Virtuemart 2.x - način plaćanja ovisno o kategoriji proizvoda

Autor marko227, 26. Srpanj 2013, 14:05

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marko227

Tražio sam po forumima i naišao na dosta ljudi kojima treba ista stvar kao i meni ali ni jedan konkretan odgovor.
Naime, treba mi opcija da se pri kreiranju metode plaćanja, ta metoda može dodjeliti samo određenim kategorijama proizvoda.
Sada u VM stoji opcija da se metoda plaćanja može dodjeliti određenoj grupi kupaca, ali ja bi htio da se dodjeljuje grupi proizvoda.

Postoji li neko rješenje za to?

triolatice

Dali znaš programirati, pa ti treba ideja kako to postići ili tražiš gotovo rješenje.

marko227

Uvijek težim gotovom rješenju. No ako programerski zahtjevi nisu komplicirani, dobro bi došla i smjernica kako to napraviti.

LP

marko227


wooer

Sigurno je izvedivo s malim korekcijama u payment metodi ali ljetovanje nekima od nas još traje pa ne nosimo vm kod sa sobom.

Razlog zašto takvo nešto nije standardno implementirano je što je moguće 'zbuniti' sustav kada se u košarici nađe više proizvoda iz različitih kategorija. Kako to misliš srediti?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Dario

Citat: wooer  u 15. Kolovoz 2013, 08:53
Razlog zašto takvo nešto nije standardno implementirano je što je moguće 'zbuniti' sustav kada se u košarici nađe više proizvoda iz različitih kategorija. Kako to misliš srediti?

Upravo kak kolega kaže.... To bi mogao eventualno izvesti da ograničiš cart na samo jedan proizvod, što mi se baš ne čini ko dobra ideja, a i zahtjevalo bi kopanje po kodu i raditi core hackove po virtuemartu....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

marko227

To mi nije palo na pamet, ali ono što bi želio na ovakav način prodati, odnosno naplatiti sigurno se neće kombinirati sa drugim proizvodima koji imaju drugi način naplate.
A ako se to i dogodi onda bi sistem ponudio samo onaj način plaćanja kojeg ti proizvodi imaju kao zajednički način plaćanja.

Drugo, možda i lakše izvedivo od ovog prethodnog je da se kupcu kada pokuša dodati u košaru dva ili više "nekompatibilnih"
proizvoda prikaže obavjest o tome da se ne može dodati u košaru jer nemaju isti način plaćanja.


wooer

Uhh, priznaj da si ga zakomplicirao.

Više se ne radi o jednostavnom zahvatu u payment metodi već bi trebalo i zaseban model/view kreirati.

Možda netko kome je godišnji završio ima volje to odraditi u komercijalnim upitima.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member