Informacije o joomla template

Autor Mrky, 17. Svibanj 2013, 18:21

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mrky

Pozdrav svima.

Naime novi sam što se tiče joomle. Do sada sam radio samo html, css stranice i smf forume. Odlučio sam se ostaviti svega i krenuti sa joomlom. U samom startu su me uhvatili raznim prjetnjama pa mi je potreban savijet jer više ni sam neznam što je moguće a što nije.

Naime joomla template sam skinuo sa stranice: piratski link

Module za jomlu pronalazim po internetu ili ih skidam s linkova koje ste vi postavili ovdje.

Stranicu radim prijatelju za njegovo poduzeće. Sada me zanima sledeće: kažu mi da moram imati plaćene module i template licencu jer bi mogao imati problema. Također da me se može prijaviti za uzimanje tuđeg copyrights, i da me mogu preko jomla scripte naći i ugasiti stranicu ili poslati mail upozorenja.

Po meni su to sve besmislene priče pa me zanima Vaše mišljenje. Copyrights ne uzimam nikaom ako su to postavili javni dawnload.

triolatice

Citat: Mrky  u 17. Svibanj 2013, 18:21
Pozdrav svima.



Naime joomla template sam skinuo sa stranice: url ...

Module za jomlu pronalazim po internetu ili ih skidam s linkova koje ste vi postavili ovdje.

Stranicu radim prijatelju za njegovo poduzeće. Sada me zanima sledeće: kažu mi da moram imati plaćene module i template licencu jer bi mogao imati problema. Također da me se može prijaviti za uzimanje tuđeg copyrights, i da me mogu preko jomla scripte naći i ugasiti stranicu ili poslati mail upozorenja.

Po meni su to sve besmislene priče pa me zanima Vaše mišljenje. Copyrights ne uzimam nikaom ako su to postavili javni dawnload.


Ovo je dosta aktualno pitanje pa bi se želio malo detaljnije na njega osvrnuti.


Link koji si stavio na upućuje me na zaključak da si i platio licencu za predložak koji koristiš. Svi  oni koji rade teme , imaju neke koje su besplatne i one koje bi bilo zgodno platiti. Često to niej prevelika svota novaca. Veoma često se to odnosi na cijeli set predložaka , nekada samo na određeni predložak.  Često je to simboličan iznos iako je za izradu takve teme potrošeno puno vremena i truda. Odakle onda mala cijena. Ona je podijeljena na onoliki broj koliko je ljudi skinulo neku temu. No to je tema za neku drugu raspravu.


Zavisno od pojedninca ili firme koja izrađuje teme , svatk oima neka svoja pravila , pa može biti ovakav slučaj.


Temu možeš koristiti na neograničenom broju website
Samo na onome koji si registrirao ili na samo jednom.


Dali ćeš se ti držati toga pravila ili ne zavisi od tebe. Vjerojatno nećeš isti predložak instalirati na deset mjesta i još ih povezati linkovima , pa da svi vide da koristiš isti predložak.
Zavisnosti od predloška vizualno se u konfiguraciji predloška može puno toga promjeniti tako da i ne liće na prvi pogled jedan na drugoga. Samo iskusnim poznavaocima tih predložaka , odmah to može biti jasno jer jednostavno imaju isti stil. Od nekih proizvođaća ja bi prepoznao i  predložak koji nisam nigdje do sada vidio.


Vrlo je mala vjerojatnost da će te proizođać teme tražiti i tužiti ako koristiš njegovu temu a nisi je platio, jer to ponekad i ne može dokazati. Postoji u tome "kvaka 22".
Vlasniak firme može možda netko upitati da pokaže račune za izradu webstranice, pa on kaže da je to sam napravio, aha a predložak vam je od firme te i te , možete li nam pokazati račun kojime to dokazujete da ste je kupili. Neznam za takav slučaj , ali vjerujem da je moguć.


Sada malo o "kvaki 22" . Dali ste se ikada pitali zašto netko postavlja linkove za DL premium predložaka.  Kakve on ima koristi od toga. naime vi ste nakon instalacije takve teme možda postali besplatna reklama za njegove web stranice.  Istom metodom može se poslužiti i pravi vlasnik predložaka da kontrolira gdje se nalaze njegovi predlošci, pa na taj način teoretski može doći i do vaših web stranica.


