Kako sakriti vrijeme kod prikaza članka

Autor gepard13, 05. Svibanj 2013, 20:39

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

gepard13

Dakle, sitno pitanje;

htio bi kod prikaza članka da se ne prikazuje vrijeme (samo datum objave).
U opcijama je moguće prikazati ili ne prikazati objavljivanje, a nije moguće maknuti vrijeme a ostaviti datum.

Hvala

gepard13

Ako smijem dodati još dva pitanja:

1. Možete li mi preporučiti neki besplatni dodatak - kontakt formu, u kojoj je moguće povećati broj polja za upis?
2. Kad otvaram stranicu u mozilli, prikazuje se: ime stranice/en/ - zašto /en/? - u exploreru je ok i stranica je na hrvatskom. To je zbog neke postavke preglednika ili...?

I da ...verzija joomle 2.5.11

Hvala na odgovorima

Onebeat

Bok,

odeš pod language/hr-HR/hr-HR.ini od linije 225-230 imaš ovo:


DATE_FORMAT_LC="l, d F Y"
DATE_FORMAT_LC1="l, d F Y"
DATE_FORMAT_LC2="D, d m Y H:i"
DATE_FORMAT_LC3="d F Y"
DATE_FORMAT_LC4="Y-m-d"
DATE_FORMAT_JS1="y-m-d"


Samo promjeni za vrijednost DATE_FORMAT_LC2 postavi ovo DATE_FORMAT_LC2="D, d m Y"
Truth will set you free

triolatice

Citat: Onebeat  u 05. Svibanj 2013, 22:11
Bok,

odeš pod language/hr-HR/hr-HR.ini od linije 225-230 imaš ovo:


Postoji i malo drugaćija metoda, a o tome možete proćitati ovdje

http://triolatice.com/xblog/mali-trikovi/format-datuma


Onebeat

Može i tako al to je ipak malo kompliciraniji dio za nekoga a za nekog i nije - neka odabere sam/a ;D
Truth will set you free

Dario

Citat: gepard13  u 05. Svibanj 2013, 22:11
Ako smijem dodati još dva pitanja:
1. Možete li mi preporučiti neki besplatni dodatak - kontakt formu, u kojoj je moguće povećati broj polja za upis?
2. Kad otvaram stranicu u mozilli, prikazuje se: ime stranice/en/ - zašto /en/? - u exploreru je ok i stranica je na hrvatskom. To je zbog neke postavke preglednika ili...?

Molim da pročitaš pravila korištenja foruma, a nakon toga otvoriš nove teme. Zašto - piše u pravilima :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

gepard13

Zahvaljujem na odgovoru.
Prvi način je uspješan.

(opomena prihvaćena)

triolatice

Citat: Onebeat  u 06. Svibanj 2013, 07:11
Može i tako al to je ipak malo kompliciraniji dio za nekoga a za nekog i nije - neka odabere sam/a ;D


Tvoja metoda je jednostavnija za one koje toliko dobro ne poznaju Joomlu "iznutra". Napomenuo bi samo da je prema tvojim uputama to potrebno uraditi sa svakim jezikom koji koristimo i svaki puta nakon neke nadogradnje na noviju verziju , jer se prilikom nadogradnje tako promjenjene datoteke pregaze, dok sa mojom metodom nije potrebno učiniti, osim ako se ne nadograđuje predložak, što je isto tako moguće.

Onebeat

Citat: triolatice  u 06. Svibanj 2013, 21:17

Tvoja metoda je jednostavnija za one koje toliko dobro ne poznaju Joomlu "iznutra". Napomenuo bi samo da je prema tvojim uputama to potrebno uraditi sa svakim jezikom koji koristimo i svaki puta nakon neke nadogradnje na noviju verziju , jer se prilikom nadogradnje tako promjenjene datoteke pregaze, dok sa mojom metodom nije potrebno učiniti, osim ako se ne nadograđuje predložak, što je isto tako moguće.

Potpuno si u pravu no ako iskoristimo joomlinu mogućnost override parametera jezika onda smo riješili i problem upgrade joomle zar ne?

@gepard13 onaj kod što sam ti dao samo ubaci ovdje i kreiraj datoteku

language/overrides/hr-HR.override.ini

Ovu opciju često koristim tako da je prokušana :) ;D :pivo:
Truth will set you free

wooer

Da vam otkrijem joomla administraciju?
Dodaci -> Upravljanje jezicima -> Nadjačanja
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Onebeat

Citat: wooer  u 13. Svibanj 2013, 21:51
Da vam otkrijem joomla administraciju?
Dodaci -> Upravljanje jezicima -> Nadjačanja

Ma nije potrebno  ;D Naknadno sam se sjetio i toga 8)
Truth will set you free