Minimalna narudžba bazirana na costum user field (VM)

Autor ikiK, 05. Prosinac 2013, 14:46

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ikiK

Imam popriličan problem i nakon par dana surfanja netom nisam naišao niti na slićnu otvorenu temu niti dodatak pa bih vas pitao za moguće ideje.

Ideja sajta je dostava necega samo za zagreb, zagreb je podjeljen u tri zone, svaka zona ima svoju minimalu narudžu. Sajt i VM su namješteni da ne traže registraciju već samo osnovne podatke tipa adresa, kontakt broj i email u zadnjem koraku narudžbe artikala dodanih u košaricu.
U tu formu sam dodao i costum user field s te tri zone te se jedna mora odabrati prije nego korisnik može završtit narudžbu. Sva polja su naravno obavezna.

E sada, užasno mi fali opcija da nekako povežem trenutni iznos u košarici s tim poljima za zonu i neznam kako bih to riješio. Shipments metods su mi od nikakve koristi. Jedino sam uspio namjestit za minimalnu narudžbu koja je naravno neovisna o zonama.
Trenutno rješenje mi je da mi se pojavljuje opis zona prilikom unosa podatka za nardžbu međnju njima i zona naravno. No i dalje je moguća nardžba ako user odabere npr zonu3 u kojoj je teoretska minimalna narudžba 150 kn, a u košarici mu stoji npr 60 kn...

Nadam se da sam bio jasan :)
...

wooer

Nemoj me drzati za riječ ali ako me sjećanje dobro služi mislim da bi ovo moglo biti od pomoći.
http://forum.virtuemart.net/index.php?topic=112127.0
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Dario

Ako ovo wooerovo rješenje ne prođe, imam ideju kak to napravit pa ću probat najbolje objasnit kolko mogu....

Dakle, za početak pronađi onaj string u language fajlu VM-a koji kaže da se moraš složiti s uvjetima korištenja. Onda taj strin pretraži po njegovim fajlovima i naći ćeš u kojem/kojim datotekama se ispisuje, što znači da se na tim mjestima radi i provjera u trenutku kad pokušavaš potvrditi narudžbu - znači onaj prvi step košarice. S obzirom da te ako se ne složiš s uvjetima VM vrati nazad na step jedan i ne pušta te na step 2, ovo je mjesto za napravit svoju provjeru. Podatke o Cartu kao i shipmentu ćeš na tom mjestu dobiti (valjda) pa tamo možeš dodati još i svoju provjeru. Treba vidjet, možda ti tamo ima triger za neki plugin event, budući da kolko sam ja vidio, dokumentirano ima je možda 30% eventi na njihovoj stranici, znači ima ih puno više - samo u dokuentaciji nisu navedeni. Pa onda možeš ili hardkodirati ovo rješenje ili napisati plugin koji će to raditi, ako naravno postoji event.

Eto nadam se da sam pomogel :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ikiK

Citat: wooer  u 05. Prosinac 2013, 22:51
Nemoj me drzati za riječ ali ako me sjećanje dobro služi mislim da bi ovo moglo biti od pomoći.
http://forum.virtuemart.net/index.php?topic=112127.0
Ovo sam i sam kaj je najbolje našao i instalirao, problem je u svim tim shipinzima što nema registracije, te mi se možda zato ne pojavljuje odabir zona u shipments metod polju. A kada je ukljućen automatic on sam svrstava po zonama što nema smisla, jer npr dostava veća od 150 može ići u zonu 1... Uglavnom nakon par dana igranja s time nisam ga skužio...

Citat: DarioORION] link=topic=4517.msg15806#msg15806 date=1386318285]
Eto nadam se da sam pomogel :)
Ovo je definitivno van mojih gabarita...

Hvala obojici no ostajem pri trenutnom rješenju...
...