Tagovi sami nestanu iz članka? UPDATE

Autor Džumler, 10. Listopad 2013, 13:00

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Džumler

Pozdrav.
Joomla3.1.5, template MeetGavern

Uz članke se nalaze tagovi (tag1,tag2...)
Na stranici se prikazuje tag cloud (uz pomoć EasyTagCloud modula)

tag1 sam stavio uz npr 8 članaka. Preko tag clouda se vidi da tag1 ima 8 članaka (mouseover) i kada klikneš na tag, ispiše popis tih 8 članaka.

ALI nakon dan-dva, tagovi nestanu iz članaka. Odjednom preko tag clouda se vidi da tag1 ima npr 2 članka (mouseover) i kada klikneš na tag, ispiše popis ta 2 članka. Otvorim edit članka i tag-a više nema uz članak.

Na popisu tagova se i dalje uredno nalaze svi tagovi.
Ponovno tagiram sve članke i oni se opet za dan, dva-tri izbrišu iz članaka.
Ima netko ideju što bi bilo?

Džumler

Uspio sam izolirati uvjet u kojem se događa brisanje tagova.
Članci se nalaze u odredjenoj kategoriji. Pregled kategorije je na Blog category a redoslijed članaka je Ordering (jer je potrebno da se može ''ručno'' posložiti koji članci idu na vrh a koji ispod. Niti jedan drugi način ne odgovara vrijeme objave itd...) mora biti ordering da se može proizvoljno mijenjati redoslijed.

E sad nastaje problem:
Kada pomaknem ( unutar kategorije) članak, gore ili dole, svi članci kojima je promijenjena pozicija izbrišu tagove.??

Možda netko ima ideju odakle početi to riješavati?


Dario

#2
Ovo je skroz čudno, ajd probaj pogledati da li je taj template koji koristiš ili si možda ti instalirao nekakav plugin koji se možda aktivira kod izmjene orderinga... Također moguće je i da nije do plugina pa bi trebalo pogledati malo po netu dal ima još ljudi s ovim problem. Ako ima onda je problem negdje do joomle, jer koliko znam tagovi su "friški" na Joomlinom defaultnom contentu pa je i moguće da negdje imaju bug. Uglavnom svakako bi trebalo proguglati pa vidjeti dal si jedini ili nisi. U slučaju da jesi jedini, znači da je to uzrokuje (vrlo vjerojatno) neki od plugin-a koji su naknadno instalirani, pa u tom slučaju jedino što ti ostaje je deaktivirati jedan po jedan plugin i testirati dok ne proradi.

EDIT:
Sad vidim su EasyTagCloud već imali problema oko tagova i ordering-a pa je sve moguće....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

wooer

Malo sam prosurfao na mobitelu pa došao do informacije da EasyTagCloud sam u intervalima koje si definirao (re)kreira tagove, ali i da postoji opcija da ga klikom na neki gumbić forsiraš da to odmah odradi. Možda se prilikom spremanja članaka ili mijenjanja njegovih parametara tagovi brišu ili više nisu aktualni pa ih treba ručno forsirati. Bubam napamet ali vrijedi provjeriti sve opcije unutar dodatka.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Džumler

Citat: DarioORION] link=topic=4469.msg15607#msg15607 date=1381731807]
Ovo je skroz čudno, ajd probaj pogledati da li je taj template koji koristiš ili si možda ti instalirao nekakav plugin koji se možda aktivira kod izmjene orderinga... Također moguće je i da nije do plugina pa bi trebalo pogledati malo po netu dal ima još ljudi s ovim problem. Ako ima onda je problem negdje do joomle, jer koliko znam tagovi su "friški" na Joomlinom defaultnom contentu pa je i moguće da negdje imaju bug. Uglavnom svakako bi trebalo proguglati pa vidjeti dal si jedini ili nisi. U slučaju da jesi jedini, znači da je to uzrokuje (vrlo vjerojatno) neki od plugin-a koji su naknadno instalirani, pa u tom slučaju jedino što ti ostaje je deaktivirati jedan po jedan plugin i testirati dok ne proradi.

EDIT:
Sad vidim su EasyTagCloud već imali problema oko tagova i ordering-a pa je sve moguće....

Za sada je zaključak da je definitivno kriv EasyTagCloud. Ono što je najzanimljivije, je to što sam ja stupio u kontakt sa programerom koji je napravio EasyTagClou )Kee se zove) i on se pravi lud da nema pojma kako bi to moglo biti. A i na ovom linku koji si ti dao, se vidi da je problem postojao i prije, pa je radio update itd... Meni nije bitno da koristim bas tu komponentu, ali taj ima bas dobar modul za prikaz TagClouda. Ako imaš neki prijedlog za drugi modul za J3,  molim te podijeli :)

Džumler

Citat: wooer  u 14. Listopad 2013, 10:16
Malo sam prosurfao na mobitelu pa došao do informacije da EasyTagCloud sam u intervalima koje si definirao (re)kreira tagove, ali i da postoji opcija da ga klikom na neki gumbić forsiraš da to odmah odradi. Možda se prilikom spremanja članaka ili mijenjanja njegovih parametara tagovi brišu ili više nisu aktualni pa ih treba ručno forsirati. Bubam napamet ali vrijedi provjeriti sve opcije unutar dodatka.

Da. to je tako slozeno bilo za J2.5, imas klink na manualno ili slazis interval. Kada instaliras componentu na J3 (pise da je ta verzija za J3) onda se (po emailu programera) treba samo ne obazirati na taj interval i da ce raditi sve super. Ali ne radi :)

Džumler

NAPREDAK!
Nova instalacija Joomla 3.1.5
template default Protostar
U postavkama:  Article Manager Options - Shared options, stavim Article ordering na ORDER
i nakon toga ispremještam članke nekim željenim redoslijedom
i nakon toga se neki tagovi iz tih ispremještanih članaka izbrišu.
:(
Nije do nekih komponenti, nije do teme. čista Joomla.

Da li ima netko tko bi mogao provjeriti i potvrditi ili pobiti ovo?



Džumler


ikiK

...

Džumler

Pa mislio sam ako bi se nekome dalo da u opisanim uvjetima (osnovna joomla itd) isproba premješati članke i provjeriti tagove. :)