The MySQL adapter mysqli is not available

Autor denoza, 07. Svibanj 2014, 14:56

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

denoza

Imam J!3 te danas imam ovaj problem:

Error displaying the error page: Application Instantiation Error: The MySQL adapter mysqli is not available

te mi ne radi ni back ni frontend.

Kada u configuration.php promijenim public $dbtype = 'mysqli'; u public $dbtype = 'mysql';

na frontu mi se prikazuje samo prazna stranica, dok mi backend normalno radi.
Napominjem da mi je to radilo i u J!3.2.3 i nakon upgrade na J!3.3.

Također, isprobao sam sa svim preglednicima i na više računala, ista greška. Kad pogledam sa mobitela, sve se u redu vidi?!?!?!

Neki prijedlog?

miki

#1
u pitanju je možda cache, -probaj obrisati.
Također probaj promjeniti postavke u Session handler (globalna konfiguracija) u ništa. Moguće je da je postavljen na "baza podataka" pa probaj promjeniti.
Taj problem moguća da je prouzročila promjena php verzije ili mysql-a na hostingu.
Ja sam neki dan također imao sličan problem i rješio sam s gore navedenim promjenama.

denoza

Probao, ne ide...

Ipak mislim da je do providera nešto, pošto radi frendu iz druge države, a radi i frendu iz moga grada koji na drugom provideru.
Također, meni radi sa mobitela kada sam na 3G mreži, dok sam na wifi ne radi.

Čudno je to na kraju, što kad za dbtype stavim mysql, backend ipak radi, a na frontu dobijam praznu stranicu. Probao sam isključivati i .htaccess, ništa.

Tududu, nema mi pomoći :)

denoza

Uh, riješeno sve.

Ne znam zbog čega, ali DNS zapis domene je bio zagušen nekim starim podacima od NS zapisa starog hostinga.

Nakon čišćenja na hostu, sve je proradilo.

;D

Mislav

Kad dobiješ ovakvu grešku, to znači da na samom serveru nije instaliran dodatak za mysql (Improved verzija) i po tom pitanju ne možeš ti osobno ništa napraviti, već kontaktirati hosting providera da instalira tu extenziju (iako je to već danas postao standard i trebao bi biti tu po defaultu. Privremeno rješenje je switchanje u configuration.php-u mysql adaptera sa "mysqli" na "mysql" i sve će raditi.

Drago mi je da si rješio problem.
System, hosting & server administrator
http://mislav.eu/