[size=78%]Isto to vrijedi za module , komponente i slične dodatke koej ste negdje maznuli. [/size]


Da vam netk oradi toga može ugasiti webstranicu, mislim da ne može , dali vas može upozoriti , može.

Mrky

Vrlo lijepo si to odgovorio.

Ja tu stranicu nisam platio, oni imaju objavljen dawnload link na rapidu za skidanje. I to imaju još objavljeno na svojoj stranici. Naime Ja ću temu preurediti, i dolazi do onog dijela gdje si spomenuo " neće se moći prepoznati" ali u admin panelu stoji puno ime i slika original theme koju ne mogu maknuti. Naravno onaj tko ima admin panel će to vidjeti.

Sada si razmišljam što je bolje raditi html i css ili joomla. Joomla je bolja ukoliko ima puno izmjena informacija i ubacivanja novosti. Ukoliko je to čisto informacija kontakta i par slika onda može i html. Poslao sam upit proizvođaču vezano uz licencu. Zanima me hoće li uopće odgovoriti.

Onebeat

#3
Citat: Mrky  u 17. Svibanj 2013, 19:48
Vrlo lijepo si to odgovorio.

Ja tu stranicu nisam platio, oni imaju objavljen dawnload link na rapidu za skidanje. I to imaju još objavljeno na svojoj stranici. Naime Ja ću temu preurediti, i dolazi do onog dijela gdje si spomenuo " neće se moći prepoznati" ali u admin panelu stoji puno ime i slika original theme koju ne mogu maknuti. Naravno onaj tko ima admin panel će to vidjeti.

Sada si razmišljam što je bolje raditi html i css ili joomla. Joomla je bolja ukoliko ima puno izmjena informacija i ubacivanja novosti. Ukoliko je to čisto informacija kontakta i par slika onda može i html. Poslao sam upit proizvođaču vezano uz licencu. Zanima me hoće li uopće odgovoriti.

Pozdrav,

pročitao sam tekst i pogledao link...

Ovaj link je stranica sumljivog sadržaja znači PIRATLUK i to nema veze sa licencom niti sa ičim drugim. Da si upisao u google yootheme našao bi orginal stranicu gdje se template plaćaju a neki dođu besplatno i to u 95% neki jako jednostavni.

Što se tiče prepravljanja samog template pa nije lijepo to baš pisat na forumu jer ovo je ipak zajednica joomla korisnika i vec je prije bilo govora o piratluku...

Postoji više varijanti oko kupnje licence za template i to moze bit na 1-3-5 domene sve zavisi od "kuće"

Kod ove template kuće imas tri varijante pogledaj ovdje
Truth will set you free

Mrky

#4
Citat: Onebeat  u 17. Svibanj 2013, 21:08
Citat: Mrky  u 17. Svibanj 2013, 19:48
Vrlo lijepo si to odgovorio.

Ja tu stranicu nisam platio, oni imaju objavljen dawnload link na rapidu za skidanje. I to imaju još objavljeno na svojoj stranici. Naime Ja ću temu preurediti, i dolazi do onog dijela gdje si spomenuo " neće se moći prepoznati" ali u admin panelu stoji puno ime i slika original theme koju ne mogu maknuti. Naravno onaj tko ima admin panel će to vidjeti.

Sada si razmišljam što je bolje raditi html i css ili joomla. Joomla je bolja ukoliko ima puno izmjena informacija i ubacivanja novosti. Ukoliko je to čisto informacija kontakta i par slika onda može i html. Poslao sam upit proizvođaču vezano uz licencu. Zanima me hoće li uopće odgovoriti.

Pozdrav,

pročitao sam tekst i pogledao link...

Ovaj link je stranica sumljivog sadržaja znači PIRATLUK i to nema veze sa licencom niti sa ičim drugim. Da si upisao u google yootheme našao bi orginal stranicu gdje se template plaćaju a neki dođu besplatno i to u 95% neki jako jednostavni.

