slova s kvačicama pretvara u upitnike

Autor buda, 21. Listopad 2013, 15:42

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

buda

Zdravo, kada spremim članak sva slova s kvačicama mi pretvori u upitnik a nekad me i odlogira kada upišem neko slovo s kvačicama pa kliknem na save ili save & close. Sajt je na localhostu i upravo ga selim na server jer sumnjam da je do formata utf8, iso i sl. iako mi piše na localhostu da je utf8 pa ne znam do čega bi mogao biti problem?

Onebeat

Citat: buda  u 21. Listopad 2013, 15:42
Zdravo, kada spremim članak sva slova s kvačicama mi pretvori u upitnik a nekad me i odlogira kada upišem neko slovo s kvačicama pa kliknem na save ili save & close. Sajt je na localhostu i upravo ga selim na server jer sumnjam da je do formata utf8, iso i sl. iako mi piše na localhostu da je utf8 pa ne znam do čega bi mogao biti problem?

Pogledaj na phpmyadminu pod bazom koji ti encoding izbaciva za tabele u bazi...
Truth will set you free

buda

#2
ovo je na pravom serveru, premjestio sam stranicu sa localhosta ali i dalje taj problem

MySQL charset: UTF-8 Unicode (utf8)
MySQL connection collation: utf8_unicode_ci

čćđ se ne prikazuju, dok se žš prikažu

wooer

Da li i joomla prijevod ima iste simptome ili je isključivo problem sa člancima?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

buda

samo u člancima (koristim defaultni joomla content sustav)

buda

evo vidim da nema kvačica ni u izborniku

edit: sorry, slucajno sam u zurbi kliknuo novi odgovor umjesto da uredim postojeci odgovor

Dario

baza je u krivom encodingu, encoding baze mora bit postavljen na "utf8_general_ci"
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

buda

žurim sada negdje ali mi je google izbacio kako to promijeniti pa cu probati kasnije, hvala

buda

nadam se da će nekome biti od pomoći

ALTER DATABASE databasename CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;
ALTER TABLE tablename CONVERT TO CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;


eventualno dodajte apostrofe ali sve ostaje isto

ALTER DATABASE `databasename` CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;
ALTER TABLE `tablename` CONVERT TO CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;