Hrvatski znakovi i read more

Autor devidis13, 05. Rujan 2013, 13:08

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ikiK

#15
Citat: devidis13  u 10. Rujan 2013, 12:33
Koji sam ja pegula...očito po svemu sam bacio novac u vjetar. Ima li koji pametan prijedlog za responsive joomla template a da nije ovako kompliciran...Hvala unaprijed
Mislim da smo zaključili da tvoji problemi nemaju veze s predloškom već modulima... I moram te upozorit da ovim stavom nećeš daleko dogurat ;)

Probaj za početak i ti odgovorit na moje pitanje, ujedno ti je tu i sve što imam reči i na temu tvog traženja novog predloška...
Citat:Što se tiće odabira templeta ja ti iz prve ruke mogu reči pošto nisam dizajner da provedem barem tjedan dana tražeći neki u kojem ću vidjet viziju stranice nakon prerade. To je najbolje da sam radiš, jer ipak ti sam znaš kako bi trebala stranica izgledat.

Što se read more tiće teško mi je povjerovat da nije ono već spomenuto, no sve će biti teško bez da se baci oko na postavke ili na fajlove preko ftpa.
Za početak ajde reci točno koji je to modul te gdje ga se može preuzet da ga mogu testirat.

I isto tako te imam potrebu upozorit da je PUNO teže složit site ako instaliraš onaj demo sadržaj, jer čak se i iskusniji jedva snalaze u već postavljenom sadržaju, modulima itd...
...

Onebeat

Citat: devidis13  u 10. Rujan 2013, 12:33
Koji sam ja pegula...očito po svemu sam bacio novac u vjetar. Ima li koji pametan prijedlog za responsive joomla template a da nije ovako kompliciran...Hvala unaprijed

Jel ti mozes nama omogučit da mi vidimo taj template uzivo npr ?
Truth will set you free

ikiK

Citat: devidis13  u 05. Rujan 2013, 13:08
Naime na web stranici: nkadriatic.hr


Citat: Onebeat  u 10. Rujan 2013, 16:02
Jel ti mozes nama omogučit da mi vidimo taj template uzivo npr ?
:-X
...

Onebeat

Truth will set you free

bruno-d

#19
Ja sam imao nešto slično na jednom sajtu.
Instalirao sam neprovjerni plugin za video.

echo base64_decode

Ovaj link mi je pomogao.
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2720999

Zapisano je bilo u  template.php ili index.php

Pozdrav
PSD -> Joomla

Dario

Citat: bruno-d  u 11. Rujan 2013, 09:47
Ja sam imao nešto slično na jednom sajtu.
Instalirao sam neprovjerni plugin za video.

Što se tiče integriranja videa, preporučam JoomlaWorks Allvideos.... samo igre govori, možeš ubacivati video s preko 20 predefiniranih source-va i radi savršeno....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

bruno-d

Da, to je super. Koristim i njih. Htio sam samo skrenuti pozornost
na template.php. Vezano za ovaj problem.
PSD -> Joomla

zvonac99

Vidim da su moderatori malo odlutali sa teme pa da se i ja ubacim  ;D  ;D
Napravi slijedeće: napravi još jedan izbornik u ovaj glavni (npr. test) i odaberi za njega jedan od napravljenih članaka, i tom izborniku zadaj defaultni joomla template (jedan od bezz-ova ili atomic) zatim klikni na taj novi izbornik i javi nam dali je i tada isti problem u članku
I noga u dupe je korak naprijed

devidis13

Poštovani kolege.

Oprostite mi što Vam se nisam prije stigao javiti, nažalost sam imao nekih obiteljskih problema. Što se tiče ovog mog problema probao sam nešto drugo napraviti. Naime, čim u članku pokušam promijeniti znakove č,ć,đ i sl. i kliknem na save u Jommli administratorskom sučelju, primjećujem da mi je Joomla sama ispravila te znakove u upitnike. >:(
Onebeat...spreman sam bilo kome dati podatke pristupa stranici ukoliko je isto potrebno. Djelomično sam uspio promijeniti read more u Opširnije kao što i vidite iz priložene stranice kad je pogledate.
ikiK....zaista neznam o kojem se ovdje modulu radi ..jel koliko vidim ne rade mi HR znakovi niti u slideshow modulu kad ga otvorim ali niti u članku (modulu) ispod..članak naslova: Aliquam vitae nisl.
Još jednom koristim priliku da Vam se zahvalim što si dajete truda pomoći mi.

Onebeat

Citat: devidis13  u 23. Rujan 2013, 10:21
Što se tiče ovog mog problema probao sam nešto drugo napraviti. Naime, čim u članku pokušam promijeniti znakove č,ć,đ i sl. i kliknem na save u Jommli administratorskom sučelju, primjećujem da mi je Joomla sama ispravila te znakove u upitnike. >:(
Onebeat...spreman sam bilo kome dati podatke pristupa stranici ukoliko je isto potrebno. Djelomično sam uspio promijeniti read more u Opširnije kao što i vidite iz priložene stranice kad je pogledate.
ikiK....zaista neznam o kojem se ovdje modulu radi ..jel koliko vidim ne rade mi HR znakovi niti u slideshow modulu kad ga otvorim ali niti u članku (modulu) ispod..članak naslova: Aliquam vitae nisl.
Još jednom koristim priliku da Vam se zahvalim što si dajete truda pomoći mi.

Joomla neispravlja ništa sama vec u tvom slučaju radi baza evo sto se dogada

Baza koju koristis za joomlu ima encoding latin1 koji sam po sebi u joomli 2.5 pravi probleme sa hrv znakovima - to ces provjerit tako da se spojis kroz cpanel na phpmyadmin i otvoris svoju bazu i pogledas sto pise pod encoding - inače da bi radilo kako treba uključujući hrv znakove baza treba bit utf8_general i to te cijelo vrijeme zeza.

Ako od ovoga gore sve ti nista nije jasno posalji mi na PM pristupne podatke od cPanela pa cu ti ja pogledat.

Jesi radio stranicu lokalno ili si je instalirao na serveru odmah ?
Truth will set you free

devidis13

Stranicu sam instalirao odmah na server sa svim predlošcima...modulima i slikama koje su došle u kompletu

Onebeat

Citat: devidis13  u 24. Rujan 2013, 09:18
Stranicu sam instalirao odmah na server sa svim predlošcima...modulima i slikama koje su došle u kompletu

A bazu si kreirao sam ili automatizmom ?

Onda ti se upravo dogodilo gore opisan slučaj - baza ti je ostala na latin1 a joomla u kombinaciji sa hrv slovima to ne trpi..
Truth will set you free

devidis13

poslao sam ti sve na PM..pa možeš vidit...bazu sam napravio novu naravno...i koliko sam vidio sve mi je u ....utf8_general_ci   

devidis13

Evo da javim da sam uz pomoć Onebeat-a riješio problem što se ove moje web stranice tiče. Zahvaljujem svima Vama koji ste mi nastojali i pomogli riješiti ove probleme.