ACL joomla 2.5/3.0

Autor triolatice, 21. Lipanj 2013, 16:25

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

triolatice

Neke mi se čudne stvari dešavaju sa dozvolama korisnicima, da već sumnjam da nešto u tome nerazumijem. Koristim komponentu jDownloads koja se ponaša kako nebi trebalo sa dozvolama.
Da bi bio siguran da je problem u njoj želim da mi netko potvrdi dali je i sam ACL dobro podešen.


Postavio sam ove grupe BronzeGroup, SilverGrpup (vidi sliku) . U Viewing acces level postavio sam da level "BronzeLevel" imaju pristup samo grupa "BronzeGroup" , SilverLevel ima pristup samo "Silvergroup" , itd za ostale.


Ja želim da svaka grupa ima pristup određenoj datoteci , ali da istovremeno ima pristup datotekama "parent" grupe.  Da pojasnim . BronzeGroup ima pristup datoteci "BronzeFile", SilverGroup ima pristup datotekama "SilverFile" ali i datoteci "BronzeFile" , pa tako redom .


Pitanje je sada dali sam dobro postavio hirerarhiju ? Ako je to u redu onda ću tražiti pogrešku u JDovnloads komponenti.

wooer

Ako sam dobro razumio tebe muči nasljeđivanje prava. Provjeri u komponenti da li je definirano nasljeđivanje (inheritance) parent gupe.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member