Polje sa odabirom iz phpMyAdmin baze

Autor poni, 12. Listopad 2013, 03:02

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

poni

         Poštovani!
Imam Joomlu 2.5  na XAMPU i zanima me kako sa CK editorom (koji ima element "selection fild")  mogu u polja tabele
koje su u članku ubaciti (ili usmjeriti) podatke iz baze (phpMyAdmin),recimo bilo koji stupac bilo koje
tabele iz baze.Da li možda postoji neki drugi Joomla editor članka koji to može.

                                                      unaprijed HVALA  :(

wooer

Čak i da postoji zaobilazni način kako to odraditi definitivno ne savjetujem da to radiš. Editor služi za unos tekstova koji će se prikazivati na korisničkoj stani. Ispravan pristup bi bio da napraviš ili iskoristiš neki plugin ili modul koji bi vadili podatke iz baze i onda njih pozoveš unutar članka.
Za konkretniju pomoć trebale bi informacije što i zašto želiš prikazivati iz baze.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

poni

Ne znam za pluginove ,ali "selection field" bi bio odlična stvar ,jer ne radim web stranicu ,nego bazu podataka na localhostu (vidljivu na nekoliko računala),mada sve izgleda kao web stranica.Većinu modula i formi sam napravio sa FABRIK-om,ali mi treba fleksibilniji izgled tabele , za što je CK Editor "ko rođen" ,i , jer bi ova opcija mogla direktno "posuđivati" podatke iz nekih stupaca.FABRIK ima opciju "CONTENT FABRIK" s kojom bih mogao "ubaciti" odabrani element u članak i kombinirati ga sa drugim podacima iz obične tabele Joomla editora , ali mi nije jasno gdje trebam upisati kod sa ID-om koji je ponuđen za svaki
element.Upisao sam kod (u vitičastim zagradama ) u članak , ali ništa se ne događa - kod je vidljiv u članku , a ne element (što mi treba).
                                  HVALA :pivo:

wooer

Dolazimo na isto.
Content fabrik je plugin koji je potrebno instalirati u joomlu, omogućiti ga, te bi se nakon toga u tekstu umjesto koda unutar vitičastih zagrada trebao pojaviti sadržaj koji pozivaš.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Dario

Citat: poni  u 13. Listopad 2013, 20:26
Upisao sam kod (u vitičastim zagradama ) u članak , ali ništa se ne događa - kod je vidljiv u članku , a ne element (što mi treba).

Što nas dovodi do zaključka da si ili krivo nešto napisao ili se ne okine content prepare trigger nad tim sadržajem pa ostane isti tekst koji si upisao. Ako to nešto prikazuješ u modulu, moraš u paramteru staviti content prepare na upaljeno, a ako se radi o templateiranju, onda možeš to izrenderirati na ovaj način:

<?php echo JHtml::_('content.prepare''{ONO_NEŠTO_ŠTO_SE_NE_RENDERIRA}'); ?>


Samo da napomenem, da nemam pojma što je fabrik, pa je vrlo moguće (prema ovome što pričaš) da ta komponenta ima i svoje trigger-e pa ih renderira sama... Eto nadam se da sam bar malo pomogao :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

wooer

UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member