SJ basic news

Autor zabok, 08. Prosinac 2013, 17:40

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zabok

Fatal error: Call to undefined function exif_imagetype() in /home/zabokrib/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper_image.php on line 264

DA ne otvaram novu temu............što da sad napravim jer mi dva linka na sj basic news rade a na dva mi kaže grešku.Ništa nije dirano................što da napravim u liniji 264
Fishing Club Zagorje

Onebeat

Citat: zabok  u 08. Prosinac 2013, 17:40
Fatal error: Call to undefined function exif_imagetype() in /home/zabokrib/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper_image.php on line 264

DA ne otvaram novu temu............što da sad napravim jer mi dva linka na sj basic news rade a na dva mi kaže grešku.Ništa nije dirano................što da napravim u liniji 264

Kopiraj ono sto se nalazi u 264 liniji...
Truth will set you free

zabok

Fishing Club Zagorje

Onebeat

Citat: zabok  u 08. Prosinac 2013, 18:25
I kamo sa tim? ;D

Zaljepi ovdje da vidimo sto se nalazi na 264 liniji...
Truth will set you free

zabok

$intype = exif_imagetype($path);
Fishing Club Zagorje

Onebeat

Citat: zabok  u 08. Prosinac 2013, 19:25
$intype = exif_imagetype($path);

Probaj postavit u te vijesti druge slike pa onda probaj jer ova greska se moze dogodit ako slika nije dobra.
Truth will set you free

wooer

A zna to biti i kada u nazivu slike postoje razmaknice
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Onebeat

Citat: wooer  u 08. Prosinac 2013, 21:53
A zna to biti i kada u nazivu slike postoje razmaknice

Onda nije dobro napisan kod  ;D
Truth will set you free

zabok

Stvar je u tome što je to radilo i ništa oko toga nije dirano..........očito da je problem u fotografijama,jer ova druga dva rade bez njih.
Fishing Club Zagorje

Dario

#9
Citat: zabok  u 08. Prosinac 2013, 17:40
Fatal error: Call to undefined function exif_imagetype() in /home/zabokrib/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper_image.php on line 264

Nije problem u slikama, error lijepo kaže u čemu je problem.. php funkcija exif_imagetype ne postoji i tu php pukne. Problem je u postavkama servera, odnosno u php modulima koji nisu učitani, a to su:
- php_mbstring - ovaj modul se OBAVEZNO mora učitavat prije exif-a da bi exif radio...
- php_exif

Dakle ako imaš lokalno to sve, onda si loadaj:
extension=php_mbstring.dll
extension=php_exif.dll

a ako je to on line server, onda imaš super hosting pa ih kontaktiraj da ti upale ta dva php modula...

Citat: zabok  u 08. Prosinac 2013, 17:40
DA ne otvaram novu temu............što da sad napravim jer mi dva linka na sj basic news rade a na dva mi kaže grešku.Ništa nije dirano................što da napravim u liniji 264

Ubuduće otvori novu temu, jer tvoje pitanje nema apsolutno nikakve veze s naslovom teme i slijedeći puta ću ovakve stvari samo pobrisati - nismo na divljem zapadu, jel :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Citat: DarioORION] link=topic=4518.msg15823#msg15823 date=1386574685]
Nije problem u slikama, error lijepo kaže u čemu je problem.. php funkcija exif_imagetype ne postoji i tu php pukne. Problem je u postavkama servera, odnosno u php modulima koji nisu učitani, a to su:
- php_mbstring - ovaj modul se OBAVEZNO mora učitavat prije exif-a da bi exif radio...
- php_exif


Pa po onome sto i gdje se ukazuje na grešku i sto je @zabok napisao ja sam shvatio da njemu 2 linka rade 2 linka ne rade što bi impliciralo da se na prva da linka uredno izvršava gore navedena funkcija a na druga dva ne - greska sa slikom koju sam imao par puta i ja sam...

Citat: DarioORION] link=topic=4518.msg15823#msg15823 date=1386574685]
Ubuduće otvori novu temu, jer tvoje pitanje nema apsolutno nikakve veze s naslovom teme i slijedeći puta ću ovakve stvari samo pobrisati - nismo na divljem zapadu, jel :)

Nismo na divljem al jesmo zapad ;)

Tema odvojena  ;D
Truth will set you free

Dario

Citat: Onebeat  u 09. Prosinac 2013, 10:56
Pa po onome sto i gdje se ukazuje na grešku i sto je @zabok napisao ja sam shvatio da njemu 2 linka rade 2 linka ne rade što bi impliciralo da se na prva da linka uredno izvršava gore navedena funkcija a na druga dva ne - greska sa slikom koju sam imao par puta i ja sam...

Zašto misliš da se izvršava kod prva dva linka? Vjerojatno je u nekakvom if-u, odnosno ovisi o nečemu pa nekad pokušava pokrenut tu funkciju, nekad ne.. Uglavnom ovdje se ne radi o Notice-u ili Warning-u već se radi o Fatal Error-u - ako vidiš Fatal Error u error.log-u do te linije je došao u to je prestao s izvrašavanjem php-a.

Warning i Notice će se samo ispisati na ekran / upisati u error.log, ali će skripta nastaviti s izvršavanjem, dok kod Fatal Error-a neće.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Citat:ako vidiš Fatal Error u error.log-u do te linije je došao u to je prestao s izvrašavanjem php-a.

Jel to me želiš naučit ?  ;D

Link je jako širok pojam tako da moze bit svasta i nagledao sam se svega i svačega...

U konkretnom slucaju da je dotični zaljepio kod odmah u tekst nebi bilo ove rasprave jer u linji 263 piše
if ( !function_exists('exif_imagetype') )
Truth will set you free

Dario

#13
Citat: Onebeat  u 09. Prosinac 2013, 13:45
Jel to me želiš naučit ?  ;D
Pa sad dal naučit ili ponovit gradivo neznam, al se nadam da se ne ljutiš :P

Citat: Onebeat  u 09. Prosinac 2013, 13:45
Link je jako širok pojam tako da moze bit svasta i nagledao sam se svega i svačega...
Bogme istina... nisi jedini :)
Citat: Onebeat  u 09. Prosinac 2013, 10:56
U konkretnom slucaju da je dotični zaljepio kod odmah u tekst nebi bilo ove rasprave jer u linji 263 piše
if ( !function_exists('exif_imagetype') )

Što znači da ulazi u if i koristi funkciju ako je nema? - s obzirom da je negirano uskličnikom, jel :)

Nadam se da je to nekako drugačije riješeno :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Puni kod linija 263 do 268

if ( !function_exists('exif_imagetype') ){
$intype = exif_imagetype($path);
} else {
$infor = getimagesize($path);
$intype= @$infor[2];
}


U prijevodu - Ako ne postoji napravi ovo ako postoji nastavi dalje

p.s tko će se ljutit Vas poštovani mladi gospodine  :pivo: :pivo:
Truth will set you free