kako znati u kojoj verziji joomle radim

Autor vinko, 27. Svibanj 2013, 09:24

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vinko

Napravljena je web stranica firme s više zaposlenih. Ja sam administrator i ima dosta pitanja, ali prvo je: Gdje piše koja se verzija Joomle koristi?

ikiK

U starijim verzijama piše na dnu bilo koje stranice u administraciji, u novijim pod System tabom/System information-Joomla! Version
...

triolatice

Pomalo me srce boli kada netko postavi ovakvo pitanje, a administrator je u firmi. Dajte mene zaposlite, ja  sa ceste vidim koja je verzija.


U verzijama 1.5  piše gore na desnoj strani (ili Help/System info).
2.5.x  piše na doljnjoj strani , a 3.x kao što je napisao ikiK , Sistem/System information. Da nebi i verziju 2.5 strpali već pod staru verziju.


A generalno dali je verzija 2.5 , 3.0 ili 1.5 može se vidjeti iz u source kodu , ako to admin ne sakrije, pa čak možda i zbuni ponekog radoznalog kao što ja radim.

ikiK

Citat: triolatice  u 27. Svibanj 2013, 17:14
Pomalo me srce boli kada netko postavi ovakvo pitanje, a administrator je u firmi. Dajte mene zaposlite, ja  sa ceste vidim koja je verzija.
Administrator operativnih sustava mreža i servera ne treba imat apsolutno ništa znanja o web dizajnu niti joomli. Još nisam vidio takav uvjet u oglasnima za posao.

...

triolatice

Je, pa to ti je kod nas uvijek tako , administrator = administrator mreže + admin webstranica + serviser računalne opreme + dizajner .


Možda se pronađe i još pokoja dužnost. 

Onebeat

Citat: triolatice  u 27. Svibanj 2013, 17:42
Je, pa to ti je kod nas uvijek tako , administrator = administrator mreže + admin webstranica + serviser računalne opreme + dizajner .


Možda se pronađe i još pokoja dužnost.

+ dodajem varijablu "mjenjanje žarulja" ;D
Truth will set you free

Dario

Citat: ikiK  u 27. Svibanj 2013, 11:07
U starijim verzijama piše na dnu bilo koje stranice u administraciji, u novijim pod System tabom/System information-Joomla! Version

U svim verzijama na dna stranice kad se ulogiraš u backend... Također ju možeš i prepoznati i po boji crte na vrhu svake stranice... Sa zelenom trakom je 1.5, s plavom je 1.6 / 1.7 / 2.5... Joomla 3.x ima potpuno drugačiji interface, meni osobno nalik na WordPress, al ti bi vjerojatno bilo do bootstrap-a :)

P.S. lijepo molim ostatak ekipe s ovim postovima iznad da ne offtopičari....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

vinko