Pomoć oko baze podataka u Joomli 3

Autor lu_ma, 03. Travanj 2014, 10:55

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

lu_ma

Pozdrav,

zanima me je li moguće napraviti web stranicu u Joomli koja bi povlačila podatke iz baze. Točnije radi se o tome da kada se korisnik ulogira na stranicu da upisuje određeni kod. Ako kod već postoji u bazi da mu vrati poruku da je kod nevažeći, a ako je važeći da ostane u bazi. Ne znam kako se to radi niti pomoću kojih alata, i je li to uopće moguće napraviti pa bi mi svaka pomoć dobro došla. Ili barem gdje i na koji način tražiti kako se to radi. Ispričavam se ako tema ne pripada ovdje ali ne znam gdje ju postaviti. Hvala unaprijed!

miki

Naravno da je moguće napraviti bilo što, Za takve 'akcije' postoje komponente s kojima možeš od posjetitelja 'uzimati' podatke obraditi ih i vratiti poruku.
Jedan od programa koji bi ti možda pomogao je Fabrik ili Seblod. No sve ovisi do koje mjere i kako je zamišljen cijeli sustav. No definitivno nije neki problem da se napravi.

Dario

Neznam za SeBlod i Fabrik, al takve stvari si ja sam isprogramiram i radi točno koliko i što želim. Pod pretpostavkom da neznaš uopće programirat - daj rađe nekome nek ti takvu stvar napravi, a ako baviš programiranjem - ima brdo dokumentacije na Joomlinoj stranici pa nebi trebao biti problem.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

miki

Definitivno za onog 'ko zna programirati u php-u i mysql-u je to par linija koda no za početnika koji ne zna ni što je tablica u bazi podataka je to veliki problem. Pogotovo kad ju ne zna ni kreirati, dodati ili mijenjati podatke u njoj.