao ali sada više ne :(
Inače ovaj Footer ima nekoliko varijanti position ali mi odgovara jedino ovaj koji sam postavio jer mi treba širina 970 pix. sa jednim poljem. Ostali footers imaju tri polja što mi ne odgovara
Kada uklonim source code za ADS i napišem neki tekst, taj tekst se uredno prikazuje ali ADS neće?

Meni ne treba ništa komplicirano u vezi izgleda template. Ovo što je sada na webu to je to.
Nešto slično ovome


Dakle ima

header max širina
ads visine 15-20 pix - max širina
3 stupca (170 pix + 1 stupac preostala širina + 170 pix)
ADS visine 95 pix - max širina
Footer

Eventualno još u obzir dolazi position-13 koja će biti pozicionirana unutar teksta u srednjem stupcu a o njoj sam već pisao na ovom forumu http://forum.joomla.hr/index.php?topic=4133.msg14042#msg14042
i ona bi prikazivala ADS 336x280 a dobra je što je varijabilna pa nekada može biti na vrhu , nekada u sredini a nekada pri dnu.

btw: pogledaj source code moje web stranice www.ic-ims.com i vidjet ćeš što sam radio
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Ivan_C

Riješio sam problem sa prikazivanjem ADS u Footeru
Izvršen upgrade na last version Joomla i ads postavljen unutar TABLE, TR i TD tagova

Problem title nisam riješio :(
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Ivan_C

Ovaj problem sa title u lijevom stupcu je koliko sam shvatio zbog oblika modula position-5 (na slici iznad se vidi njegov oblik).
Vjerojatno se u css-u može isključiti?
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

miki

Stavis sve u pozition 7 i rješeno. Jedino ih poredaš kako ti odgovara. Mada mi nije jasno ako isključiš ptrikaz naziva modula da ga i dalje prikazuje, no to sam sretao i kod drugih.

miki

Citat: Ivan_C  u 09. Kolovoz 2014, 13:08
Ovaj problem sa title u lijevom stupcu je koliko sam shvatio zbog oblika modula position-5 (na slici iznad se vidi njegov oblik).
Vjerojatno se u css-u može isključiti?
Da bi to promijenio trebao bi u index.php fajlu dodati uvjet u php-u. Taj fajl se nalazi  template direktoriju od template-a koji koristiš

Ivan_C

Citat: miki  u 09. Kolovoz 2014, 13:25Mada mi nije jasno ako isključiš ptrikaz naziva modula da ga i dalje prikazuje, no to sam sretao i kod drugih.
Naravno? i to se baš meni moralo dogoditi, a rješenja nema?  :(

Citat: miki  u 09. Kolovoz 2014, 13:25Da bi to promijenio trebao bi u index.php fajlu dodati uvjet u php-u.
Ok, ali kakav uvjet (source code?) i u koji red, imaš li nekakv link do primjera ili tutora? Trenutno koristim Bezz_20 template i na njemu želim riješiti sve probleme a poslije ću razmišljati o drugim template kada budem razvijao web.
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

denoza


Ivan_C

Citat: denoza  u 13. Kolovoz 2014, 10:34
Mislim da je ovo rješenje tvog problema sa pozicijom 5
@denoza znam za to da mogu postaviti drugu poziciju, ali ne bi želio jer ne znam kako ću kasnije moći pozicionirati modul da bude Bottom. Ovako sam mislio da imam samo jedan modul na poziciji 5 pa ga kasnije nekakao spustim da bude uvijek na dnu?
I ovaj ADS u desnoj strani želim spustiti na dno a to za sada ostavljam za kasnije sa pitanjima.

