Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Hrvatski svjetski kongres

Autor Tom555, 19. Veljača 2011, 01:16

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tom555

URL: adresa sajta: www.crowc.org
Predložak: Solarsentiel
Korišteni dodatci: JoomGallery, JomSocial...
Dodatno programiranje: ne, prilagodba komponenti i modula za potrebe stranice

Web stranica Hrvatskog svjetskog kongresa, neprofitne organizacije hrvatskog izvandomovinstva, članice Ujedinjenih naroda. (u fazi izrade, još nisu gotove sekcije niti kategorije, ali su vidljive osnovne konture).
Molio bih vaša mišljenja glede dizajna, funkcionalnost, što treba poboljšati, na što da obratim posebnu pozornost, što nikako nije dobro i moram izbaciti?
Podložan sam kritici, posebice na ovom forumu i njegovom prethodniku jer one su mi koristile za učenje i da, iako iz razonode, imam iza sebe već podosta uradaka.
Unaprijed zahvaljujem.

karlovic

nema kritika lijepo je kao da sam radio sam  ;D

Renato

Eto, možda nekoliko savjeta. U padajućem izborniku, recimo "dužnosnici", bolje je da formiraš kategoriju dužnosnici te da sve njih potrpaš u izborničku stavku dužnosnici u blog kategorije. Tako će na istoj stranici biti pregled svih dužnosnika a ne da svaki od njih ima svoju izborničku stavku. Na naslovnici, kod micro newsa izbaci mrtve linkove na video ako ga nema. Kod ovog lof slajdera vijesti podesi parametre vodeće slike jer ovo nije dobro. Kod ankete tipke za glasaj i rezultati ti propadaju i potrebno je posesiti padding. Social bookmarks ikone su ti natrpane negdje pri kraju naslovnice. Predlažem da ih postaviš u podnožju svakog članka te da neke od njih škartiraš. Kad sa naslovnice odem u članak, npr. http://www.crowc.org/index.php?option=com_content&view=article&id=185:knjiga-etrnaest-godina-ustrajnosti-na-francuskom-jeziku&catid=59:francuska&Itemid=110, ne izgleda mi baš reprezentativno. Urediti sliku, podesiti footer članka, eventualno ubaciti tagove i povezane članke. Nastoj da ti se članak ne protrže cijelom širinom već ubaci neki banner, modul ili nešto drugo na right poziciju. Vjeruj, odmah bolje izgleda. Evo, to je to na brzu ruku. Pozdrav!

Tom555

@karlovic - zahvaljujem  ;D
@Renato - potpisujem sve što si savjetovao!
Velika hvala!

oKRamxII

Možda eventualno nekakav savjet za budućnost ako ti stranica bude usporavala da se riješiš countera, zgodno je to uvijek, no može dosta opterećivati stranicu, u mom slučaju je tako bilo, stavio sam Googleov analytics komponentu, i još puno više opcije daje...

Tom555

Citat: oKRamxII  u 19. Veljača 2011, 20:33
Možda eventualno nekakav savjet za budućnost ako ti stranica bude usporavala da se riješiš countera, zgodno je to uvijek, no može dosta opterećivati stranicu, u mom slučaju je tako bilo, stavio sam Googleov analytics komponentu, i još puno više opcije daje...

Prihvaćeno.
Možda je upravo counter i bio uzrok poteškoća na koje sam se žalio na drugoj temi ovog foruma http://forum.joomla-hrvatska.com/index.php?topic=440.0

darioklc

Citat: oKRamxII  u 19. Veljača 2011, 20:33
Možda eventualno nekakav savjet za budućnost ako ti stranica bude usporavala da se riješiš countera, zgodno je to uvijek, no može dosta opterećivati stranicu, u mom slučaju je tako bilo, stavio sam Googleov analytics komponentu, i još puno više opcije daje...

Mislis na ovo: http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/site-analytics/4300

Kod nje su isti podaci kao kad se logiras na google analytics?

oKRamxII

Ne, u ovom slučaju mislim na : http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/site-traffic-statistics/9940?qh=YToxOntpOjA7czoxMDoiZ2FuYWx5dGljcyI7fQ%3D%3D

S tim da koristim samo komponentu i pluginove što već treba... I da, povezuje se s Google Analyticsom tako da je "isto".

Isprika na offtopicu.

Guardian

Lijepo, sviđa mi se. Uredno i jednostavnan izgled.
Onaj login module ti krade vrijedan prostor. I galerija nema button ili strelicu za "Home". Kad naklikaš slika muka se vratiti nazad.

Tom555

Hvala na pohvalama.
Da, znam da je navigacija u galeriji kao vanjskoj aplikaciji problematična. Moram vidjeti kako to uopće načiniti da na zenphoto napravim linkove.
Kako misliš da login modul krade vrijedan prostor? U smislu veličine ili krađe memorije?

Guardian

Citat: Tom555  u 04. Srpanj 2011, 19:51
Kako misliš da login modul krade vrijedan prostor? U smislu veličine ili krađe memorije?

Uzima ti vrijedan prostor. Bezveze onoliko velik login module na tom udarnom mjestu. Stavi ga gore desno od datuma i napravi style po želji.

To za galeriju, mora postojati neki način ubaciti običan button za home ili listu kategorija galerije.