Stvaranje standardnog oblika vijesti

Autor darioklc, 27. Rujan 2013, 08:29

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

darioklc

Pozdrav!
Jel postoji komponenta koja bi standardizirala oblik vijesti. Recimo da svaka vijest ima naravno tekst u njoj i recimo 2 slike određenih dimenzija i određenog položaja. Tako da korisnik u frontendu ima opciju upisivanja teksta i ubacivanja slika, ali da mu joomla sama onda smanji ili poveća sliku na ranije predefiniranu veličinu i smjesti ju tamo gdje treba.
Tako nešto bi se moglo napraviti sa K2?
Zanima me jel ima neka jednostavnija komponenta za to.
Hvala!

Dario

K2 bi tu bio ja mislim najbolje rješenje... Neznam što je kod K2 komplicirano, jednoj kategoriji namjestiš postavke i svima ostalima staviš da nasljeđuju paremetre (postavke) od te nje i to je to. Ja sam na K2 skoro od njihovog početka, nikad problema i nikad se klijenti nisu žalili na ništa :)

Mislim da jednostavnije upisivanje članaka nemože bit :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

darioklc

Ma kada sam krenuo malo gledat taj K2 vidio sam da ima tutorijala mali milijon, a opcija u samoj komponenti još više. :-)
Ali budem se potrudio malo više ući u nju.

Dario

Istina da ima opcija mali miljon, ali mislim da ni jedna od njih nije nerazumljiva.... Jednostavno jedanput prođeš kroz njih, namjestiš ih i to je to.... 10 minuta posla, a odma ćeš se upoznati i mogućnostima komponente :)

btw. pripazi samo, plugin za galeriju slika nije besplatan, pa čisto da imaš na umu... Al nije ni cijena neka :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

darioklc

Evo samo jedno pitanjce. Polako se ufuravam u to, ali jedna stvar me muči, banalna ali dosadna.
Nemrem maknuti onu sliku Featured u desnom kutu vijesti.
Ima opcija u Category parametrima u Item View options in category listing:
'Featured' notice (next to title)
Ali to je samo za onu sliku pored titlea. Ali to mi ne brise i onu slikicu desno.
Naravno, može se jednostavno izbrisati ta slika iz joomle, pa neće povući tu sliku, ali jel postoji neki pametniji način?

zvonac99

Makni je u CSS-u

Poslano sa mog LG-P880 koristeći Tapatalk 4

I noga u dupe je korak naprijed

Mihael [ORION]

Imaš "Item View Options in category listings" (pregled više članaka u jednoj kategoriji) i "Item View options" (pregled jednog full članka)

pa pod oboje isključi 'Featured' notice (next to title)'