Restricted acces u administraciji nakon uploada na live site

Autor marko227, 23. Svibanj 2014, 20:15

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marko227

Pozdrav svima, moram priznati da u nekoliko godina od kada radim sa Joomlom nikada nisam naišao na ovakav problem.
Naime, sajt je rađen na lokalu, kasnije je dignut na jednu demo domenu da bi klijent mogao vidjeti kako to sve izgleda...
Sad sam podigao sajt na njegov neki hosting (pojma nemam ni gdje ni šta - Webmin interface se koristi...)
upišem domenu, sve radi ok. Odem u administraciju i tamo je na prvi pogled sve ok.
Kada kliknem na bilo koji link u administraciji dobijem "Restricted Access" grešku...

Je li imao netko sličnih problema, neka ideja kako ovo riješiti?

Hvala unaprijed!

Onebeat

Citat: marko227  u 23. Svibanj 2014, 20:15
Pozdrav svima, moram priznati da u nekoliko godina od kada radim sa Joomlom nikada nisam naišao na ovakav problem.
Naime, sajt je rađen na lokalu, kasnije je dignut na jednu demo domenu da bi klijent mogao vidjeti kako to sve izgleda...
Sad sam podigao sajt na njegov neki hosting (pojma nemam ni gdje ni šta - Webmin interface se koristi...)
upišem domenu, sve radi ok. Odem u administraciju i tamo je na prvi pogled sve ok.
Kada kliknem na bilo koji link u administraciji dobijem "Restricted Access" grešku...

Je li imao netko sličnih problema, neka ideja kako ovo riješiti?

Hvala unaprijed!

Bok,

meni ti ovo izgleda kao permisije na datoteke i/ili htaccess pa pogledaj taj dio svakako.
Truth will set you free

marko227

Onebeat, hvala na odgovoru.

Permisije su koliko vidim sve uredu, odnosno iste su kao što su bile i na demo sajtu gdje je sve radilo...
Htaccess nije ni postavljen. Ovdje sam jednom na forumu bio naletio na jedan "univerzalni" .htaccess
kojeg je postavio Dario ili Mihael ako se dobro sjećam i taj htaccess radi na svakoj instalaciji joomle 2.5.. no sad ga ne mogu naći...

Dario

---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

marko227

Hvala Dario,

No ovo ne pomaže. Nakon postavljanja ovog .htaccess izbacuje error 500
dok na "demo" sajtu radi perfektno.

Može li biti da je kod hostinga neki problem?


marko227

Ajde pomagajte molim vas...
spreman sam i platiti naknadu za pomoć. Hitno mi je...

Onebeat

Citat: marko227  u 26. Svibanj 2014, 14:25
Ajde pomagajte molim vas...
spreman sam i platiti naknadu za pomoć. Hitno mi je...

Pošalji mi pristupne podatke za vidim to...
Truth will set you free

Dario

Citat: marko227  u 26. Svibanj 2014, 10:11
Hvala Dario,

No ovo ne pomaže. Nakon postavljanja ovog .htaccess izbacuje error 500
dok na "demo" sajtu radi perfektno.

Može li biti da je kod hostinga neki problem?

Jedino što se u ovim htaccess-ovima praktički koristi je Apache rewrite modul, što bi značilo da ako dobivaš Error 500, ili hosting nema upaljen ovaj modul ili je još potrebno ispod linije na kojoj piše
RewriteEngine On
dodati liniju
RewriteBase /

Znači probaj otvoriti htacceess, dodati još ovo što sam napisao - pa probaj da li ima kakvih pomaka. Ovo je sad napamet, ali zna bit i do toga. Ako ni to ne upali onda ti nema druge nego kontaktirati hosting i zamoliti da ti pomognu, jer je problem vrlo vjerojatno kod njih.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

marko227

Dario,
problem u .htaccess je bio sa "FollowSymLinks"
Zamjenio sam to sa  "SymLinksIfOwnerMatch" i sada sve radi.

P.S. domena je bilao kao subdomena na jednom serveru, kada je odvojena na zaseban server sve je proradilo bez ikakvih problema
iako su mene i klijent i hoster ubjeđivali da je "do mene" pa se čudim kako sam to ja mogao rušiti MySQL server i ostalo, no dobro bitno da je sad ok sve.

Hvala svima koji su pomogli!

Dario

Da, ovo su ti manje više generički htaccess-ovi, odnosno orginalni joomlini sa "ugrađenim" rewrite-om sa non WWW domene na WWW domenu. Ovo kaj je bilo kod tebe je specifičan slučaj odnosno postavka...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu