Migracija s 1.5 na 3.1

Autor neven_j, 22. Kolovoz 2013, 11:55

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

neven_j

Lijep pozdrav,

molio bih da mi se javi s ponudom na mail ili pm osoba iskusna na području migracije na novije verzije Joomle.
Naime, prije nekoliko dana sam primio obavijest da mi je prilikom skeniranja na stranici pronađen malicozni kod i da pod hitno napravim upgrade postojeće Joomle i promijenim sve passworde (Webmin, FTP, mail i mySQL).
Webmin, FTP i mail passworde sam promijenio ali još bi trebalo promijeniti pass za mySQL bazu (zbog toga mi trenutno stranice niti ne radi "Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL") i napraviti upgrade Joomle.
Hvala!

Dario

Samo da prokomentiram.... Ne preporučam upgrade na Joomlu 3 s obzirom da još nije stable i do proljeća neće biti.... upgrade na 2.5 je sigurniji, a budući da se J! (nadajmo se) neće mijenjati u usporedbi Joomle 2.5 i 3.5 kad izađe, upgrade bi s 2.5 na 3 bi trebao biti relativno jednostavan.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

neven_j

#2
Dario, hvala na objašnjenju i uvažavam mišljenje.
Dakle mijenjamo priču i tražimo s 1.5 na 2.5.

wooer

Da i ja polupam pokoji lančić.

Joomla 3.1 JE stabilna verzija jedino nema dugoročan plan podrške. Razvojni tim se svakodnevno obrušava na komentare koji tvrde suprotno.

Prelazak na verziju 3.5 koja će imati dugoročnu podršku bi trebao biti identičan kao i za 2.5 sa jednim klikom u administraciji. Problem bi mogli predstavljati dodaci kod kojih je veća vjerojatnost da će oni za 3.x raditit bez posebnih zahvata dok će se oni za 2.5 mozda trebati nadograđivati ponekad i na neki kompliciraniji način.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

neven_j

Stvar riješena.
Ostali smo na verziji 1.5 ali osposobili stranicu da ponovno radi.
Hvala na savjetima.

Onebeat

Citat: neven_j  u 23. Kolovoz 2013, 14:12
Stvar riješena.
Ostali smo na verziji 1.5 ali osposobili stranicu da ponovno radi.
Hvala na savjetima.

Slažem se sa kolegama al bi ti svakako preporucio prebacivanje na 2.5 jer ce onda sa 2.5 -> na 3.5 bit just one click away.
Truth will set you free

Dario

Citat: wooer  u 22. Kolovoz 2013, 22:13
Da i ja polupam pokoji lančić.

Joomla 3.1 JE stabilna verzija jedino nema dugoročan plan podrške. Razvojni tim se svakodnevno obrušava na komentare koji tvrde suprotno.

Prelazak na verziju 3.5 koja će imati dugoročnu podršku bi trebao biti identičan kao i za 2.5 sa jednim klikom u administraciji. Problem bi mogli predstavljati dodaci kod kojih je veća vjerojatnost da će oni za 3.x raditit bez posebnih zahvata dok će se oni za 2.5 mozda trebati nadograđivati ponekad i na neki kompliciraniji način.

Istina... malo sam se krivo izrazil :)
Mislim jedno, pišem drugo :P
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu