Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Login foto galerija

Autor lperkov, 16. Prosinac 2013, 15:28

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

lperkov

Ciao!

Trebala bi na jednoj stranici napraviti VIP galeriju kao link na glavnom meniju.. znaci stranke bi otvorile tu stranicu, upisale username i passwd i otvorila bi im se samo njihova galerija..
Trebala bi srediti stvar tako da se samo odredena galerija prikazuje samo odredenim userima.. razmisljala sam to srediti sa kreiranjem razlicitih usera, login-formom i phocagallery komponentom.. ali zapela sam na tome kako prikazati odredenu galeriju tocno odredenim userima..

Moze li mi netko pomoci oko toga? :)
Ili ako netko ima ideju kako bi se to moglo na drugi nacin srediti?!

Hvalaaa!
Pozz

ikiK

Poz, https://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/photo-gallery/1468 komponenta s kojom radiš galerije u člancima, a nakon toga s nekom od komponenta BACKEND & FULL ACCESS CONTROL http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/backend-a-full-access-control limitiraš pristup istim npr.
...

Onebeat

Citat: lperkov  u 16. Prosinac 2013, 15:28
Ciao!

Trebala bi na jednoj stranici napraviti VIP galeriju kao link na glavnom meniju.. znaci stranke bi otvorile tu stranicu, upisale username i passwd i otvorila bi im se samo njihova galerija..
Trebala bi srediti stvar tako da se samo odredena galerija prikazuje samo odredenim userima.. razmisljala sam to srediti sa kreiranjem razlicitih usera, login-formom i phocagallery komponentom.. ali zapela sam na tome kako prikazati odredenu galeriju tocno odredenim userima..

Moze li mi netko pomoci oko toga? :)
Ili ako netko ima ideju kako bi se to moglo na drugi nacin srediti?!

Hvalaaa!
Pozz

Pozdrav,

misljenja sam da bi trebala ic u drugom smjeru a to je neki tip socijalne mreže koja ima sve te mogucnosti samo pogasis ono sto ti netreba i to je to..
Truth will set you free

lperkov

ej ej! hvala na odgovorima! :)

@ iKiK ..nesto mi nije bas jasno  :-[ znaci napravim npr. 10 usera(svih kreiram kao registered)..napravim 10 clanaka sa razlicitim galerijama..ti clanci moraju biti povezani na neki meni..to znaci da mora biti i 10 menija? sad ne razumijem kako cu napraviti da se tocno npr. useru 6 prikazuje clanak 6 kad se ulogira? ..jer kod login-a mozes namjestiti samo da ti se redirecta na jedan link.. :) khm mozda je glupo pitanje ali nije mi bas sjelo sve skupa sa logikom hehe..

@Onebeat hmmm..kako mislis sa socijalnim mrezama?! snimim komponentu za sta?

hvalaaa unaprijed na pomoci!
pozz!

ikiK

#4
Da ti budem iskren nisam nikad koristio to limitiranje s navedenim komponentama, ali mislim onako iz glave da bi išlo nešta tipa: nakon što namjestiš i povežeš usere s člancima namjestiš jednu stavku menia na Lista kategorija koji prikazuje listu članaka iz jedne kategorije (ili blog kategorija koja radi isto ali s drugim načinom prikaza). I ako se ne varam na listi bi se trebali pokazat samo članci(glarije) koji su dopušteni nekom od usera ako si dobro namjestila prvi korak naravno.
Samo naravno treba vidjet na koj način limitiranje radi, pa je moguće i više varijacija na gore navedeno. Nisam kako kažem to nikad radio no mislim uz malo igranja da bi se dalo to rješit ovako.
Možda ti se javi netko tko je to radio...
...

Onebeat

Citat: lperkov  u 17. Prosinac 2013, 13:13
ej ej! hvala na odgovorima! :)

@Onebeat hmmm..kako mislis sa socijalnim mrezama?! snimim komponentu za sta?


Koliko sam ja shvatio ti zelis imat fotogaleriju koju svaki korisnik za sebe moze uredivat a svi drugi je mogu vidit ili ne vidit - jesam li ja dobro pothvatao ?

Tebi treba Socijalna mreža
Truth will set you free

lperkov

@Onebeat

Ne meni treba galerija koju ce moci vidjeti samo useri kojima ja dam username i password i nitko drugi.. znaci treba mi vise usera..vise galerija.. i npr user1 moze gledati samo galeriju1..

Onebeat

Citat: lperkov  u 17. Prosinac 2013, 13:39
@Onebeat

Ne meni treba galerija koju ce moci vidjeti samo useri kojima ja dam username i password i nitko drugi.. znaci treba mi vise usera..vise galerija.. i npr user1 moze gledati samo galeriju1..

Ugasis ono sto ti netreba i rijesis problem...
Truth will set you free

lperkov

Hvala na savjetu! Provjerit cu i tu opciju!  8)