Što se tiče prepravljanja samog template pa nije lijepo to baš pisat na forumu jer ovo je ipak zajednica joomla korisnika i vec je prije bilo govora o piratluku...

Postoji više varijanti oko kupnje licence za template i to moze bit na 1-3-5 domene sve zavisi od "kuće"

Kod ove template kuće imas tri varijante pogledaj ovdje

Kada sam spomenu prepravljanje teme ni u kojem slučaju nisam mislio na micanje kredita vlasništa nego sam mislio na promjenu backgrounda koja se meni sviđa, postavljanje toolbara npr u žutoj boji a ne u crnoj kako je naveden. I da ne stavim slidebox koji je u template nego neki koji ja koristim. U tom smislu sam mislio.

Nisam znao da je to piratska stranica i ispričavam se zbog toga. Kako sam nave novi sam sto se tiče joomle i još se učim kako funkcionira to sa tamplate, Jer do sada nisam imao takvog iskustva jer sam koristio smf forume koji su free.

Ispričavam se na pogrešci piratstva i znam da je to kažnjivo na ovakvim forumima stoga ako treba kaznite. Samo me zanimale informacije prije nego li se upustim u rad i da ne zeznem nešto.

Hvala Vam na odgovorima.

Link ne radi :(

triolatice

#5
Citat: Mrky link=topic=4335.msg14868
Kada sam spomenu prepravljanje teme ni u kojem slučaju nisam mislio na micanje kredita vlasništa nego sam mislio na promjenu backgrounda koja se meni sviđa, postavljanje toolbara npr u žutoj boji a ne u crnoj kako je naveden. I da ne stavim slidebox koji je u template nego neki koji ja koristim. U tom smislu sam mislio.



Postoje teme kod kojih je to što ti spominješ po defaultu.  Hočeš slidebar lijevo, hočeš desno, malo širi , uži. Bacgrand ovoga ili onoga uzorka, pa ako ti se baš od deset ponuđenih zaista ni jedan ne sviđa napravi neki svoj. Isto tako je i legalno uključiti prikaz tko je autor predloška , po želji. Nema ogranižćenja. U svakom predlošku ćeš sigurno promjeniti logo, vjerojatno nećeš  ostaviti onaj koji je na predlošku. Svaki proizvođać ti ćesto daje i upute kako to da napraviš.
Naime postoji nešto drugo što vjerojatno nečeš moći maknuti, to je stil predloška , pa i uz sve takve promjene ja ću ću ga vjerojatno i prepoznati.

Što se tiće slike u administraciji . Postoji i tu mali trik , da to manje vješt administartor ne primjeti. Unutar samo predloška nalazi se vjerojatno slika naziva "template_thumbnail.png" . To je slika koja se prikazuje u administarciji predloška. Ponekad postoji više takvih slika. Kada posložiš web stranicu  tada snimi svoju stranicu i napravi sliku veličine kao što je i slika "template_thumbnail.png" kojom ćeš zamjeniti originalnu. Nakon toga u template menageru će se pojaviti upravo slika kao i izgledaju tvoje webstranice. To nikome onda neće postati sumnjivo. Možda samo onima koji pročitaju ovaj tekst.

miki

Manji problem je predložak sumljivog porijekla, no veći problem će biti nepoznavanje materije i postavljenje stranice za tvrtku kojoj bi to moglo biti jedno od izvrsnih načina dovlačenja kupaca ili klijentele ako se posao odradi kako valja. Znači da bi u Joomli radio stranicu potrebno je određeno poznavanje samog sustava i naravno jako bitno za firmu kojoj radiš stranice, ONpage SEO optimizacija. Biti pusti otok u moru stranica na webu je veoma lako, tri klika.....

Mrky

Prije ću se osvrnuti na komentar triolatice: vidio sam vezano uz tu sliku. kužim kako to funkcionira jer imam dobru osnovu. Problem mi je bio prvo snalaženje u admin panelu i poveznice.

Osvrnuti ću se na komentar miki: Znam za SEO, ovo je nama čisto probno samo basic informacije kontakt, i adresa , i par slika. Nije ništa ozbiljno i onako je neprofitno tko da svako pridonosi koliko može.