Dogodilo se na današnji dan

Autor Amarelija, 02. Svibanj 2013, 11:45

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Amarelija

URL: http://nadanasnjidan.net/
Predložak: Mouse
Korišteni dodatci: uf svašta, još isprobavam JCE Editor, JEvents, Joes word cloud, Phoca - Google AdSense Easy,...
Dodatno programiranje: tu sam jako slaba, ali sam nova pa učim

Daklem, lijepi pozdrav svima prije svega :)

Molim Vas nemojte me osuti odmah kritikama, jer sam jako friška po pitanju joomla programiranja, pa će možda biti pitanja koja se vama čine glupava, ali ja ih nemam gdje naučiti ili riješiti problem, nego pitati one koji znaju bolje od mene  :-*
Pozivam se na svoja ženska prava hahahahahaha ;)

Eccola, kao što ćete vidjeti otvaranjem stranice, muči me početna indexna stranica koja se izvitoperila ubacivanjem članaka na naslovnici. Sve dok ih nisam imala, stranica je bila dobre veličine. Ne mogu dokučiti što se dogodilo :/ Sve ostale stranice su u redu.

Tek sam počela sa radom na ovoj stranici i sad sam zapela...  :'( HELP!

triolatice

#1
Citat: Amarelija  u 02. Svibanj 2013, 11:45
URL: http://nadanasnjidan.net/
Predložak: Mouse
Korišteni dodatci: uf svašta, još isprobavam JCE Editor, JEvents, Joes word cloud, Phoca - Google AdSense Easy,...
Tako treba. Gdje se nalazi i koji preldožak pa si vi gledajte, a ne da si moramo trazmišljati i imati čaobnu kuglu ( to me poštapalica, valjda ste do sada shvatili).


Citat:
Ne mogu dokučiti što se dogodilo :/ Sve ostale stranice su u redu.

Dakle čarobna kugla reci.

Ona kaže . Template mi se ne sviđa. Ja sam to malo dotjero , valjda sam većinu. AKo bude nešto ostalo još budem naknadno. Beke stvari je malo teško povezati, jer mi se neda tražiti template, već mi je pun kuber svih njih. Ako nebudeš zadovoljna kako sam napravio, jer neke stvari nisam siguran kako je to na predlošku zamišljeno, pa ćež ućiniti sljedeće.

Otvoriš template menager .  Tada klikni na ikonu opcija i ukljući opciju "Preview module Position " na ENABLE . POslije to kada sredim možeš vratiti.

Sada iz template menagera editiraš styless.css datoteku.
Promjeniš iz 530 --> 750
#centercontent 750 px;
Potražiš #leftbar i dodaš

padding-top:60 px;

Nađeš i promjeniš iz 32 % u 60 %
.column-1
width 60% ;
.column-3
float: left ;
width: 60% :



Možda bi ovdje trebale biti dvije kolone, ali to je premalo mjesta za dvije kolone, pa vjerujem da je ovako bolje. Ima tu još nešto sitnica, ali je ponekad teško sev odjednom postaviti dok ne vidiš djelomično kako ispada.
To bi na kraju trebalo izgleati kako pokazuje slika u prilogu.






Amarelija

Što reć, koju posluku porati  :-*

Idem se poigrati s tim, fala ti ko bratu!

Amarelija

hmmm, meni je malo drugačije:

Citat:
#leftcolumn{margin-left:9px;padding:0px;width:205px;float:left;}
#rightcolumn{margin-right:9px;padding:0px;width:205px;float:right;}
#centercontent{width:530px;float:left;margin:5px 0 0 10px;padding:0px;overflow:hidden;}
#centercontent ul{margin: 0 0 10px 3px;}
#centercontent td {border: 1px solid #e1e1e1;vertical-align: middle;}
#centercontent th {border: 1px solid #e1e1e1;vertical-align: middle;}
#centercontent_md{width: 725px;float:left;overflow:hidden;padding-left: 3px; }
#centercontent_bg{width: 930px;float:left;margin:0px 5px 0px 5px;padding:0px;overflow:hidden;}

Dario

Trebalo bi još dotjerati neke sitnice, ali evo ti još jedna stvar za početak....

U ovom postu imaš za skinut dvije datoteke - jednu za joomla 1.5 i jednu za J2.5 pa skini odgovarajući htaccess, spojiš se putem FTP-a ili nečeg, upload-aš odgovarajuću datoteku u root Joomle, preimenuješ datoteku u ".htaccess" (dakle samo obrišeš brojke ispred točke) i zatim u Joomli u Globalnoj Konfiguraciji (Site->Globalna kofiguracija) pod prvim tabom "Site" s desne strane uključi "Koristi URL prepravljanje" (drugi radio button po redu)...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Amarelija

Tenx, pročitala sam i drugi link. Nisam baš vična tim stvarima, nisam skužila zašto je to, ali ti vjerujem ;) Idem malo čitati o tome :)

Amarelija

Još nisam uspjela popraviti desni stupac  :'( Traži se rješenje... pliiiizzzzz

Amarelija

#7
Citat: DarioORION] link=topic=4317.msg14718#msg14718 date=1367562556]
Trebalo bi još dotjerati neke sitnice, ali evo ti još jedna stvar za početak....

U ovom postu imaš za skinut dvije datoteke - jednu za joomla 1.5 i jednu za J2.5 pa skini odgovarajući htaccess, spojiš se putem FTP-a ili nečeg, upload-aš odgovarajuću datoteku u root Joomle, preimenuješ datoteku u ".htaccess" (dakle samo obrišeš brojke ispred točke) i zatim u Joomli u Globalnoj Konfiguraciji (Site->Globalna kofiguracija) pod prvim tabom "Site" s desne strane uključi "Koristi URL prepravljanje" (drugi radio button po redu)...

Dario, ako stavim ovu datoteku, onda mi ne otvara niti jedan članak na stranici jer se adresa mijenja. Zašto?

Dario

Citat: Amarelija  u 10. Svibanj 2013, 13:55
Dario, ako stavim ovu datoteku, onda mi ne otvara niti jedan članak na stranici jer se adresa mijenja. Zašto?

Neznam, kažem ovo je generička datoteka s 301 redirectom... neznam kaj se kod tebe događa :(
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu