Write permissions problem na localhostu

Autor yowza, 26. Prosinac 2013, 10:34

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

yowza

Pozdrav svima, sajt koji administriram trenutno redizajniram i trebam koristiti phocagallery kao novu galeriju slika. Problem je što phocagallery nema dozvolu pisati u neke direktorije prilikom stvaranja thumbnail-ova, a nisam predvidio pristup localhostu preko ftp-a. Također, na svojoj mašini sam promijenio permission-e svim grupama da imaju full control, međutim, kada neki folder promijenim iz read-only, on ostane read-only. Može li mi netko s ovim problemom pomoći? Pitao sam na phocagallery forumu, gdje mi je lik koji ju je napisao rekao da ovo pitanje treba postaviti na joomla forumu, stoga se obraćam vama prije nego odem na engleski joomla forum. Link na njegov odgovor (ako pomaže) -> http://www.phoca.cz/forum/viewtopic.php?f=1&t=24964#p93553

Unaprijed zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći, jer me ovo već danima izluđuje.

yowza

Pozdrav svima, samo da javim da sam riješio problem. Naime, galerija koju sam prije phoca-e koristio, joomgallery ima obavezu da se za svaki album stavi generic title, koji sam ja u gotovo svim slučajevima pravio vrlo dugim, a kako win7 ne podržava predugačke filename-ove, zato mi nije dopuštao zapisivati thumbnail-ove u još jedan poddirektorij. Zahvaljujem se na pomoći.