VM2 Availability opcije

Autor ikiK, 01. Listopad 2013, 12:55

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ikiK

Malo sam zatečen što nikako da nađem ovo na internetu, da li uopće postoji?

Treba mi drugačiji prikaz dostupnosti artikla. Nešto kao nekakav bar koji će se samo smanjivat nakon naruđbe u odnosu na zadnje promjenjeno stanje.

Dakle ako stavim stanje artikla na 100, kada se naručuje da se bar smanjuje, a kada opet dođe pošiljka te ja promjenim stanje sam, da se bar resetira na punu zalihu opet.

Ili nešto slićno :D Ne vidim nikakvih alternativa već ugrađenim sličicama. Jedino sam naišao na hack koji će prikazat stanje u brojkama, no to nije opcija koju želim imat.
...

wooer

Ako se ne varam to niti ne bi trebalo postojati jer zalazi u OLAP sferu, a kod nas je to jedan distributer popularizirao i svi preuzimaju direkno njegove sličice. Što predstavlja dovoljna količina proizvoda na stanju ako se proizvod prodaje po jedan mjesečno dok neki drugi proizvod ide po jedan dnevno? Za ovakvo izvješćivanje potrebno je kontinuirano raditi analitiku lagera i prodaje u određenim vremenskim intervalima.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

ikiK

To sam i ja pomislio. No izgleda da opcija koju tražim uopće nema veze s izvješćima i analizom prodaje na samoj stranici, naime to će sve ići preko knjigovotstvenog programa. Koliko sam shvatio ovako nešta bi trebalo samo radi kupaca. U smislu da kada se vidi da je proizvoda malo da bude na zadnjoj točkici bara što bi značilo kupcu da se to dobro prodaje te da bi ga ponukalo da i on kupi za svoj dućan par tih artikala. Naime radi se o veleprodaji. I neikih artikala ima 500 nekih 50 na skladištu. Neki će ići brže neki sporije no poanta bi bila imat bar koji će propocionalno za sve njih prikazivat trenutno stanje u odnosu na početno. (početno smatram ono od trenutka u kojem ja ručno promjenim na više). I isto tako je pretpostavka da će kupci biti češće na stranici, do par puta mjesečno pa će i sami vidjet koji "barovi" se brže miču.

Vidim i ja par mana u ovoj ideji no ima i nekog smisla. No vidim da i ništa od toga ukoliko se ne napravi neko novo rješenje...
...

Onebeat

Zanimaljiva ideja i čak sam dosao u napast tako nesto i napravit za jednog clienta te sam uvidio dosta neki "kvaka"

No takvo nesto ima MSan u svom veleprodajnom shopu gdje se moze vidit raspoloživost artikala na skladistu u obliku bara od 1 do 5

Truth will set you free

ikiK

Citat: Onebeat  u 01. Listopad 2013, 16:04
No takvo nesto ima MSan u svom veleprodajnom shopu gdje se moze vidit raspoloživost artikala na skladistu u obliku bara od 1 do 5
Znao sam da sam vidio negdje...
...

ikiK

U glavnom sad već imam u glavi kako bi ta nesuđeni dodatak VM-u  trebao raditi. Kada se prvi puta pokrene napisat sebi stanje svih artikala i čuvat ga. Te kako se artikli prodaju tako računat postotak u odnosu na to početno i stavljat slićice bara prema tom postotku ( to bi bilo svakih 20 posto promjene stanja nova sličica, njih 5 sveukupno). Reset na puno stanje bi se trebalo desit samo kada ja importiram ili kako god promjenim stanja na više.
...

wooer

Krivo. Razmišljaš kao prodavač kojemu status sličica pokazuje kada treba naručiti robu, a ne kao kupac koji po statusu želi pretpostaviti da li se može vratiti za par dana na tvoj shop i kupiti robu. Recimo da nekog proizvoda imaš samo jedan komad to bi značilo da ćeš prikazivati stanje dovoljne količine robe i svatko tko se nalazi s druge strane pretpostaviti će da će robe biti barem još tjedan dana.
Opet ću se ponoviti ali ovakav tip prikaza treba predstavljati status stanja lagera iz analize dinamike prodaje robe u vremenski definiranim intervalima za svaki proizvod zasebno.
Moj je savjet da radije ne prikazuješ takve podatke nego da budu nepouzdani.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member


ikiK

Citat: erbi  u 02. Listopad 2013, 13:14
Možda ti treba ovo: http://www.gillesen.nl/free-downloads/124-virtuemart-stock-level-enhancement
Naišao sam na to;
Citat:Joomla 1.5
Nit ne piše verzija VM-a čak niti 1 ili 2 tako da sam preskočio...
...

ikiK

Citat: wooer  u 02. Listopad 2013, 02:16
Krivo. Razmišljaš kao prodavač kojemu status sličica pokazuje kada treba naručiti robu, a ne kao kupac koji po statusu želi pretpostaviti da li se može vratiti za par dana na tvoj shop i kupiti robu. Recimo da nekog proizvoda imaš samo jedan komad to bi značilo da ćeš prikazivati stanje dovoljne količine robe i svatko tko se nalazi s druge strane pretpostaviti će da će robe biti barem još tjedan dana.
Opet ću se ponoviti ali ovakav tip prikaza treba predstavljati status stanja lagera iz analize dinamike prodaje robe u vremenski definiranim intervalima za svaki proizvod zasebno.
Moj je savjet da radije ne prikazuješ takve podatke nego da budu nepouzdani.
Ima i to smisla...
...