Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Opcija-Zapamti me

Autor Adi, 13. Siječanj 2014, 14:52

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Adi

Presao sam na joomlu 2.5 nedavno.Manje-vise sve ide dobro,ali mnogo korisnika se zali na opciju "zapamti me".Pri loginu na portalu nema opcije da zapamti korisnika i svaki se put iznova moraju logovati.Odnosno,moraju svaki put upisivati svoje korisnicko ime i pass.Pogledao sam plugin system-zapamti me i ukljucen je.Ne znam,ima li tko ideju kako ovo da se rijesi?

Onebeat

Citat: Adi  u 13. Siječanj 2014, 14:52
Presao sam na joomlu 2.5 nedavno.Manje-vise sve ide dobro,ali mnogo korisnika se zali na opciju "zapamti me".Pri loginu na portalu nema opcije da zapamti korisnika i svaki se put iznova moraju logovati.Odnosno,moraju svaki put upisivati svoje korisnicko ime i pass.Pogledao sam plugin system-zapamti me i ukljucen je.Ne znam,ima li tko ideju kako ovo da se rijesi?

Pogledaj u postavkama koliko je session time postavljen, običajno je 15 min neaktivnosti
Truth will set you free

Adi

Citat: Onebeat  u 13. Siječanj 2014, 16:38
Citat: Adi  u 13. Siječanj 2014, 14:52
Presao sam na joomlu 2.5 nedavno.Manje-vise sve ide dobro,ali mnogo korisnika se zali na opciju "zapamti me".Pri loginu na portalu nema opcije da zapamti korisnika i svaki se put iznova moraju logovati.Odnosno,moraju svaki put upisivati svoje korisnicko ime i pass.Pogledao sam plugin system-zapamti me i ukljucen je.Ne znam,ima li tko ideju kako ovo da se rijesi?

Pogledaj u postavkama koliko je session time postavljen, običajno je 15 min neaktivnosti
Gdje tocno da pogledam?.U kojim postavkama?  ;D

Onebeat

Pa u postavkama joomle global configuration...
Truth will set you free

Dario

Citat: Adi  u 14. Siječanj 2014, 00:22
Gdje tocno da pogledam?.U kojim postavkama?  ;D

Site -> Globalna konfiguracija -> Klikni da drugi tab (sustav) -> s desne strane imaš odjeljak "Postavke sesije" i ispod imaš "Trajanje sesije" - tu upišeš broj minuta koliko želiš da korisnici ostanu prijavljeni u sustav prije nego ih automatski odjavi zbog isteka ovog vremena.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Adi

Uradio sam to.No,problem je kod prijave.Sto ne pamti korisnicko ime i pass,sto korisnik mora svaki puta na novo da kuca pass i svoje ime  :-[

Dario

Neznam koji template koristiš, ali to obično bude zbog autocomplete="off" atributa ili na input poljima ili na cijeloj formi pa inspect-aj  kod i provjeri da nije do toga...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Adi

Citat: DarioORION] link=topic=4552.msg15999#msg15999 date=1389770466]
Neznam koji template koristiš, ali to obično bude zbog autocomplete="off" atributa ili na input poljima ili na cijeloj formi pa inspect-aj  kod i provjeri da nije do toga...

Templete mi je od GK The World News II.Gdje ja sada to mogo naci da "namjestim" da radi kako treba?

Dario

Morao bi za tako nešto bar osnove poznavanja html-a i rada s Joomlom. Uglavnom ako postoje template overrideovi onda su u templates/IME_TEMPLATE-A/html/

i tu bi trebalo pogledati da li primjerice mod_login ili neki od drugih modula kojie koristiš za prijavu ima override i tu bi trebalu u kodu izmjeniti, odnosno izbrisati te autocomplete tagove ako postoje.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Citat: DarioORION] link=topic=4552.msg16018#msg16018 date=1390202684]
Morao bi za tako nešto bar osnove poznavanja html-a i rada s Joomlom. Uglavnom ako postoje template overrideovi onda su u templates/IME_TEMPLATE-A/html/

Ja koristim isti template u modificiranom izdanju te sam isao pogledat override mod_login sam nasao ovo


<div id="form-login-remember">
                  <input id="modlgn-remember" type="checkbox" name="remember" class="inputbox" value="yes"/>
                  <label for="modlgn-remember"><?php echo JText::_('MOD_LOGIN_REMEMBER_ME'?></label>
            </div>


Čini mi se da nije problem u tome jer template po defaultu ima override joomla login boxa
Truth will set you free

Adi

Citat: Onebeat  u 20. Siječanj 2014, 15:59
Citat: DarioORION] link=topic=4552.msg16018#msg16018 date=1390202684]
Morao bi za tako nešto bar osnove poznavanja html-a i rada s Joomlom. Uglavnom ako postoje template overrideovi onda su u templates/IME_TEMPLATE-A/html/

Ja koristim isti template u modificiranom izdanju te sam isao pogledat override mod_login sam nasao ovo


<div id="form-login-remember">
                  <input id="modlgn-remember" type="checkbox" name="remember" class="inputbox" value="yes"/>
                  <label for="modlgn-remember"><?php echo JText::_('MOD_LOGIN_REMEMBER_ME'?></label>
            </div>


Čini mi se da nije problem u tome jer template po defaultu ima override joomla login boxa
Radi li kod tebe ta opcija??

Adi

Ima li tko ideju kako ovo da rijesim?.Ta opcija mi nigdje na portalu ne radi,cak ni na kunena forumu  :geek:

Adi

Pa nije valjda moguce da nitko ne zna rjesenje za ovo  :'( :'(