Problem sa SEF-om i one page check out-om

Autor Moii, 15. Ožujak 2014, 14:26

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Moii

Naime, kad je SEF uključen dešava se problem s ubacivanjem proizvoda u košaricu. Naime, dodas proizvod u košaricu, kliknes u prozorčiću "prikazi kosaricu", a on izbaci "nemate proizvod u kosarici".

Testiranjem, dosla sam do toga da se SEF kolje sa one page check outom i zato taj problem. Trebala bih kupiti plug-in ili nesto:D što bi mi omogučilo uključiti SEF, a da pritom one page check out normalno radi i da mi se ta greska ne pojavljuje.

Molim savjete,

hvala:)

Dario

Pretpostavljam da govoriš o VirtuMart, pa provjeri koju verziju imaš... Ja ga koristim sa SEO-m na više stranica i nikad imao problema s OPC-om.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Moii

Dario, da. Joomla i VM zajedno. Radi se o web shopu. Naime, problem se poceo pokazivati nakon update joomle i VM-a. Dotad je sve bilo ok. Od prvog dana je kupljen i postavljen plugin one page check outa i radilo je ok. Naknadno sam uključila SEF i napravila update joomle i VM-a.

Nakon tvog odgovora (u trenutku kad sam iskljucila SEF misleci da je do njega) locirala sam da se problem ponovno ponavlja. Znaci, kad osoba hoce dodati proizvod u košaricu ona klikne na dodaj. Zatim se otvara prozorcic u kojem moze kliknuti "prikazi kosaricu". Kad klikne na "prikazi kosaricu" umjesto otvorenog one page check outa gdje upisuje podatke za slanje narudzbe, otvara se stranica i pise da nista nije dodano u kosaricu.

Ne ponavlja se svaki put jer mi narudzbe kupaca stizu ali se tu i tamo pojavi taj problem i pitanje je koliko kupaca odustane od kupnje jer ne moze procesuirat narudzbu.

Ima li itk iskustvo s time i kako to rijesiti? Vracati na staru verziju joomle? moze li se to uopce?

Edit: radi se o verzijama
Verzija joomla 2.5.17
Checkout verzija 2.0.113.080213
Virtumart verzija 2.0.26d

Dario

To bi svarno trebalo detaljno pogledat... Trenutno mi je u glavi bar 10 razloga zašto nebi radilo, al ako idem svakog pisat, neću tjedan dana završit.

par stvari s kojima sam se susreo u zadnje vrijeme...

Provjeri da li je cache uključen na stranici i probaj ga isključiti - VM ima velikih problema s Progresivnim cachom, točnije - uopće ne dobro radit s takvim
u jednom mojem jednom slučaju JA T3 Template framework u kombinaciji s Konzervativnim cache-om je također radio probleme - treba isprobat
Uglavnom probaj kompletno ugasit cache na stranici pa testiraj - ako će biti ok, javi mi ponovo pa napišem što dalje :)

Trebalo bi provjerit sessions tablicu da li se uoće zapisuje unutra nakon dodavanja u cart...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Moii

Hey, sto se tice frameworka to nije taj kod mene tako da nije do njega.
cache isto nije problem jer nikad ni nije bio ukljucen.
session sve normalno zapisuje.

Ima li nesto sto bih jos mogla provjeriti?

Dario

#5
jel imaš template overrideove napravljene za VM ?

Trebalo bi vidjet dal ima možda kakvih problema s Javascriptom, stvarno je teško reći kad može bit 100 razloga uzrok :(

Ajd još za moju dušu, provjeri u konfiguraciji VirtueMart-a pod tabom SEO dal imaš složene postavke ovako:

SEO isključen = FALSE (bez kvačice)
SEO Sufiks = NE SMIJE POLJE BITI PRAZNO - NI POD RAZNO :)
Prevedi niti = TRUE (kvačice uključena)
Koristi šifre artikla i kategorije    = FALSE (bez kvačice)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu