Problem sa instalacijom joomle na XAMPP

Autor Arter, 09. Prosinac 2013, 12:14

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Arter

Pozdrav svima,
novi sam tu, ispricavam se ukoliko sam pogriješio sa podforumom.

Uglavnom, problem koji imam i prije mi se nikada nije događao je taj da nakon instalacije XAMPPa i zatim instalacije JOOMLE (znaci
postavim sve parametre za joomlu) kada dođem do kraja treba stisnuti na FINISH, to traje beskonacno i samo vrti status bar bez pomaka.

Imao sam prije sve uredno instalirano, rušio sam windowse i sve nanovo instalirao ukljucujuci sve dodatke kao .net framework i ostalo....

Ako netko zna riješenje bio bih mu zahvalan.

Lijep pozdrav,
Božo

Dario

Probaj pogledati u apache-jevom error logu da li piše nešto više.... Čisto za informaciju, ja sam se u ovih 10-tak godina naučio da najnovije nije nužno i najbolje, a s XAMPP-om (ali i ostalim "AIO web server" paketima) sam i ja imao problema. U svakoj verziji nešto :cenzura: tak da sam si našo verziju wampp-a na kojoj mi je bar pola svega što je trebalo radit - radilo, pa onda kopanje po error logu i ukljčivanje modula + podešavanja php-a i ostalog...

Ja kod reinstalacije uvijek backupram svoj wamp, skinem instalaciju s neta, instaliram i onda overwrite-am kompletan folder. Ovo radim iz razloga što je ovo moje iz backupa sigurno dobro (bar se tak pokazalo do sad), a instalirat moram radi registry ključeva bez kojih ne radi.

Uglavnom u error logu mora nešto pisat.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Ja radim na xamppu dosta takoder i puno sam puta rušio sistem dok sam ga drzao na računalu a od prije par godina sam sve prebacio na lokalni server.

@Dario spomenuo si da reinstaliras ponovo xampp i onda napravis overrite datoteka - ja to nisam nikad do sada radio i xampp mi normalno radi bez ikakvog problema.

Možda nesto krivo radim pa me trebaš naučit...  :pivo:
Truth will set you free

Arter

fala ekipa pokušati ću vidit error log... pa javim...hvala

Dario

#4
Citat: Onebeat  u 09. Prosinac 2013, 13:54
@Dario spomenuo si da reinstaliras ponovo xampp i onda napravis overrite datoteka - ja to nisam nikad do sada radio i xampp mi normalno radi bez ikakvog problema.
Možda nesto krivo radim pa me trebaš naučit...  :pivo:

Nope, spomenuo sam wamp - ne xamp :)

znam da ćeš me sad pokušavat lovit radi onog posta s "exif_imagetype", ali potrudit ću se da ti ne uspije  :P
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

#5
Jednostavno mi danas nije dan za raspravu očito... ;D

Bez obzira koji je meni xamp radi
Truth will set you free

jim3010

Poštovani, imam problem pri instalaciji joomle 2.5.18, a i noviju 3 i nešto kad pokušam isto..
beskonačno vrti na instalaciji (podizanju) baze... a ništa ne pokazuje, ni kako napreduje ni dali uopće nešto radi, samo vrti "kotačić"..
nisam uspio pronaći rješenje u forumima, ako bi me netko uputio na pravo mjesto ili pomogao u rješenju problema, bio bih mu zahvalan..

Dario

Ajd pročitaj drugi post u ovom thread-u... To "ne radi mi, samo se vrti" nam ne znači apsolutno ništa...
Pitanje ti je u rangu - Imam crveni auto i nemogu ga upalit, što bi moglo biti....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu