HITNO! Prelazak na drugi hosting

Autor Virtue pomoc, 29. Prosinac 2013, 13:47

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Virtue pomoc

pozdrav, moj joomla web shop ima dosta los hosting (cesto se desavalo da ne radi i da ima poteskoca).

Hosting mi istice 31.12 i moram preci na neki bolji (po mogućnosti u Hrvatskoj).

Znaci, bitno mi je da ima sto vise "prostora" jer imam puno artikala i svakodnevno ih dodajem. Dosad sam placala 400 kn (ne znam jel bila giga ili dvije).

Molim Vas da me uputite sto i kako napraviti jer mi vrijeme istice. Takoder, trebam produljiti i domenu koja me kosta 10$ ali ne znam kako. Sve to su mi pocetkom godine odradili ljudi koji su radili stranicu (ali kako su jako losi u svemu pa i u izradi stranice, vise nisam s njima u kontaktu i zelim sama sve srediti).

Molim pomoc i savjete

Hvala

erbi

Potraži novog hostera, uradi backup stranice, prebaci ka novom hosteru, tamo i sredi DNS. Pogledaj, ko ti je registrirao domenu (registar), obrati se na njega i produlji.

Virtue pomoc

erbi, dogovorila sam s kolegom forumašim preci na njegov hosting no problem je sto domenu nisam ja "radila" vec ekipa koja je radila stranicu tako da ja nemam podatke kako bih se mogla spojiti i napraviti transfer. od jucer saljem mailove i kontaktiram tu "firmu" da mi da lik podatke i klasika (znaci, tako je bilo i kad su radili stranicu i sve ostalo i najveci razlog zasto ih proklinjem) lik se ne javlja na pozive, ne odgovara na mailove.

kako da ja sad napravim transfer stranice? osim da liku dodem na adresu doma (adresa i firme takoder) i jeb.. sve po spisku?

erbi

Citat:kako bih se mogla spojiti i napraviti transfer
jer nemas dostupa do joomle? Ides u admin, uradis backup i ovaj backup sahranis na svoje racunalo, tek ga samo prebaciš kod novog hostera.

Onebeat

Problem oko pristupa domeni nema veze sa joomlom vec sa domain registrom....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Truth will set you free

ikiK

#5
Imaš sve potrebno, imaš c-panel podatke, iz toga se naprave ftp-podaci i imaš admin joomla podatke, i već sam rekao da nije hitno, stranice i domene su aktivne i po dva mjeseca nakon "isteka", zar se to baš mora ovog časa radit dva dana prije nove godine?

Jedino samo domenu treba prebacit dns, no to se napravi kada se stranica prebaci na novi host, te se onda tek kontaktira onog tko god je već registrirao prvi puta domenu pa će nakon toga i stranica na novom hostu postat aktivna.


I nisu to "moji hostevi", već sam samo naveo koja dva hosta ja koristim i zašto. Ne lobiram za nikoga niti imam kakve pogodnosti kod oba (i oba su kvalitetnija i/ili jeftinija od te pljačke na kojoj si sada), dapaće, ima tu na forumu ljudi koji imaju stvarno "svoje hosteve" pa ovim putem slobodno neka se i oni jave, samo da im firma nije registrirana na kajmanima, server u engleskoj i php verzija stara 5 godina...

I kad smo već kod hosta ako se ne varam neki ljudi ovdje nude i uslugu prebacivanja s kupnjom njihovog paketa?
...

Virtue pomoc

Citat: ikiK  u 30. Prosinac 2013, 12:02
Imaš sve potrebno, imaš c-panel podatke, iz toga se naprave ftp-podaci i imaš admin joomla podatke, i već sam rekao da nije hitno, stranice i domene su aktivne i po dva mjeseca nakon "isteka", zar se to baš mora ovog časa radit dva dana prije nove godine?

Jedino samo domenu treba prebacit dns, no to se napravi kada se stranica prebaci na novi host, te se onda tek kontaktira onog tko god je već registrirao prvi puta domenu pa će nakon toga i stranica na novom hostu postat aktivna.


I nisu to "moji hostevi", već sam samo naveo koja dva hosta ja koristim i zašto. Ne lobiram za nikoga niti imam kakve pogodnosti kod oba (i oba su kvalitetnija i/ili jeftinija od te pljačke na kojoj si sada), dapaće, ima tu na forumu ljudi koji imaju stvarno "svoje hosteve" pa ovim putem slobodno neka se i oni jave, samo da im firma nije registrirana na kajmanima, server u engleskoj i php verzija stara 5 godina...

I kad smo već kod hosta ako se ne varam neki ljudi ovdje nude i uslugu prebacivanja s kupnjom njihovog paketa?

ikik, imam losa iskustva sa svime i zaista sam htjela to rijesiti odmah da budem mirna i da znam da sam to rijesila.

takoder, nisam mislila nista lose pod time da su to tvoji hostevi vec sam mislila u stilu da ti vjerujem da znas sto je dobro, a sto ne i da zelim takav hosting. znas i sama da se ne kuzim. zato su mi i uspjeli uvaliti sranje koje imam, a i slazem se s tobom da je sranje jer sam vec imala problema s time da stranice ne radi jer je problem do servera i tko zna cega sve ne.

uspjela sam za hosting dogovoriti s kolegom iznad:) jer je on u mogucnosti to odmah rijesiti sto je meni bitno jer si ne mogu dopustiti da stranica odjednom ne radi. financijski mi je gubitak.

znas i sam da smatram da dobro radis i da se nadam da cemo dogovoriti ono za stranicu (ali to mi nije hitno jer ako je dosad bila takva moze jos cekati). :))