Virtue Mart - "jedinstveno vlastito polje"

Autor Siniša, 05. Studeni 2013, 13:51

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Siniša

Pozdrav!

Jel' se itko susreo sa potrebom da u VM-u doda polje koje bi kupac sam mogao popuniti?!

Primjer; prodaje se majica i jasno su definirane opcije odabira veličine, boje, pozicije za otisak i sad se javlja potreba za definiranim motivom. To bi se lako riješilo kad bi bilo nekoliko motiva, međutim, broj je puno veći broj (preko tisuću). Ni to ne bi bila prepreka kad bi postojala mogućnost unosa šifre traženog motiva koji je jednostavno postavljen u vidu fotogalerije (dakle, neki vid integracije kontakt forme u sam detaljni prikaz proizvoda koji se prodaje).

Da skratim - Postoji li mogućnost da kupac prilikom naručivanja bilo kojeg artikla može u sklopu narudžbenice ostaviti ikakav tekst koji bi se kod mene naknadno revidirao?!

Hvala svima...

Dario

Teskt može unosit u košarici, ali pretpostavljam da to nije to..

Jedino što mi ovdje pada na pamet jest složiti custom plugin s predefiniranim vrijednostima (znači tih tisuću koje imaš), nakačit se u template kod ispisa pluginova i ručno izgenerirati select listu s chosen.js koji ti je već integriran u VM-om backend. Nisam nikad radio s chosen.js, možda nećeš ni morati prerađivat kod s obzirom da se već generiraju select liste iz plugina - smao bi onda trebalo vidjet kako chosen.js zakačit za taj tvoj select. I onda ćeš dobiti istu stvar kao u backendu Virtuemarta one liste koje imaju search u sebi....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Siniša

Hvala na detaljnom i promišljenom odgovoru, međutim, takav pothvat je nekoliko razina zrelosti iznad mojeg trenutačnog. Ukoliko se itko od vas starijih i iskusnijih odvaži na programiranje takvog sličnog polja, ili mogućnosti da korisnik uploada svoju sliku/fotografiju, nešto što bi on htio na neki proizvod, svakako neka objavi na službenim stranicama, moglo bi biti potražnje.

Nego, sad sam naletio na nešto što do sada nisam vidio pa eto, ako tko može razjasniti, ja zahvalan.

Dario

Citat: Siniša  u 08. Studeni 2013, 01:22
Hvala na detaljnom i promišljenom odgovoru, međutim, takav pothvat je nekoliko razina zrelosti iznad mojeg trenutačnog. Ukoliko se itko od vas starijih i iskusnijih odvaži na programiranje takvog sličnog polja, ili mogućnosti da korisnik uploada svoju sliku/fotografiju, nešto što bi on htio na neki proizvod, svakako neka objavi na službenim stranicama, moglo bi biti potražnje.

Nego, sad sam naletio na nešto što do sada nisam vidio pa eto, ako tko može razjasniti, ja zahvalan.

To je problem do cache-a.... Klikni na ona druga ažuriranja iz kontrolne ploče, ona za extension-e (ne za joomlu) pa desno gore stisni Clear cache i nakon toga Check for updates - poslije toge će biti sve oke....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Siniša

Da bi riječ rekao. Kako napisano, tako i je!

Hvala meštre...