Ma ne znam ni sam jer nemam saznanja kako sve to funkcionira, a vremena nemam pa sve traje i traje a da ne govorim da je već kreirano preko 1500 menu-linkova, article, XY modula, XY category i slično.
Dok ja sve to sredim izaći će nove verzije pa opet upgrade pa opet problemi itd itd. :(
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

denoza

Što se tiče pozicije 5, u templates\beez_20\ pronađi index.php i na liniji 156 zamijeni kod:

<jdoc:include type="modules" name="position-5" style="beezTabs" headerLevel="2"  id="3" />

sa

<jdoc:include type="modules" name="position-5" style="beezDivision" headerLevel="3"/>

Možeš se poigrati još sa ovim "style" i "headerLevel", ali ako ostaviš ovako kako sam ti predložio, radit će ti prikaži-sakrij naslov modula, pa uključivaj-isključivaj po potrebi.

Ivan_C

Citat: denoza  u 18. Kolovoz 2014, 11:31Što se tiče pozicije 5, u templates\beez_20\ pronađi index.php i na liniji 156 zamijeni kod:
Ovo mi ne funkcionira, poremeti mi kompletnu stranicu (sve ispremješta prema dolje).
Odustat ću od daljnje obrade, neka stoji ovako kako jeste tj. vidljivo da je to ADS.
Hvala ti na savjetima i pomoći.
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

denoza

Ne bi ti trebalo ništa poremetiti, ovim samo promijeniš stil te pozicije.

Ja isprobao na nekoj svojoj instalaciji, sve je bilo ok.

Prvi scr, pozicija 5 sa default postavkama:



Drugi scr sa promijenjenim kodom:



I na kraju treći scr, u kojem se vidi da radi hide/show naslov modula:


Ivan_C

#13
Citat: denoza  u 19. Kolovoz 2014, 07:34
Ne bi ti trebalo ništa poremetiti, ovim samo promijeniš stil te pozicije. Ja isprobao na nekoj svojoj instalaciji, sve je bilo ok.
OK, uspio sam postaviti taj source code i sada su uklonjeni obrubi oko oglasa i title.
No sada imam drugi problem. Udupla mi oglas :( ?

Ovo je sa WAMP-a


a ovako to izgleda na webu

Ovaj kod dodao sam u liniju 146. a stari stavio pod komentar. Ima još jedan isit kod u liniji 194 pa sam i tamo probao promijeniti ali ista stvar imam duplirane oglase. Idem dalje istraživati :)

BTW: može li se ovaj ADS pozicionirati isključivo na dno u stupcu, da uvijek bude Bottom?
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

denoza

Ovdje imaš shemu pozicija za beez_20:

http://www.claudioromeo.it/Joomla/index.php/informatica/43-joomla-struttura-delle-posizioni-nel-template-beez_20.html

Zašto ti udupla oglas to ne znam, možda imaš dva modula sa oglasima na istim pozicijama. Najbolje da uključiš naslove svim modulima na toj poziciji, pa vidi koji je koji modul.

Modul može biti na dnu na toj poziciji, ako na istoj poziciji imaš više modula, samo ga u redoslijedu postaviš kao zadnjega.

Btw. vidim da si postavio oglase na drugim pozicijama, a nije ih ni mali broj :)

Ivan_C

#15
Citat: denoza  u 20. Kolovoz 2014, 11:081. Zašto ti udupla oglas to ne znam, možda imaš dva modula sa oglasima na istim pozicijama.
2 . Modul može biti na dnu na toj poziciji, ako na istoj poziciji imaš više modula, samo ga u redoslijedu postaviš kao zadnjega.
3. vidim da si postavio oglase na drugim pozicijama, a nije ih ni mali broj :)
1. Nemam dva modula uključena, pogledaj 'PrtScr' u postu iznad, na njemu u crvenom okviru pri dnu se vide moduli sa pozicijama koji su uključeni. Dakle samo je jedan ADS uključen na poziciji-5 ali se ipak uduplao.

