VM 2 poželjna sql skripta.

Autor ikiK, 30. Rujan 2013, 15:25

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ikiK

Da li postoji mogućnost da se putem phpmy admina svim postojećim kategorijama namjesti Number of Products per Row određena brojka te Initial number of listed items određena brojka i Category Pagination Sequence namjestit na prazno. Pošto importiram brdo kategorija i artikala ne paše mi baš svaki ići editirat.

Našao sam ta polja u jos_virtuemart_categories; products_per_row, limit_list_initial. Pagination Sequence ne znam koje je polje. A ne znam ni kako napisat tu skriptu ;)

...

wooer

UPDATE `tablica` SET `kolona` = 'željena vrijednost'
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Dario

#2
Izvoliš, samo si promjeni PREFIX i vrijednosti, a što se tiče step-a, mislim da ne možeš imati nulu/null/prazno jer virtuemart ima postavljen default koji zapisuje u to polje....


UPDATE `PREFIX_virtuemart_categories` set `products_per_row` = 4, `limit_list_initial` = 100, `limit_list_step` = 50;


a ako želiš samo određenim kategorijama, zamijeni ID kategorija (1,2,3,4,5) u zagradi slijećeg query-ja


UPDATE `PREFIX_virtuemart_categories` set `products_per_row` = 4, `limit_list_initial` = 100, `limit_list_step` = 50 WHERE `virtuemart_category_id` IN (1,2,3,4,5);

---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ikiK

#3
Taman sam htio napisati da je prodano s Wooerovim postom, dobio sam željeni efekt samo s products_per_row i limit_list_initial.

Hvala svejedno ;)

Btw čudna stvar... Prilikom importa on sam zada neke vrijednosti koje se ne mogu mjenjat u defoult VM konfiguraciji, tj. te default promjene nemaju učinka na kategorije. A svaka kategorija ima zadano da koristi default bez nadjačavanja.  A pošto ima puno kategorija ovo mi se čini kao jedino rješenje.
...

ikiK

Novi problem, naišao sam na jednu besplatnu bulk komponenetu ali ne radi... Možda bih mogao ovo rješit s komponenetom za import no zanima me ovo za i ubuduće.

Zanima me da li se može kroz sql sredit da mi sve na sve artikle koji u nazivu imaju npr NOKIA doda proizvođača Nokia.
Ime artikla se nalazi u virtuemart_products_hr_hr u polju product_name.
Proizvođać u virtuemart_manufacturers_hr_hr. No nemogu nači gdje se povezuje jedno s drugim. I ako nađem kako bi glasila formula ako je moguće...
...

wooer

Ako se tablice nisu puno mijenjale onda bi za proizvod trebala postojati kolona za id proizvođača pa nađeš koji je id i primijeniš gornji upit s where uvjetom.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

ikiK

#6
Mislim da ne postoji, pregledao sam to već. U samom virtuemart_products_hr gdije su mi svi proizvodi s imenima i ostalim poljima ne vidim polje za proizvođaća.  Ima nekakava virtuemart_product_manufacturers tabela koji u sebi ima id, virtuemart_product_id, virtuemart_manufacturer_id polja koja izgleda služi za povezivanje, ako je istina onda povezuje jedno s drugim samo preko id-a.

...

wooer

Navikni se. Id je i smišljen da jednoznačno predstavlja određeni zapis u tablici baze i radi toga ga se uglavnom i koristi kod bilo kakvih spajanja zapisa između tablica.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

ikiK

Pa ako ću morat na taj način povezivat iz tabele u tabele itd... Izgleda da ću rađe to kroz excel provuć i cvs import :) Hvala svejedno.
...

wooer

Nemoj toliko razočaran biti. Može se to i preko sql upita odraditi ali treba upotrijebiti i naredbu JOIN.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

ikiK

Citat: wooer  u 01. Listopad 2013, 19:28
Nemoj toliko razočaran biti. Može se to i preko sql upita odraditi ali treba upotrijebiti i naredbu JOIN.
Baš me goniš to sve naućit i proućit  :)
...