Article hit counter ne radi nakon uključivanja cachea

Autor etagure, 12. Prosinac 2013, 00:20

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

etagure

Pozdrav. Tražim riješenje problema ali ga nikako nemogu naći. Naime u global configuration sam uključio system cache kao i joomla  cache plugin, međutim nakon toga mi ne radi dobro hit counter. Ajmo reči da mi je to razumljivo jer je sadržaj u kešu i ne vuće podatke iz baze. Ali vjerojatno postoji neko riješenje za to.
Probao sam sa par pluginova i sa jotcacheom gdje se "isključi" keš kod article view-a ali ne brojač opet ne funcionira. Ima li koje riješenje? Hvala

ikiK

http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/performance/cache/17783
I stavi u opcije option=com_content&view=article da ne radi cash. Ili nekim sličnim dodatkom tipa JotCache koji sam cachira pa isključi joomlin te stavi u esxclude što god ti treba.

Uglavnom sami pogledi na artikle ti onda neće bit cahani, bez toga nejde, no ostat će ti ostali view-evi tipa blog view itd i ostali djelovi stranica, moduli i slično. Ili kako god namjestiš dodatke za hendlanje cashom...




...

etagure

Hvala na odgovoru..Probao i cachecontrol, i Jot cache - postavio onako kako ste Vi rekli i kako piše u dokumentaciji ali bez uspjeha. Hit conter ne radi, e sad jeli je problem što imam sh404sef?
Neznam što bih rekao, mogli su to malo bolje riješiti putem nekakve skripte. Recimo kad je keš uključen, google analytics registrira posjete na svim stranicama...Navodo ima neki hack ali za joomlu ali 1.5
Probao sam ih kontaktirati ali ne odgovaraju
http://scoptop.com/joomla-extensions/joomla-hit-counter-updater

ikiK

Mene više zanima da li ti cache radi ili ne. Rekao si da ti hit ne radi ali nisi rekao da li postavke cacha rade kako treba na člancima, jer ako su dobre postavke trebali bi i hitovi radit. To možeš provjerit tako da uključiš jedan od dvije navedene stvari odeš na artikl front end, vratis se u administraciju te promjeniš neki tekst. Vratis se u front end i ako vidiš odmah promjene onda ti je dobro namješteno i hitovi se moraju promjenit.
Da li si naravno isključio joomlin sistem cache dok koristiš Jot cache? Te da li si naravno prije nego provjeravaš hitove i promjene ispraznio cache? I na računalu u kroz joomlu? Potrebno se igrat s time ali mislim da drugog rješenja nemaš, ovo treba radit.
...

etagure

Citat: ikiK  u 12. Prosinac 2013, 20:59
Mene više zanima da li ti cache radi ili ne. Rekao si da ti hit ne radi ali nisi rekao da li postavke cacha rade kako treba na člancima, jer ako su dobre postavke trebali bi i hitovi radit. To možeš provjerit tako da uključiš jedan od dvije navedene stvari odeš na artikl front end, vratis se u administraciju te promjeniš neki tekst. Vratis se u front end i ako vidiš odmah promjene onda ti je dobro namješteno i hitovi se moraju promjenit.
Da li si naravno isključio joomlin sistem cache dok koristiš Jot cache? Te da li si naravno prije nego provjeravaš hitove i promjene ispraznio cache? I na računalu u kroz joomlu? Potrebno se igrat s time ali mislim da drugog rješenja nemaš, ovo treba radit.
Hvala. Postavke ne rade kako treba u tome i je problem. Prije podešavanja ispraznio keš i kroz joomlu i kroz browser
Stavim plugin cachecontrol i upišem on što ste vi rekli i čak ono što piše u dokumentaciji option=com_content&id=? ali postavke ne rade (ne rade hitovi, ne vide se promjene na frontendu, kešira i article view)
Ista stvar je i sa Jotcacheom (isključio sam joomla keš plugin) i stavim kako su mi rekli na njihovom forumu exclude com_content:article, ali opet ista stvar. Kešira article view.
Jedino da nije problem sa Sh404sef-om, jer i on ima neku opciju url cache.
nema veze, odustajem nakon dva dana experimentiranja
Hvala

ikiK

Ovo Vi me jako bode u oči, jesam prešao tridesetu jednom nogom no još se mlado osjećam :) , Sh404sef nisam jako jako dugo koristio, vjerojatno od kod je joomla uvela svoje seo opcije, tako da ti oko toga nemogu puno pomoć, no zar nema i ta komponenta neki cache purge ili nešto slično, čisto da provjeriš da li je do nje problem.
...

etagure

Oprosti za Vi, to je više iz poštovanja. Ma jesam i purge url napravio u sh404sefu ali onda sam dobio na article view-u 404 page not found stranicu. Onda sam se usrao i isključio system i joomla keš..