Error displaying the error page: Application Instantiation Error

Autor Iva26, 03. Rujan 2013, 09:21

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Iva26

Pozdrav :) Može pomoć? Nova sam u joomli :D
Ovak, uploadala sam svoju joomla stranicu na server i pokazuje mi se greška: Error displaying the error page: Application Instantiation Error.
Googlala sam sve moguće i  pronašla da moram mijenjati configuration.php i promijenila sam sve što je trebalo i opet ne radi. Zašto? Molim Vas ako netko zna.. Hvala :)

Dario

A čuj... prvo pročitaš pravila koja imaš u svakoj kategoriji, pa vidiš koje nam sve informacije trebaju da ti damo odgovor...

Ovo pitanje sad je nešto tipa: Dobar dan, svijetli mi lampica u autu i neće se upaliti - što mi je činiti  :geek:

Dakle nekakav demo po mogućnosti, jel to lokalno ili negdje na web-u, može link nekakav.....?
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Iva26

Pardon :D

Prije nekoliko tjedana sam se upoznala s CMS-om. Instalirala wamp server i joomlu 3.1.5. Trebala sam izraditi stranicu za svoju wireless udrugu i napravila je :D baš je lijepa :P
Već sam imala besplatan hosting i domenu jedne firme. Jučer sam išla prvi puta uploadati svoj site preko filezille i prvo mi je pisalo da je server preslab za moj site, onda su me prebacili na drugi server. Uploadala sam opet i pokazala se dotična greška ( Error displaying the error page: Application Instantiation Error).
Nakon toga sam primijenila:
public $host = 'localhost';
   public $user = '';
   public $password = '';
   public $db = ''; u configuration.php

ali ništa i tu sam ponovno napravila jednu meni kao informatički nastrojenoj ženi neoprostivu xD
Nisam spremila izvorne postavke i sad mi ne radi niti stranica na kompu što je najgore ne mogu ni ući u joomla control panel :(
Već sam luda ne znam kak dalje.

Onebeat

Pozdrav Iva,

jel imas pristup ftp od joomla na tom serveru da to sredimo ad hoc pa da se mozes dalje slagat svoju lijepu stranicu? ;)
Truth will set you free

Iva26

Dobila sam podatke za spajanje na njihov FTP server, ako to mislite? :)

Onebeat

Citat: Iva26  u 03. Rujan 2013, 10:37
Dobila sam podatke za spajanje na njihov FTP server, ako to mislite? :)

Na to sam mislio - posalji mi ih na PM da pogledam na brzinu što te muči
Truth will set you free

Iva26


wooer

UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Onebeat

Citat: wooer  u 04. Rujan 2013, 12:42
U kojem zecu leži grm?

Najgore sto u nikome grmu ne leži zec  8)

Problem koji se prikazivao po netu spominju gresku oko spajanja na bazu a netko spominje msqli promjenu u mysql - nista nije upalilo pa se prebacila na wampa na xampp i instalirala 2.5.

Kada sam isao postavit cistu joomlu 3.1.5 na taj server proslo je bez greske sve čim se ukrcao bazu iz backup odmah problem tj ona greska.

Server je na M$ pa mi cijelo okruženje čudno...
Truth will set you free

Dario

Samo da prokomentiram wamp i xamp.... Ja sam počeo na xampp-u i bio mi je odličan, sve radi out of the box jer su i primjerice svi živi apache moduli, kao i php ekstenzije popaljene... Onda se javila potreba da moram switchat php verzije u hodu radi testiranja i to je xampp otišao u povijest za mene....

Što pak se tiče wamp-a, on je po mom mišljenju za "malo" naprednije korisnike... Recimo out of the box, neće ići raspakiravanje datoteka jer iz meni fakat nepoznatih razloga je fileinfo php ekstenzija ugašena, pa se nisu slali mailovi jer se nije mogao zakačit na vanjski smtp i još x stvari na koje sam izgubio tjedne i bio uvjeren da je greška negdje u mom kodu...

Oboje imaju i prednosti i zamjerki, ali misli da bi za većinu korisnika xampp bio rješenje....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu