Joomla napravljena u Artisteeru

Autor angie1988, 26. Travanj 2013, 22:05

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

angie1988

hy... evo ja sam nova na forumu i u joomli... Sorry ako već postoji ova tema, ali pretražila sam na forumu i ne nalazim...

Uglavnom...
Napravila sam joomla predložak u Artisteeru, prebacila sam ga na joomla, sve je bilo kako treba, e problem se pojavio kod ''Menu Item'' Naslovnu stranicu sam postavila kao Featured Articles, sve sam napravila kako treba, isto tako još neke stranice sam postavila kao Category Blog... Problem je taj, kad dodam novi članak onse uredno pojavi na naslovnoj i tamo di želim, ali kad idem dodat drugi članak, ovaj prvi nestane, nije prikazan na stranici isto kao da sam izabrala Single articles.... Npr.  List All Categories ili Category List rade kako treba, tu se prikazuju članci... ali Featured Articles i Blog Category mi ne rade...
Mooolimmm pomoć !!!
p.s. kada sam napravila u artisteru predložak, ušla sam u kod i izmjenila onaj dio di piše artisteer... hm, mislim da to nebi trebao biti problem :/

triolatice

Daj ti nama ovdje postavi taj predložak kao privitak ( naravno prije toga napravi zip datoteku ako već nisi).  Tko zna možda je i do predloška.

angie1988

#2
hm.. Otkrila sam dio problema... Template je napravljen  sa već nekim sadržajem i člancima u njemu... Radi se o stranici mjesta, i rubrike koje su stalne, povijest mjesta, zemljopisne karakteristike i tako neka obilježja su odmah napravljena u Templateu. Template ima 4mb tako ga ne mogu stavit na forum. S obzirom da imam 2 domene, sad sam pokušala na drugu staviti taj isti template ali nisam uvela sadržaj, tj. nisam odabrala opciju Import content from template.. I sada mi category blog i sve ostalo radi normalno... Izgleda da je u tome problem, nije važan sadržaj, njega ću lako pejstat, ali ako ne odaberem opciju Import content from template onda gubim horizontalne i vertikalne menije koje sam napravila...

EDIT:

E ovako.. sad sam deinstalirala Templete, a sadržaj je ostao... Nakon toga sam iz tog istog templatea u Artisteru izbrisala sadržaj, samo je ostao vertikalni i horizontalni meni i ponovno ga uploadala na joomlu, bez Import content data, stavila ga za default i sad mi u njemu sve radi, svi oni članci su se pojavili... hm.. nadam se da će ostat na tome, javim dalje dali sve funkcionira ok...

triolatice

NIti jedan , apsulutno ni jedan predložak sam za sebe nesadrži, ili bolje rećeno nebi trebao sadržavati i neki sadržaj. Paket koji je napravljen u tvom slućaju predstavlja, paket (bundle) svih dodataka tvome predlošku. Odavno nisam koristio Artisan, pa ne mogu to isprobati. Provjeri malo što se nalazi sve unutar paketa koji ti napravi program. Možda možeš izdvojiti samo onaj dio koji predstavlja sam predložak. Napravi zip samo od njega.

angie1988

evo bez sadržaja ima 1.8 mb, vjerojatno je krivo 8 fotografija koje imam na vrhu da se vrte... Za sada mi sve radi kako treba.. Znači nakon što sam deinstalirala onaj predložak i ponovno ga ubacila bez sadržaja...  A sadržaj je ostao od prvoga i sve mi se sad poklopilo kako treba... Dali ću naić na još koju grešku, neznam, jer sam totalni početnik u ovome, prije tjedan dana sam krenula s ovime korak po korak, a prije toga nikad nisam imala iskustva sa ničim sličnim osim sa html-om i stranicom u front page što sam radila kao rad na faksu, ali ništa opširno, davno sam već to i zaboravila..  znači počinjem od nule i nemam pojma što radim..
E jedno pitanje me sad zanima. Kako podesiti da mi se na naslovnici pojavljuje samo dio članka i opija Read more. Znači članci mi se pojavljuju uredno kako sam ih postavila ali cijeli, želila bi da samo bude dio teksta...

triolatice

Želio bi prije samoga odgovora , napopmenuti jednu preporuku za sve one koji su novi ovdje.

Prije svega pročitajte pravila za neki forum . Znam to je tlaka, zamorno, frustrirajuće, tamo nema ništa zanimljivo. U tim pravilima ćesto se spominje što je  kod postavljanja pitanja bitno navesti.


  • Verziju joomle ( trebalo bi se približno znati , osim ako nije u pogrešnom forumu ), jer se neke stvari mogu razlikovati od verzije do verzije, pogotovo ako je neki bug u pitanju
  • Ako se radi o nekoj komponenti, navesti koja je to komponenta, verziju , link odakle je skinuta
  • Ako jedna slika govori više od riječi , priloži i sliku (pazi malo na veličinu)
  • Kada se dogodi neka greška , a ne prikazuje se koja , ukljući u configuraciji prikazivanje greške, da nama možeš reći , što piše za grešku, pa i koja linija koda ako piše
  • Ako su stranice ONLINE , daj nam link da sami pogledamo, osim ako nije tajna ili se sramiš. Nemaj brige , uvijek ima gorih od tebe
  • Ostalo, ne pada mi napamet nešto pametno.


Da bi se na stranici prikazao samo dio teksta, u pisanju teksta, na onom mjestu gdje misliš da je dovoljno za uvod stavi oznaku  "readmore" ( na dnu ima mali gumbić , na dnu prozorčeka za unos teksta, jesam slikovit ko Pikaso). nakon toga će ti se pojaviti oznaka u tekstu. Kako to izgleda, zaviri na sličicu u prilogu.

 

zabok

Da ne otvaram novu temu,jer je dosta slična ovoj.............

Portal je napravljen u joomli 2.5(predložak u artisteeru),sve je uredno ažurirano.Desilo se to da mi ne radi lista kategorije u contentu!
Dali se sa nečim kosi ja neznam...............
Radi se o RIJEKE i JEZERA u izborniku

http://zabok-ribolov.com/

Unaprijed HVALA..................bilo je sve ok dok se nisu joomla verzije iznapredovale.......
Fishing Club Zagorje

zabok

Fishing Club Zagorje