Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

CheckBox

Autor ši25, 06. Travanj 2014, 20:23

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

ši25

Bok, trebam napraviti checbox (ime, prezime, datum,... i na kraju prijava), pa me zanima da li postoji neki template ili neki drugi način da se napravi?

Hvala na odgovoru.

miki

Pretpostavljam da si mislio na polja za unos teksta pod chekbox. Ako je tako vrlo dobra komponenta za forme je hronoform http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/forms/1508.
No nisi naglasio što ćeš s tim podacima koje prikupiš, da li će se prikazivati ili exportirati u pdf isl...
Također imaš komponente odnosno uz pomoć samog sustava joomle i par komponeneti možeš pridodati polja uz standardni registracijski dio sustava, no to opet ovisi o Joomli koju koristiš i za što ti konkretno treba :)

ši25

znači kada se klikne prijava da podatci stignu na mail

ši25

Citat: miki  u 06. Travanj 2014, 22:04
Pretpostavljam da si mislio na polja za unos teksta pod chekbox. Ako je tako vrlo dobra komponenta za forme je hronoform http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/forms/1508.
No nisi naglasio što ćeš s tim podacima koje prikupiš, da li će se prikazivati ili exportirati u pdf isl...
Također imaš komponente odnosno uz pomoć samog sustava joomle i par komponeneti možeš pridodati polja uz standardni registracijski dio sustava, no to opet ovisi o Joomli koju koristiš i za što ti konkretno treba :)

Kad otvorim ovaj link, nudi mi više stvari za skinuti, ja koristim J2.5, što mi je potrebno, Component, Module ili Plugin..??
znači ja bi kad se unesu potrebi podatci da korisniku to sve stigne na mail.
I jel ima možda neki tutorial gdje je korak po korak objašnjeno..  hvala.

miki

Ok, znači u pitanju je forma za 'prihvat' podataka od klijenta/posjetitelja koji će u nju moći upisati određeni broj riječi u određena polja, postaviti kvačice ili kliknuti na radio gumb, i kad sve to odradi klikne na prihvati i to će stići njemu na mail koji je upisao u jedno od polja. Također će stići podaci i administratoru sajta, te ujedno će se podaci snimiti u bazu u neku od tablica. Te podatke ćeš moći izvući preko export u pdf ili ih izlisatavati u beckend-u cms. Podaci koji stižu klijentu na mail mogu se dodatno stilizirati.
Sve to može ChronoForms.
Tutorijala ima na njihovim stranicama, no treba malo zagrijati stolicu. Komponenta je besplatna ali ti ubace mali link na kraju forme, ili možeš kupiti i nema linka.
najbolje bi bilo kad bi našao neku gotovu formu pa po njoj radio.