Okviri oko clanaka

Autor super, 29. Travanj 2013, 17:05

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

super

Koristim temu sa ovog site-a http://www.freshjoomlatemplates.com/. Sve su pisane po istom principu. Zanima me ako je neko koristio teme sa ovog site-a kako dodati okvire oko svakog clanka. Prelistao sam i css i html ali nisam mogao zakljuciti gdje dodati bordere.

Dario

Citat: super  u 29. Travanj 2013, 17:05
Koristim temu sa ovog site-a http://www.freshjoomlatemplates.com/. Sve su pisane po istom principu. Zanima me ako je neko koristio teme sa ovog site-a kako dodati okvire oko svakog clanka. Prelistao sam i css i html ali nisam mogao zakljuciti gdje dodati bordere.

Počni koristiti FireBug (ako imaš Firefox), odnosno Chrome Developer Tools (Google Chrome)... Imaš dobrih tutoriala kako se koriste :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

super

Koristim FireBug ali opet nisam pronasao klasu koju trebam izmijeniti. Zato sam i naveo koje predloske koristim i trazim pomoc tu. Najbolja je pomoc od nekog ko je vec koristio teme sa ovog site-a.

Dario

A kaj da velim... onda se loše koristiš njime ili ne znaš što tražiš.... Daj mi link na stranicu ili template koji koristiš....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

super

Dao sam link u prvom postu...

erbi

Pokušaj:
otvori template.css i u liniju 388 stavi još ovo
border-style: solid;
border-width: 1px;

Pokušaj, možda proradi

super

Ne ide to. Ubacivao sam ja taj kod na zamalo odgovarajucu klasu i prije pa dobijem okvir oko svih clanaka. Jednostavno ko zeli da pomogne treba da instalira neku temu sa ovog site-a i da sam pokusa...

Onebeat

Citat: super  u 11. Svibanj 2013, 11:35
Ne ide to. Ubacivao sam ja taj kod na zamalo odgovarajucu klasu i prije pa dobijem okvir oko svih clanaka. Jednostavno ko zeli da pomogne treba da instalira neku temu sa ovog site-a i da sam pokusa...

Ili da ti postavis stranicu online pa da to tako riješimo :nevin:
Truth will set you free

triolatice

#8
Ovdje postoji prevelik broj nepoznanica da bi ti netko konkretno pomogao. Nemoj očekivati da će sada netko ići instalirati predložak zato da tebi može pomoći. U takvome slučaju mogao si zatražiti komercionalnu uslugu. Ništa speciajlno. Plačam 100 KN onome koji mi to napravi.


Drugo u postavljanju pitanja , bez obzira što se nalazi u odgovarajućoj grupi , što ne  mora biti garancija da je tako, navesti naziv teme, odakle je skinuta , dali je za 2.5 ili 3.0 .
I još neke slične detalje. Kada si već nešto pokušao i sam napraviti, napiši koji css si mijenjao. Možda mijenjaš nešto pogrešno, možda nisi obrisao cashe joomle i slično. Ovako nam treba čarobna kugla da ti pomognemo bez obzira koliko ti želimo pomoći.

super

triolatice bi mogao biti moderator, zna mnogo da pametuje  :nevin:

Snaci cu se vec sam, ako je vec tesko instalirati obicni predlozak. Dario, erbi, OneBeat hvala na ulozenom trudu...

Dario

Citat: super  u 13. Svibanj 2013, 12:49
triolatice bi mogao biti moderator, zna mnogo da pametuje  :nevin:

Snaci cu se vec sam, ako je vec tesko instalirati obicni predlozak. Dario, erbi, OneBeat hvala na ulozenom trudu...

A gle.. .čovjek ti je poprilično dobro napisao... U prvom postu si dao link na stranicu s templateovima i reko da ti imaš template od tuda i svi su isti....
Prvo pitanje bi bilo - kako ti znaš da su svi isti, a neznaš složiti običan border na html blok ?
Ako već tražiš pomoć na konkretnom template, onda si mogao dati točan link na stranicu ili template gdje je dotičan članak i mogao si fino objasniti - to je ovaj članak u sredini gdje piše "bla bla" i oko toga bi htio  border.... Da si postavio takav detaljan odgovor gdje možemo točno vidjet o čem se radi, a ne "tu sam skinuo template" pa nek si mi mislito o čemu ja pričaš - već bi odavno dobio odgovor i uštedio vrijeme i nama i sebi....

Eto pa ako dalje želiš pomoć, daj nam konkretan link na taj template gdje se nalazi članak i reci točno što hoćeš.... Iskreno, ja kad sam otvorio link s tvojeg prvog posta i vidio da se radi o stranici s template-ovima a ne konkretnoj stranici na kojoj trebaš pomoć - samo sam ugasio i stranicu i tvoj post... Ako već gubimo svoje vrijeme (besplatno) pomagajući drugima, onda bi vi ostali bar mogli pročitati pravila foruma i dati konretan upit...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Citat: super  u 13. Svibanj 2013, 12:49
triolatice bi mogao biti moderator, zna mnogo da pametuje  :nevin:

Snaci cu se vec sam, ako je vec tesko instalirati obicni predlozak. Dario, erbi, OneBeat hvala na ulozenom trudu...

Bez muke nema nauke - ovdje pomažemo korisnicima kako bi i drugi vidili/riješili svoj problem.

Bez linka nemožemo ništa a pogotovo da ga instaliram...
Truth will set you free

triolatice

#12
Citat: Onebeat  u 13. Svibanj 2013, 15:01
Citat: super  u 13. Svibanj 2013, 12:49
triolatice bi mogao biti moderator, zna mnogo da pametuje  :nevin:

Snaci cu se vec sam, ako je vec tesko instalirati obicni predlozak. Dario, erbi, OneBeat hvala na ulozenom trudu...




Ljudi moji , pa nemojte očekivati da će netko odraditi vaš posao. Mnogi će vam ovdje pomoći savjetom, naravno oni koji to znaju, ali pomognite nam bar na način da nam date potpune informacije . Ma nije teško instalitrati predložak, jedan manje ili više ali to nemojte apriori od nekoga  i očekivati.
Naprotiv iako sam napisao da to nemožeš očekivati , ja sam baš naprotiv instalitao dva predložka i na j25 i na j30 . Nisam ih sve samo dva, ali nisam bio siguran u odgovor pa nisam želio nagađati. I nakom sat vremena sam odustao. 
U prvome postu sam namjerno spomenuo dali se  se radi o joomli 2.5 ili Joomla 3.0 što i predpotavljam , pa je ova tema postavljena i u pogrešnom forumu. Radi li se Joomli 2.5 nebi bilo naodmet napomenuti da ovaj predložak koristi Bootstrap CSS , pa bi tada odmah neke stvari možda nekima bile daleko jasnije.