Isplati li se prebacivati na Joomlu 3.x

Autor etagure, 10. Siječanj 2014, 21:53

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

etagure

Čisto ovako razmišljam, i molim za vaše mišljenje
2012. godine sam prebacio site sa J1.5 na J2.5 (al sam se namučio tada)
Prošle godine sam htio se prebaciti sa J2.5 na J3.x, međutim componenta za fotogaleriju nije još Joomla 3 raeady a da sad idem se prebacivati na druge photo gallery componente ne isplati mi se jer imam preko 5000 fotografija.
Znam da će doći i taj dan prebacivanja na J3, međutim, što to J3 sada nudi a da nema J2.5 i da mi se zbog toga isplati preći na J3?

Hvala od srca svima na odgovoru

Dario

Ništ posebno ili nužno zbog čega bi trebalo prelaziti na J3.x... Migracija bi trebala puno lakše proći nego s 1.5 na 2.5 budući da platforma odnosno dobar dio core-a i baze identičan...

Ja osobno ću s 3.x počet radit kad bude LTS, znači 3.5, a do tada sam na 2.5.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

etagure

Pametan odgovor od pametnog čovjeka.
I ja razmišljam tako, pa čak i kad izađe 3.5 LTS počekati još malo

Dario

Dobro kod 3.5 čak i nebi trebao čekati, iako ja hoću, čisto iz razloga što je sistem numeriranja verzija sad drugačiji pa su 3.x verzije već na debelo spremne za rad tako da to ovdje nije baš slučaj.

Bio bi kad bi prelazili s 2.5 na 3.0, ali sad je već ako se ne varam v3.2 vani....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

miki

Trenutno radim na jednom projektu u verziji Joomla 3.2 i komponenta na kojoj radim (Fabrik) ima neke mogućnosti koje na 2.5 nije imala. Također zanimljiva nova stvar u najnovijoj joomli je instalacija komponenti iz administratorskog dijela joomle. Znači ne mora se izlaziti iz administracije. Također vrlo mi se svidjelo kod nove Joomle (mislim da to ima i J3.1) je editiranje gotovo svega s frontend-a što je vidljivo. Dodavanje članaka, promjena postavki modula itd sve se može pokrenuti i odraditi s 'prednjice' a tek zadnjica što je dobra...