Instalacija Joomle u podfolder

Autor nenikic, 10. Kolovoz 2013, 21:20

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

nenikic

Pozdrav,

Na jednom hosting accountu (byethost) imam želju instalirati Joomlu vezanu za glavnu domenu (nosioc hostinga) u neki podfolder od public-html-a (bit će još addon domena pa da su svi sitovi u svojim folderima). Instalaciju vršim putem Softaculous-a.

Kako to točno izvesti? Nešto sam pokušavao i brljao ali nisam zadovoljan rezultatom...  :(
Ima li koja dobra duša koja je voljna dati neke upute?

Unaprijed hvala!  :pivo:

triolatice

Postoje dvije varijante. Podesio si već samu add domenu pa u polje "domein" upišeš sada tu domenu ili podomenu svejedno. Drugi slućaj je kada nisi podesio add domenu ili poddomenu tada u drugo polje ispod uneseš ime foldera gdje će se nalaziti domena / poddomena. Pri tome pazi da u ovome drugom slučaju odabereš glavnu domenu koja se nalazi unutar root foldera ( najvjerojatnije unutar /home/username/public_html/ ) . Ispod ti se ispisuje točan path gdje će instalacija biti izvršena.

nenikic

Mislim da nisam bio jasan... Ja želim siteu koji će biti pod glavnom domenom promijeniti root folder (npr. public_html/xxx) tako da se u adresi sitea ne vidi: http://www.mojsite.com/xxx nego samo http://www.mojsite.com/

Pretpostavljam da se to treba rješiti nekako preko redirecta u .httacces fileu?

Onebeat

Citat: nenikic  u 11. Kolovoz 2013, 21:21
Mislim da nisam bio jasan... Ja želim siteu koji će biti pod glavnom domenom promijeniti root folder (npr. public_html/xxx) tako da se u adresi sitea ne vidi: http://www.mojsite.com/xxx nego samo http://www.mojsite.com/

Pretpostavljam da se to treba rješiti nekako preko redirecta u .httacces fileu?

Pozdrav,

svaka joomla u svoj folder to ti zelis koliko sam shvatio.

Napravio addon domene dobit ces folder xy i odi na Softaculous i izaberes tu add-on domenu i to je to
Truth will set you free

nenikic

Citat: Onebeat  u 11. Kolovoz 2013, 21:32
svaka joomla u svoj folder to ti zelis koliko sam shvatio.

Napravio addon domene dobit ces folder xy i odi na Softaculous i izaberes tu add-on domenu i to je to

Da, svaka Joomla u svoj folder ali problem je u glavnoj (main) domeni čiji je root folder direktno public_html.
A ta glavna domena se naravno ne da dodati kao addon domena.

Dario

Ajmo ovako... Glavna domena će ti uvijek biti u glavom (public_html / www) folderu i tu ti nema pomoći tako da eventualna Joomla za glavnu domenu ide u taj "root" folder i to je to. Kada kreiraš addon domene cPanel bi ti trebao napraviti folder s imenom addon domene unutar tog "glavnog" foldera.

E sad... Za početak bi ti trebao prestati koristiti te cPanelove i slične automatike i napravit sve ručno što stvarno nije neki problem. Dakle skineš sam instalaciju Joomle, fino uploadaš instalaciju u folder od addon domene i ukucaš tu addon domenu ili cijelu putanju do foldera u browser i lijepo si instaliraš sam.

Uploadati možeš ili raspakiranu Joomlu u taj folder (sporije rješenje) ili uploadaš zip instalaciju u folder i preko cPanel-ovog File Manager-a extractaš zip nakon uploada....

Nadam se da je to - to što ti treba...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

nenikic

Hvala na odgovoru, ali za addon domene mi je sve aposolutno jasno i to je već uhodana shema (pa čak i sa cPanel softwareom). Ono što bi ja htio: main domenu instalirati u folder a da se pri tome taj folder ne pojavljuje u adresi browsera.

U principu se slažem da bi neke stvari trebalo raditi "ručno" jer se tako mogu naučiti osnove ali "cPanel automatika" (recimo Softaculous ili Installatron) radi sasvim dobro i (meni) bez greške a imaju neke izuzetno korisne funkcije koje su udaljene samo nekoliko klikova mišem kao što su automatski update i backup.  ;)

Onebeat

Pa tako reci,

tebi treba zapravo da sakrijes pravi put glavne domene:

ako pise www.mojadomena.net da zapravo ona bude www.mojadomena.net/mojfolder

Mislim da ces to rijesit htaccessom
Truth will set you free

nenikic

Da, da... Upravo to! Soory što sam malo iskoplicirao ali meni u glavi je bilo potpuno jasno što trebam!  :geek:

E, sad pređimo na drugi dio pitanja: kako to napraviti sa .htaccess-om?  :šok:
Tko je uopće smislio taj .htaccess? To je neko naslijeđe UNIX-a?

Onebeat

Citat: nenikic  u 12. Kolovoz 2013, 16:37
Da, da... Upravo to! Soory što sam malo iskoplicirao ali meni u glavi je bilo potpuno jasno što trebam!  :geek:

E, sad pređimo na drugi dio pitanja: kako to napraviti sa .htaccess-om?  :šok:

Jesi možda googlao o ovom tvom problemu?

Vidiš ja jesam i na prvu nađem rijesenje problema opisano u koracima - zar je tako teško bilo ? Riješenje

Citat: nenikic  u 12. Kolovoz 2013, 16:37
Tko je uopće smislio taj .htaccess? To je neko naslijeđe UNIX-a?

Vidim da te malo zezaju osnove teriminologije pa evo za početak .htaccess

Truth will set you free

nenikic

Hvala na linkovima, izgleda da sam neke korake na početku preskočio pa moram ponovo u prvi razred!  ::)


Onebeat

Citat: nenikic  u 12. Kolovoz 2013, 21:25
Hvala na linkovima, izgleda da sam neke korake na početku preskočio pa moram ponovo u prvi razred!  ::)

Sjedi 1  ;D

Prvo pitaj google pa onda pitaj nas na forumu - zlata vrijedno pravilo  :geek:
Truth will set you free

nenikic

To je zlatno pravilo svugdje ali google ja malo čudan: moraš znati što tražiš da bi dobio dobar odgovor!  ;D

Dario

Neznam da li će to raditi dobro... Mislim da sam davno tako nešto pokušavao, dakle htaccess rewrite, ali mi se nešto "poklalo" sa Joomlinim SEF-om pa sam na kraju odustao.... Vrijedi probati, ali kažem - nije ništa radilo kako treba kad sam upalio SEF....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Citat: nenikic  u 12. Kolovoz 2013, 22:00
To je zlatno pravilo svugdje ali google ja malo čudan: moraš znati što tražiš da bi dobio dobar odgovor!  ;D

Sve to igra ključnih riječi tvog problema
Truth will set you free