2. Sada na lijevom stupcu imam dva modula jedan ispod drugoga, Module Glavni izbornik _position-7 i Module ADS_position-5 (koji se udupla). Kako postaviti ovaj (trenutno dupli ispod izbornika na lijevoj strani ) ADS na webu da bude Bottom? Tako da mi nije jasan ovaj tvoj savjet

3. Oglasi su na svim željenim pozicijama i trenutno su u dozvoljenim maksimumima radi testiranja sa pozicijama, izgledom, vrstom i slično. A kao što vidiš prvi testovi pokazuju probleme. Bilo je dana da mi se ne vidi desni ADS ako nisam postavio u Footeru također Ads i slično? ;)
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

denoza

Što se direktno tiče google adsa, njih još nikad nisam postavio na neku stranicu, pa ti ne mogu o tome reći apsolutno ništa.

Koliko vidim zadnju verziju stranice (http://prntscr.com/4g934i na lijevom stupcu imaš jedan oglas, a ne 2. Nisam baš ni ja najbolje skonto kako misliš bottom, ali sa onog pregleda rasporeda modula možeš vidjeti kako ti ide default raspored modula. Uvijek možeš dodati neku svoju poziciju ili neku premjestiti na drugo mjesto, samo moraš malo pročeprkati po kodu. Ne može ti modul sa pozicije 4 biti ispod modula sa pozicije 5, jer autor nije tako predvidio. Ti uvijek možeš postaviti više modula na jednu poziciju, s tim da ih u hijerarhiji prikazivanja možeš poredati koji želiš da ti bude na vrhu, koji na dnu.

Na kraju bih ti ipak dao savjet da skineš i instaliraš neki malo moderniji template, po mogućnosti na nekom frameworku, s kojim se možeš malo kvalitetnije pohrvati. Ovaj beez_20 je goli kostur, koji ruku na srce i ne izgleda baš nešto reprezentativno.

Predlažem ti da skineš YooTheme Master Theme koja je rađena na Warp frameworku i koja je free, plus ima jako dobar support. Imaš kompletan demo package koji možeš kasnije prilagoditi kako ti treba.

Ivan_C

Citat: denoza  u 25. Kolovoz 2014, 12:31
Koliko vidim zadnju verziju stranice na lijevom stupcu imaš jedan oglas, a ne 2.
@denoza, hvala ti na savjetima i iskustvima. Tamo je sada 1 ads jer sam ponovno vratio sve na staro bez onog tvog koda (u index.php) koji uklanja okvire oko ads-a. Kada sam to vratio na staro imam samo jedan ads, ali naravno sa obrubom oko oglasa, no nema veze barem će biti uočljivo da je to ads.
Što se tiče template, već sam od @mikija dobio "besplatno" jedan template koji je 90% zadovoljio moje potrebe ali imao sam probleme sa ADS-ima tako da sam odustao, a i ne želim zbog raznoraznih podešavanja čovjeka cimati za svaku sitnicu  i oduzimati mu vrijeme 'jer vrijeme je danas novac'.

Ovaj template beez_20 zadovoljava moje zahtjeve, što jednostavnije to bolje, nikakav kič, šminka i ine dizajnerske kreacije nisu mi potrebne. Važno je da ljudi mogu naći potrebnu informaciju, pročitati tekst i vidjeti priložene slike a sada da li je to u plavoj, šarenoj ili crvenoj boji "sa cvijetom u kosi" to me ne zanima. jednostavno, moj web je takve tematike da šarenilo nije potrebno (naravno mislim na template).

Što se tiče pojma 'Bottom', to znači da taj ads u lijevom ili desnom stupcu uvijek treba biti na dnu bez obzira koliko je dugačko skrolanje stranice. Pogledaj ovu stranicu i uoči da u lijevom stupcu ima banner koji je uvijek Bottom tj. pri dnu stranice (barem u FF i Chrome ali je problem u IE11 a zašto ne znam)

Ovim bi ja zatvorio temu pa ako mod nađe vremena može lock. ;)
btw: Hvala ti na nesebičnoj pomoći
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...