Prebacivanje joomla Articles sa 1.5 na 3.0

Autor Warning_in_array, 07. Lipanj 2013, 07:46

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Warning_in_array

Pozdrav ekipa, zna li tko kako mogu obične joomla articles prebaciti sa stare web stranice u 1.5.11 verziji na Joomla 3.1 template. Naime, ja znam iz php myadmina izvući tablicu sa articlesima ali kada istu želim uploadati u php myadmin na 3.1 verziji joomla cms-a ne dopušta mi jer neki redovi u tablici u 3.1 nisu isti.

Može li mi tko pomoći ili objasniti kako da to napravim?

Puno hvala unaprijed.

Dario

Za početak moraš pogledati koje kolone postoje na J1.5, a ne postoje u J3.0 i selektirati samo njih, a ne cijelu tablicu. Normalno je dati ne prođe insert ako insertaš u "nepostojeće" kolone... I onda dalje veselje :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Warning_in_array

E to je sada već viša matematika... dakle u PHMpyadmin-u sam na 1.5 portalu... odem na tablicu _content. I što tamo napravim (treba mi samo tekst ne treba mi ni autor ni ništa drugo) problem je što tablica nije ista u 3.1 joomli... i bema iste rows valjda...

Onebeat

Citat: Warning_in_array  u 07. Lipanj 2013, 21:13
E to je sada već viša matematika... dakle u PHMpyadmin-u sam na 1.5 portalu... odem na tablicu _content. I što tamo napravim (treba mi samo tekst ne treba mi ni autor ni ništa drugo) problem je što tablica nije ista u 3.1 joomli... i bema iste rows valjda...

Nikakva visa matematika samo pogledaj ovo http://docs.joomla.org/How_do_I_upgrade_from_Joomla!_1.5_to_3.x%3F

Prebaci 1.5 u 2.5 i onda u 3.0 i makni sto ti treba ili cupaj sebi kosu ;D
Truth will set you free

Warning_in_array

Ako sam dobro shvatio...

Instaliram component jUpgrade na 1.5 webu. On će skinuti 2.5 verziju joomle napraviti docompress i instalirati je. Naon toga bi trebao migrirati podatke sa 1.5 na 2.5?

A sa 2.5 na 3.0 nije problem riješiti prebacivanje članaka?

Onebeat

Citat: Warning_in_array  u 09. Lipanj 2013, 10:34
Ako sam dobro shvatio...

Instaliram component jUpgrade na 1.5 webu. On će skinuti 2.5 verziju joomle napraviti docompress i instalirati je. Naon toga bi trebao migrirati podatke sa 1.5 na 2.5?

Donekle točno - jUpgrade ce napravit prebacivanje članka,izbornika,usera itd automatski bez dodatne intervencija sa tvoje strane...

Citat: Warning_in_array  u 09. Lipanj 2013, 10:34
A sa 2.5 na 3.0 nije problem riješiti prebacivanje članaka?

Mislim da ti je bolje se zadrzat na 2.5.x verziji dok ne izađe 3.5 LTS - ova 3.x verzija je prijelaz ko M$ Vista npr ;D
Truth will set you free

Warning_in_array